Глянула була тільки що на подарунок, що Владленка мені подарував вчора, і пригадала, що тут багато одиниць виміру відрізняється від тих які використовується на Україні. Звучить дивно, але логіка в такому пригадуванні є :). Просто подарував він мені красивий букет ніжних світло-кремових троянд,і коли звичайно він купляє квіти поштучно(тобто йде в спеціальний відділ\магазин і просить стільки-то квіток), то зараз купив готовий букет, а рахують тут квіти by the dozen. Тобто маю я 12 троянд. Так, тут навпаки, парну кількість квіток дарують людям, а непарну- несуть на кладовище. І взагалі дюжина тут мабуть частіше використовується ніж десяток, навіть упаковка яєць - це 12 або 24 штуки.
Посуд звичайно купується кратний 4. Ось набор який ми купили включав 4 супних, 4 великих і 4 менших тарілки, 4 чашки і 4 блюдця. Набір є типовий.
Як я вже здається згадумала, вага, як правило, йде в фунтах(pound, =453,6 грама). В магазинах більшими цифрами ціна за фунт і меншими- за кілограм. До фунтів я зовсім звикла, зараз частіше кажу що я важу 116 фунтів , ніж 52,5 кг :).
З дюймами і футами я якось не почуваюсь так вільно, ріст по старому хочу казати в сантиметрах. А недавно взагалі була забула ( да і якось не памятала особливо, мало використовувала, частіше на всьому є параметри і сантриметрах також або ж зразу через калькулятор переводила) скільки дюймів в сантриметрі. От і сиділа якось з один канадцем на кухні і тут прочитала параметр одного предмета в журналі - 55 дюймів, я його питаю скільки в дюймів сантимертів, а він відповідає- "десь 25". Я то не памятаю рівну цифру, але щось 25 здається забагато, да і під ту штуку не підходило, а йому -"може все-таки 2,5"? він вже був невпевнений, але ми найшли вихід з становища - показали один одному дюйм і сантиметр на пальцях в повітрі :), прикинули що таки 2,5. Вернулись до компа, перевірили, таки точно дюйм = 2,54 сантиметра :). Так я запамятала на все життя, скільки це є дюйм і уявляю зараз довжину в дюймах легко в голові, а так як би комп був під рукою зажди, мабуть і не памятала :), комп є - память не потрібна :).
Добре хоч температуру тут вимірюють в цельціях і швидкість км за годину, а не як в Штатах - фаренгейтах і милях. Але про відстать однаково часто кажуть і в милях і в кілометрах. Да і температуру в фаренгейтах теж як другу часто показують, термометри мають дві шкали.
Площа йде в акрах, квадратний футах. Памятаю, коли вибирали цю квартиру, а про неї кажуть 780 sq ft, небачивши ще, взагалі не могла уявити чи велика це чи мала, а зараз памятаючи що кв.фут= 0,093 приблизно, швиденько ділю на 1,1 , маю площу в метрах і вже розумію скільки це :).
Стандатний Windows формат дати- mm/dd/yyyy. Використовують ще часто dd-mmm-yy( 15-Feb-06) або ще такий як February 15, 2006. Тобто якщо канадець побачить 2/3/05 то апріорі подумає що це 3 лютого, а не 2 березня :).
Ну про AM|PM знають мабуть всі :), але може не знаєте, що на час в форматі 21:59 кажуть military time :).