Як відомо, всі говорять і очікують рецесію, світової економіки і особливо штатівської. В Канаді теж постійно дискусії, чи буде ресеція і як вона проявиться на місцевій економіці. Це звичайно окрема велика тема, але я не зовсім про це :).
Однією із проблем місцевої економіки на даний момент є закриття заводів про виробництву автозапчастин і самих автомобілів. В Онтаріо багато подібних заводів, що належать американським компаніям. І коли раніше вони були відносно дешевими виробництвами, то зараз, за рахунок росту канадського долара, все стає навпаки, Канада стала дорогим місцем для розмішення заводів.
Також щоб ви зрозуміли ситуацію, потрібно сказати про профсоюзи в Північній Америці. Це дуже велика сила. І законодавчо пікріплена. Часто вони фактично диктують свої умови власникам\державі. В деяких сферах навіть тяжко найти роботу, якщо ти не член профсоюза.
В нашому містечку також є такі заводи, по виробництву запчастин, в одному 1200 працівників, на даний момент 400 на скороченні, і власник (
http://www.magna.com/magna/en/) грозиться закритись повністю в 2008-2009 році. Я коли прочитала ці новини, так співчувала людям, адже це дуже велика проблема, не всі зможуть легко потім найти роботу і т.д. Тим більше подібних заводів і ситуацій чимало.
Потім виявилось що власник пропонує профсоюзу домовитись, знизити зарплати і бенефіти. Але лідер Canadian Auto Workers(
http://www.caw.ca) профсоюзу заявив: “We're not going to try to buy jobs by being the cheapest workers in the world”.
От думаю які горді люди !, за копійки працювати не хочуть. Тільки я так думала недовго, до моменту поки не взнала які в них зарплати на даний момент :).
"With the Canadian dollar at par, CAW hourly wage and benefit costs of $75 to $80 an hour are $5 to $10 higher than the $70 (U.S.) to $80 figures in the United States, Mr. Stanford said. Higher productivity in the Canadian plants more than compensates for what now is a cost disadvantage here, he said."
Тобто зараз разом з бенефітами вони отримують від 75 до 80 доларів за годину! І відмовились від пониження десь на 25 $. Вся моя жалість кудись ділась :).
Звичайно не всі на заводі отримують таку зарплату, плюс велика чатина з цього бенефіти - пенсійні відрахування, медичне страхування і т.д, але все-таки зарплати виглядають дуже великим. Хоча з іншої сторони кажуть що вартість праці все-одно менше 10% вартості машини.
А один із американських заводів цього ж власника погодився на пониження, на 25%.
Так що робота мабуть попливе до них :).
Доречі Тойота таких проблем як профсоюзи немає, і розширяє і розширяє своє виробництво :).