Я вже веду майже рутинне життя :). Враження вже не такі яскраві, розповідати немає про що, хіба про щоденність :)
Основну частину мого часу займають курси. Я ходжу з 9 до 11:30 на загальні заняття мого рівня, викладачка Донна, з 11:30 до 12:30 різні ( в залежності від дня тижня міняються) спеціалізовані заняття, типу вимова, написання і т.л. Викладачі Шері і Людвіг. З 12:30 дл 1:00 маю перерву. Далі знову з 1:00 ло 3:30 заняття мого рівня, викладачка Сенді. Щовівторка і щочетверга я ходжу на Бізнес/Технікал , викладачка Джен. Всі викладачі класні, крім Шері :).
Подружилась з народом на курсах. Звичайно народ тусується по групах з однаковою рідною мовою, але я категорично не розмовляю на курсах російською( а українською взагалі не мала ще шансу :)) На заняттях мого рівня в мене дуже класний столик- Анаміка, Марлен, Марія і я. Індуска, чілійка, гаїтянка і українка :). Памятаєте малюнки про дружбу і мир в всьому світі? :) наша компанія-живий приклад. На курсах мене всі люблять, рахують розумною:), бо коли людина говорить з якої країни, я без проблем можу показати її на карті і можу сказати пару слів про неї :).
Сьогодні один перец сказав мені, шо він курд і чуть не втратив свідомість, коли я сказала, що знаю таку націю і показала на карті приблизну територію їх проживання:). А після фрази- бажаю, щоб ваша нація мала свою державу- я стала його другом :).
Мене всі рахують малою, не вірять в мій вік. Постійно чимось пригощають, скоро я знатиму кухню всіх народів світу :).
На курсах ми вчимо не просто англійську, от сьогодні до нас приходив спеціаліст і розповідав про заповнення Декларацій про прибуток і сплачені податки (якось так це називатиметься, якщо перекласти на українську :)). Таку річ за минулий рік повинен робити кожен, хто був резидентом Канади (тобто ми з Владленом поки ні). Це дуже довга і не цікава історія :), тим більше що я багато про це читала :), коротко скажу, що податки тут обраховуються досить складно із розрахунку за прибуток і витрати сім'ї за рік . І всі вони перераховуються після закінчення року. Може виявитись, що ти винний державі ще трохи податків:), аде зазвичай навпаки :), особливо, що тут є багато законних засобів для цього( щось не оподатковується, за якісь витрати тобі повернуть гроші і т.д.).
Ці декларації потрібно заповнити до 30 квітня, роблять це всі, і оскільки грамотно заповнена декларація дозволяє економити багато грошей( люди навіть часто звертаються до спеціалістів в цьому питанні), тому складається інколи враження шо Канада зараз живе цим :). Всі про це говорять, книги про це продаються і т.д.
Доречі податки тут високі, прогресуюча шкала, із Владлена вираховують близько 30%, правда він має 16 тисяч на рік, що не опадатковуються + відповідно можна багато списать.
Я вже почала розуміть народ в магазинах, транспорті і т.д., і навіть не дуже лякаюсь, коли хтось звертається до мене :). Правда був випадок, купляли ми з Наталею пролукти, в касир почала говорить- що ти з своєю girlfriend їсте багато фруктів і овочів( ми саме їх купляли) і гарно виглядаєте. Я тільки посміхалась, як ідіотка, але думаю, така б у мене була реакція і на Україні, коли б мене лесбі порахували :). Думала, що я не так щось почула, але Наталя почула теж саме. В принципі логічно- дві дівчини разом вибирають продукти, одна платить( ми потім всі рахунки пополам ділим) - значить живуть разом- значить лесбі :)