Вчора був на диво класний день.
По-перше, Наталя і Юра фактично майже купили будинок.!
По купівлі будинків є також ціла система.
1) Будинки тут дуже-дуже рідко купляють одразу вносячи всю суму, як правило береться кредит десь на 25 років під 4-5%( mortgage по їхньому).
і ти можеш отримати кредит навіть маючи 0% вартості будинку, хоча звичайно вигідніше якусь частину одразу внести.Тому першим кроком ти повинен впевнетись, що тобі цей кредит дадуть і на яку суму.
2) Вибираєш собі агента(покупцеві послуги безкоштовні), задаєш йому твої вимоги до будинку і він організовує тобі огляд такихбудинків. Цікаво, що тут прийнято, що господарі на час огляду покидають будинок. Дивишся, поки якийсь будинок тобі сподобається.
3) Робиш через агента пропозицію(offer), торгуєшся. Наприклад будинок коштує 215 тисяч - а ти -я тільки 210 заплачу. Якщо госпорарі приймають, то підписуються попередні документи, якщо хтось хоче відмовитись, то платить штраф. Там прописується, коли ти можеш засилитись в будинок( Наташа і Юра вїдуть в кінці квітня).
4) Далі незалежна компанія проводить інспекцію будинка( ти оплачуєш, можеш і відмовитись, але тобі дорожче може вийти :)) на предмет заниканих недоліків( труби наприклад чи щось таке).
5) Отримуєш кредит, підписуєш кінцеві документи, заселяєшся:)
Що цікаво- тут всюди кухонні меблі рахуються частиною будинку, вони завжди входять в ввартість будинку, часто також господарі залишають побутову техніку.
Можна ще купити абсолютно новий будинок або побудувати свій.
Наталя і Юра зараз знаходяться в стадії, коли вчора підписали попередні документи. Будинок я насправді ще не бачила(саме в ті дні, коли вони їздили дивитись на цей будинок, я з ними не поїзала :()), але по їх і Владлена розповідям він дуже класний :). І ми скоріше всього будемо там з ними поки жити (там вистачить місця, наприклад три спальні на другому поверсі), так буде вигідніше всім. Так що пошук квартири на даний момент призупинено, розпочинаємо скупку меблів (раніше ми не купували, щоб одразу замовити доставку на свою квартиру). Першим пунктом стоїть стіл для компа і стілець.
Друга класна подія за день- ми їздили в гості, до Діми і Олі( Діма вчився в нашому ж універі, друг Юри). В них дуже класний будинок, вони самі дуже приємні людиі, і ще в них дуже класний син - Денис. Йому тільки три роки, але така цікава особистість. Ми з ним дуже класно погрались, мені навіть дозволили кілька торкнутись його машинок і піаніно :). Тобто вийшов дуже приємний вечір :).
А коли повернулись додому нас з Владленом в поштовій скринці чекала приємна новина - ми отримали Permanent Resident Cards ( дуже швидко, ми поки їх не чекали :)). Це на даний момент мій основний документ в Канаді, до отримання громадянства заміняє паспорт. Саме для того щоб прислати нам цей документ в аеропорту (там і пройшло оформлення на неї) запитували нашу адресу в Канаді (яку ми не знали :)). Але ми довнесли свою (тобто Юркину адресу:)) через сайт. Я, звикша до нашої системи, боялась, що не спрацює, будуть проблеми, але все нормально. І що ще мене взагалі добило, в листі крім картки (цей документ являє собою пластикову картку з магнітною лінією, моєю фотографією, підписом і датою народження) був конвертик з порадою тримати картку в ньому, щоб краще зберігалась:).