Тут дехто цікавився.
Канадський долар зараз приблизно рівний американському.
1. Бензин.
Середня ціна на бензин у нас зараз десь 1.00- 1.05 CAN за літр. Це ціна на Regular( чи 87, please note that 87 octane fuel, the "regular" gasoline in the US and Canada, would be 91-92 in Europe).
В Штатах ціни ніби трохи нижчі, десь $3 за галон( це 3,75 літра).
2. Електроенергія. Ціна різна в різних регіонах.
В нас, в Онтаріо, вона складається з кількох частин- Delivery, Regulatory Charges, Debt Retirement Charge !!!(
http://www.energy.gov.on.ca/index.cfm?fuseaction=electricity.faqs#question_17), ну і самої електроенергії і податку. Причому ціна на саму електроенергію це десь 50% від загальної вартості :), вона теж може бути трошки різна , в залежності від кількості що ти використовуєш.
Якщо все просумувати і поділити на кіловати, то виходить десь 11 центів на кіловат. Ми використовуємо досить багато електроенергії, зараз платимо десь 40 доларів в місяць.
В квартирі платили десь 35, але там в нас і опалення\центральний кондіціонер були електричними. Тобто за газ ми не платили. Там також прогрівались всі коридори, басейни і т.д., були сусіди повсюду, і тому наш обігрів, виставлений на 22-24 градуси, включався не часто.
3. Газ, опалення. Ціна також може бути різною.
Також складається із Gas Delivery Charges, Gas Variable Delivery, Gas Supply, Gas Transportation and GST on Gas. Gas Supply- це ціна за газ і вона ринкова, ти його взагалі можеш купляти в різних компаній.
Особисто в нас зараз виходить, знову ж коли додати всі складові і поділити на кубометри, 48 центів за кубометр. Ми використовуємо дуже багато газу!, маємо ще мало статистики, але зимою платимо десь 150 доларів в місяць.
4. Вода.
Тут платять за воду і за каналізацію. Причому каналізація дорожча :), вода 1.827 а каналізація 1.92 за кубометр. Хоч ціни на воду високі, ми зараз якось використовуємо мало води , виходит десь 15 доларів в місяць.
В квартирі ми за воду окремо не платили, це входило в оплату за квартиру.
Врахуйте що це все холодна вода, адже тут немає центральних вистем, вода підігрівається в самому будинку, газом. І сам обігрів будинку - це не обігрів батареями з гарячею водою( таке буває, але дуже рідко), а обігрів теплим повітрям, центральна система по всьому будинку і дирки в стінах і підлозі :). Ця ж система є і вентилятором і кондіціонером. Звичайно можна закривати деякі кімнати від обігріву. В квартирах може бути по іншому , в дешевших варіантах просто обігрів електричними батареями, кондіціонера немає. Але в квартирі де ми жили була приблизно та ж система, що і тут в будинку.