-Метки

 -Рубрики

 -Поиск по дневнику

Поиск сообщений в Танчік_із_Канади

 -Подписка по e-mail

 

 -Статистика

Статистика LiveInternet.ru: показано количество хитов и посетителей
Создан: 19.01.2005
Записей:
Комментариев:
Написано: 12497

Tree_of_life





Пишу українською Наша мова калинова, солов'їна, барвинкова. Дитячі Будинки України

Body Max Index

Воскресенье, 20 Апреля 2008 г. 20:00 + в цитатник
Прочитала невеселу статистику, виявляється в Канаді 2% жінок мають недостатню вагу тіла і аж 59,1% важать забагато :(. І проблема не просто в вазі, а як в цілому це впливає на здоровя. Нормою рахується коли індекс маси тіла є між 18,5 і 24,9. Зі страхом перевірила скільки в мене. До вагітності я то точно знала, що в мене непогана пропорція, але після... я ще не скинула 4,5 кг і не знаю чи зможу їх скинути поки годую малого . Але поки не страшно, ще можна їсти :).
Порахувати свій індекс можна тут - http://www.nhsdirect.nhs.uk/magazine/interactive/bmi/index.aspx
звичайно все це приблизно, індекс не враховує де ці кілограми розподілені :).

Дружба

Воскресенье, 20 Апреля 2008 г. 19:42 + в цитатник
Здається ще зовсім недавно я поселялась в гуртожиток при нашому університеті і зустріла дівчину Наталю з кучерявим волоссям та великими очима. А насправді це було вже більше ніж третину мого життя назад, 12,5 років тому. За ці 12 років було багато всього: ми стали найкрашими подружками, жили в одній кімнаті, навчались в одній групі, кілька раз сварились і подовгу не розмовляли :). Стільки веселих спогадів, фотографій :).
Цікаво, як би ми зреагували тоді, майже 13 років тому, коли б нам сказали, що ми опинимось в Канаді, в одному містечку, обоє одружені за хлопцями з кібернетики,і що наші сини будуть майже однолітками ?
І цікаво чи будуть наші сини спілкуватись через років так 20 ? і що вони казатимуть про ці фотки- http://picasaweb.google.ru/Daniel.Rudenko/YaroSBirthday
(вчора Данилко ходив до Ярослава на перший в його житті День народження).

Без заголовка

Пятница, 18 Апреля 2008 г. 07:02 + в цитатник
Сьогодні на вулиці будо +19, на сонці взагалі термометр показував +27. Я вирішила попрацювати на задньому дворику і винесла малого з собою. Я розмовляю до нього щоб йому було цікаво, він мені "відповідає", агукає. Тут замовк і ні звуку хвилин 5, я вирішила перевірити чи не заснув, а він виявляється вікрив для себе що в нього є пальчики на руках :), вивчав так уважно, з таким серйозним видом:
 (466x699, 60Kb)
Спеціально для бабусь: весь одяг з бавовни(хлопку) і він був сонці тільки 15-20 хвилин, і то не на прямому сонці.

Friends

Пятница, 18 Апреля 2008 г. 06:36 + в цитатник
Колись цей серіал мені дуже подобався, спочатку подивилась повністю українською( доречі значно кращий переклад ніж російською), а потім повністю англійською. Мені теж здавалось, що я бачила на стінах радянські плакати, але думала що привідилось, виявилось, що ні, вони такі є там :):
http://exler.ru/blog/item/4842/

Time Management :)

Четверг, 17 Апреля 2008 г. 19:13 + в цитатник
Данилко в нас якто говорять " нескладна" дитина. Він не плаче без причини, його не мучає животик, він гарно набирає вагу і активно розвивається, він відносно непогано спить в ночі і навіть в своєму окремому ліжечку, але є в нього дві особливості- він мало спить вдень та довго і часто їсть :). Спить дійсно дуже мало, причому часто кусочками по 15-30 хвилин. Таке враження що він боїться пропустити щось важливе, завжди на сторожі :). Гарно спить тільки коли катається в колясці, коли зупиняюсь - швидко просинається. Але тут мені жалітись ні на кого, цим він в мене пішов :(, я погано спала в дитинстві, і зараз неможу спати вдень. В приципі нічого поганого в цьому немає, він почувається при цьому дуже добре. Єдиний мінус- з такою дитиною мама зовсім мало часу має на свої справи :(. Зате за ці два місяці я навчилась краще використовувати свій час, планувати і т.д. Куди там курсам по ефективному використовуванню часу, куди там роботі з кількома паралельними проектами :).
Ось деякі приклади :
1. Поки годую, дивлюсь фільми, читаю. друкую листи на BlackBerry чи розмовляю по телефону.
2. Якщо малого посадити на кухні, щоб він мене бачив, при цьому співати і періодично підтанцьовувати, то можна приготувати вечерю.
3. Данилко дуже любить коли мама з ним на руках займається на тринажері.
4. Для того щоб прибрати і організувати клубму перед будинком, можна гуляти з малим в колясці біля будинку 15 хвилин, а наступні 10-15 хвилин, поки малий ще спить поряд, займатись рослинами . І так повторювати 5 раз :).

Колиска і стільчик з вібрацією частково допомогають, але він все менше і менше їми цікавиться, йому потібно щоб перед очима постійно було щось нове.Дуже добре що є Влад :), який по вчорам і на вихідні багато грається з Данькою. І те що Данилко з кожним днем все більше і більше часу може гратися сам, сьогодні до нас привезли ігровий коврик що ми замовили і малий програвся на ньому сам аж 40 хвилин!- http://good-times.webshots.com/video/3029197090064675970mBQMms

Ще прикольна фотка

Четверг, 17 Апреля 2008 г. 07:16 + в цитатник
Photo: WONG MAYE-E /AP
A King Penguin peers into the camera in an enclosure at the Singapore Bird Park.
 (500x350, 39Kb)

Universal Remote

Вторник, 15 Апреля 2008 г. 18:47 + в цитатник
У нас дома кількість пультів дистанційного управління досягла критичної точки. Я почала вже в них запутуватись. Адже крім звичних пультів: до телевізора, музичного програвача, двох ДВД плеєрів і т.д., у нас є пульти до двох фільтрів очищення повітря, цифрової фоторамки і навіть до дитячого ліжечка( включати музику і вібрацію). І кожний представляє собою унікальну дизайнерську розробку :), в кожному книпки розташовані зовсім по різному, і кожний раз я змушена уважно дивитись на пульт і шукати ці кляті кнопки . Я б взагалі з радістю обійшлась без цих пультів, але зараз я почала їми користуватись коли годую малого, не завжди встанеш коли тобі хочеться :(. Крім того в більшості приладів інженери мабуть не допускали думки, що можна жити буз пультів, тому що багато функцій доступні тільки з них.
Влад мабуть помітив цю мою проблему, тому що вчора в нас зявився ще один пульт :), але на цей раз універсальний, має ціллю замінити значну частину інших пультів. Ось така штука: http://www.logitech.com/index.cfm/remotes/universal_remotes/devices/372&cl=us,en
Я ще мало користувалась, але ніби дійсно непогана річ.

Позитивні фотографії

Воскресенье, 13 Апреля 2008 г. 01:51 + в цитатник
Photo: Diether Endlicher/AP
Four-month-old polar bear cub Flocke romps in the pool during her second outdoor trip in her enclosure at the zoo in Nuremberg, southern Germany.
 (500x351, 46Kb)

Photo: Janos Vajda/AP
A baby panther is shown by his keeper in the Miskolc Zoo and Cultural Park in Miskolc, Hungary.
 (351x500, 36Kb)

Теніс

Четверг, 10 Апреля 2008 г. 06:56 + в цитатник
Минулого року я і Влад почали займатись великим тенісом, навіть брали приватні уроки. Навчились ми мало, особливо я :), але грали як могли :). Цього року брати уроки, ходити на заняття нам вдвох одночасно не вийде, а Влад відмовлявся сам займатись, із-за солідарності і приватні уроки не такі дешеві. Але тут виявилось що наші знайомі, Діма і Маша, ходять на групові заняття. Влад такого ж рівня як вони( початківець) і я почала підбивати його приєднятись до них. Ну а для цього ж потрібно звонити, домовлятись, група почала вже заняття, можливо і приєднатись не вийде. Влад таке діло не любить і я вирішила домовитись за нього. Щоб не ускладнювати пояснення по телефону і щоб не виглядало дивним що він не сам за себе звонить, я вирішила говорити від свого імені, ніби це я хочу вчитись грати. І коли мені почали пропонувати інші групи, я пояснила що хочу саме в цю, вказавши причиною, що там тренується моя подружка. В результаті я вмовила координатора занять і вона вирішив записати дані майбутнього студента.
І тільки тут я зрозуміла, що не хотівши зробити ситуацію трошки дивною, зробила її дуже дивною :). Прийшлось пояснювати що це я домовлялась про чоловіка. А подружка то грає в групі моя :). Звичайно я додала, що там ще грає і друг чоловіка, але зробила це таким виправдовульним голосом, що жінка по телефону мені мабуть не повірила :). Так чи інакше, але Влад вже вчора був на занятті :)

Статистичні дані

Четверг, 10 Апреля 2008 г. 06:33 + в цитатник
Люблю я різні цифри і факти, бути чітко інформованою :). Тому для мене дані перепису населення - це велике поле для вивчення :).
Переглядала сьогодні результати перепису Канади за 2006 рік( http://www12.statcan.ca/english/census06/release/index.cfm).
Ось деякі дані
Наприклад в Ванкувері аж 19,2 % населення є китайцями. Взгалі не очікувала що в Канаді так багато visible minorities (не білих), аж 16,2 %. Чорних в Канаді мало, але багато індусів, китаців. Хоча з ншої сторони, в Торонто це дуже помітно, в деяких його районах ця візуальна меншість є більшістю :). Але наші містечка ще поки відносно білі.
В Калгарі 7,1 процента називають себе українцями. Це в місті, а так по Альберті ще більший процент. Але я це завжди знала, адже і прізвище у їх премєра Stelmach :).
Половина канадських PhD( аналог кандидата наук)- це імігранти і в цілому імігранти більш освітчені, ніж населення що народилось тут. А територіально освіту населеня можна глянути на дуже гарно зробленій карті- http://www.theglobeandmail.com/v5/content/features...ractive/cp_census_commute.html

Доречі до опису населення тут ставляться дуже серйозно, дати дані про себе( заповнити і відіслати анкету)- справа обовязкова, в випадку відмови погрожує штраф, а то і термін. Ми теж заповняли анкети в 2006 році, так що і ми частина канадської статистики:).

Весна

Воскресенье, 06 Апреля 2008 г. 18:50 + в цитатник
Здається весна завітала і до нас. Вчора і сьогодні на вулиці +15, сонячно. З Данилком можна гуляти годинами. Сніг ще весь не розтанув, але головне- це аромат весни і квіти що пробиваються на волю. І все більше і більше щебечуть пташки, так приємно прокидатись зранку, відкрити вікно і чути їх веселі голоси. Наше подвір'я так і кишить пташками і звірятами.Щовечора приходить зайчик, здаєтьяс в нас поселився бурундучок- http://good-times.webshots.com/video/3051892280064675970eLqlKW. Стало прилітати більше видів пташок, часто прилітають дикий голуб, сімейство червоногрудих дроздів( чомусь вони постійно втрьох літають)і ще куча пташок, які я не знаю як точно називаються :(. Владу на Новий рік знайомі подарували дуже класну книжку про пташок, з картинками, але навіть з нею не завжди можна знайти що за пташка, а перекласти на українську взагалі проблема :). Ось наприклад ніби до нас прилітає pine warbler- сосновая древесная славка, латинською Dendroica pinus., підозрюю шо в цієї пташки є простіше імя :), але я його не знаю :(.

Родной язык? рідна мова?

Среда, 02 Апреля 2008 г. 19:58 + в цитатник
Данилку випала тяжка доля стати поліглотом :), з народження йому приходиться вчити три мови. Адже, як відомо, дома я розмовляю українською мовою, мій же чоловік Влад - російською. Ну і звичайно англійська. Мабуть бідна дитина заговорить тільки років в три :). Звичайно, якщо йому буде дуже тяжко, в мене не залишиться вибору як перейти на російську, але я надіюсь що все буде нормально. У мене є багато знайомих і прикладів, де діти з народження вчать дві чи три мови і потім прекрасно на них говорять.
Хоча я все-таки надіюсь, що малий перші слова скаже українською :), адже я провожу з ним більше часу і по характеру я більш балакуча. Але виявилось що Влад з цим миритись не планує і взяв на озброєння сучасні технології :). Вчора засікла, що Влад закачав кучу аудіо записів з казками, російською, і включає їх малому :).
Доречі Влад зі мною і друзями вживає багато срецифічних слів, сленгу, типу "зырить"- это смотреть, а "точить"- это кушать, але з малим говорить гарною літературною мовою :).
И не подумайте, что я плохо отношусь к русскому языку, я его очень люблю и уважаю! Но надо же поддерживать свой родной язык, у меня принцип- "если не я, то кто?" :). И если теряешь язык, то теряешь традиции, культура и т.д, а я хочу что бы мой сын с гордостью говорил, что он - украинец. Где-то на 75% :).

Earth Hour

Понедельник, 31 Марта 2008 г. 03:46 + в цитатник
Вчора, 29 березня, в багатьох містах Канади (і не тільки Канади) пройшла акція- Година Без Світла. З 8 по 9 вечора житлові і комерційні будівлі виключали світло і прилади. Не можу сказати, що я дуже вірю в ефективність подібних акцій, мені здається більш правильно екомомити електроенергію (і не тільки її) щодня, ніж просто виключити на одну годину. З іншої сторони акція красива і коли велика частина міста поринає в темноту, в цьому відчувається якась сила.
Ось сайт акції- http://www.earthhour.org/cities

Доречі Google також прав участь в акції:
Earth Hour has also received the backing of search engine giant, Google. From 12:00 AM on March 29, 2008 until the end of that day, the Google homepage in the United States, Canada, Ireland, Kazakhstan and the UK was turned to a black background. Their tagline is, "We've turned the lights out. Now it's your turn - Earth Hour."

 (516x263, 20Kb)

Бюджети

Суббота, 29 Марта 2008 г. 06:06 + в цитатник
В Канаді окремо приймаються федеральний( загальний для країни) бюджет і бюджет провінцій, вони доповнюють один одного. І саме зараз час їх прийняття. Я живу в провінції Онтаріо, якщо хто не знає :).
Ось деякі цікаві факти
1) бюджет Онтаріо - 96 мільярдів в рік, що є 6,871 на людину.
2) в 2008 році Онтарію планує потратити аж 40 мільярдів на health sector і тільки 3,7 мільярда на justice.
4) 17,2 мільярда до онтаріївського бюджету планується отримати з retail sales tax
5) на федеральному рівні продовжують зменшувати податки і вводять tax-free saving account, шо дозволить відкладати і крутити до 5 тисяч і при цьому не платити податки з прибутку на ці 5 тисяч.
6) на федеральному рівні вводять податок( від тисячі до 4000) на машини, шо not fuel efficient
7) збільшуються студенські гранди і взагалі що Онтарію, що Канада сильно збільшують трати на освіту.

А, і саме головне- Канада одна з небагатьох країн в світі , що має профіцит, а не дефіцит бюджету.

Три питання

Суббота, 29 Марта 2008 г. 05:30 + в цитатник
Батьки Девіда, Джуді і Філіп, нас також привітали з народженням малого. Джуді має талант вибирати подарунки, вона надзвичайно уважна і завжди старається підібрати щось унікальне, підкреслюче твоє походження і т.д.. Ось і цей раз, одним із їх подарунків Данилці була книжка- The Three Questions, основана на розповіді Льва Толстого. Соромно признаватись, але виявилось, що я не читала оригінала :(. Прочитала книжку сьогодні Данилці (я йому ще українські народні казки читаю), і прямо сама задумалась, адже історія дуже філосовська, я б сказала не зовсім дитяча.
Ось ці три питання:
When is the best time to do things?
Who is the most important one?
What is the right thing to do?

Ще про лікарню

Четверг, 27 Марта 2008 г. 17:51 + в цитатник
Найбільше мене в лікарні вразили кілька речей.
Перша- це той факт що кожна нова медсестра, коли заступала на зміну, заходила в палату і говорила " Мене звуть так і так, я буду до такої- то години твоєю медсестрою. Як ти почуваєшся? Принести тобі чогось випити? За планом в нас такі і такі процедури. Клич мне як тільки щось потрібно." і т.д., ну і звичайно робила кучу компліментів малому :). І вони дійсно приходили, як тільки я нажимала кнопку виклику :). А ще медсестра, з якою я народжувала, заходила мене провідувати в свою чергову зміну, хоча я і не була вже її пацієнткою, це так приємно! І взагалі той факт, що кожна медсестра відповідає за якусь певну кількість конкретних пацієнтів, а не просто всі медсестри за все відділення, я рахую дуже класним. І медсестр на відділення досить багато, на відміну від лікарів. Ми з Владом розпитали одну із медсестер, а вони з радістю відповідають на всі запитання. Так от, в родомову відділені нашої лікарні відбувається десь 12 пологів щодоби. При цього на відділення один черговий лікар. І він не тільки пологи приймає, адже в відділенні, тільки в другому крилі, також лежать ті, хто на збереженні, їх зовсім мало, але вони є і лікар часто повинен і їх перевірить. Є ще запаснйи лікар, його виклиають, якшо трапиться щось надзвичайне, але фактично таких випадків не було.
Друге що мене дуже здивувало, що тут в родове відділення легко допускають відвідувачів, скільки завгодно, мене наприклад одразу відвідувала Марлен. При цьому їх не заставляють не те що халати чи тапочки одівати, а навіть просто запускають в вірхньому одязі (шкафчик для одягу є в палаті). І Влад був в своєму звичному одязі і взутті. Він також приносив їжу для себе в палату, каву з кафе і т.д.
А ще тут одразу після пологів на дитину і на маму кріплять браслети, такі що знявши, не можна одіти знову, з унікальною інформацією. І кожна медсестра в свою зміну перевіряла ці браслети хоча б раз, звіряла, шо дитина саме моя :). При виписці я підписала бумагу, шо дитина моя і притензій в цьому плані я немаю.

Погодка за вікном

Вторник, 25 Марта 2008 г. 23:54 + в цитатник
http://good-times.webshots.com/video/3064590200064675970cHkiYr

Цікаво, весна цього року взагалі буде? :)

FS 2008 World Championship

Понедельник, 24 Марта 2008 г. 19:36 + в цитатник
Фігурне катання в Канаді надзвичайно популярне, не дивно для нації, де про людину що не вміє кататись на ковзанах можна з 99% ймовірністю сказати шо вона недавній імігрант. Тут дуже слідкують за спортивними подіями, поважають чемпонів, можливо навіть більше народу ніж в Україні можуть розповісти про Оксану Баюн чи Віктора Петренко. І з однієї сторони в Канаді не так і мало непоганий фігуристів, з іншої- чемпіонів останнім часом все-таки мало. Цьогорічний же чемпіонат був для Канади дуже вдалим, вона зайняла перше місце серед інщих країн по медалям - http://en.wikipedia.org/wiki/2008_World_Figure_Skating_Championships
І цього року Jeffrey Buttle зміг здобути золото. Канада тріумфує :).
Його виступ- http://youtube.com/watch?v=1T2E94-w4UE

Без заголовка

Понедельник, 24 Марта 2008 г. 19:12 + в цитатник
Leonid Stadnik, at 8½-feet, — the world's tallest living man according to the Guinness World Records — rides a bicycle specially made for him in the village of Podoliantsy, Ukraine.
Photo: Efrem Lukatsky/The Associated Press
 (350x500, 90Kb)

Пасхальний кролик

Понедельник, 24 Марта 2008 г. 05:10 + в цитатник
Памятаю, як першого року в Канаді, перед католицьким Великднем мене здивувала величезна кількість кроликів в продажу, шоколадних і мягких іграшок. Зараз же звикла і навіть теж асоціюю кроликів і Паску.
Доречі кроликів тут продають і живих, дуже популярний подарунок на Паску дітям, як домашня тварина. Але інколи кролики швидко набридають, адже за ними потрібно доглядати, і їх через деякий час випускають на волю. А чим славляться кролики? :) Правильно, вони дуже гарно відтворюють собі подібних. Із-за цього в одній із канадських провінцій, British Columbia, навіть ціле нашестя коликів в парках. І цього року з екранів телевізорів закликають купляти кроликів тільки з серйозними намірами:).
Я кроликів не купляла ні в якому вигляді, але до мене один сам прибився, їсть щоправда не морквочку :):

 (699x466, 46Kb)


Поиск сообщений в Танчік_із_Канади
Страницы: 86 ... 38 37 [36] 35 34 ..
.. 1 Календарь