Исходное сообщение Kytska
Я трошки в шоці, бо бачу що плачу за енергоносії на рівні з Вами, а то і більше !!!! І я такий собі чуть заможніша ніж сереньостатистичний житель Київського передмістя . Але ж порівняти прибутки канадців і українців... Ціна за газ і електрику у нас десь в 2 рази менша, але зимою я мінімум для свого будинку напалюю 600-700 кубів, а тобто 700 грн, а в сильні морози то і 1000 кубів і відповідно гривень. Правда в 2007 році ми газ дуже економили ( вважай мерзли) , щоб вкластися в меншу ціновцу категорію, так що надіюся все буде більш дешево. Електрики приблизно до 100 грн, а в період будівельних робіт і до 250... Перейшли на енргозберігаючі лампочки недавно:). Підозрюю, що у Вас і обладнання газове стоїть більш економічне ніж у нас, хоча котел у нас сучасний але наш український. Імпортні більш економічні, але на нашому газі не хочуть працювати ( вже мали досвід), або вже дуже дорогі.
Ну в нас досить старий будинок, і газова пічка( furnace,
http://en.wikipedia.org/wiki/Furnace) далеко не нова. Нові будинки зараз набагато економічніші, в новому будинку із всім новим при такій же площі і температурі люди платять десь 100-120 доларів за газ в місяць.
З другої сторони в нас будинок не такий і поганий, в ньому хороші нові вікна, утеплених дах і т.д.
Ми також економимо в якомусь розумінні, коли ми дома ми тримаємо регулятор на 22 градуси, в час же коли відсутні- то 18, коли відїзджали на кілька днів навіть ставили 16. В ночі теж тримаємо меншу температуру, я взагалі люблю спати з відкритим вікном і під теплим одіялом :). Коли буде дитина, я сидітиму дома, використання газу спокійно може вирости з 350 кубів до 450 або 200 доларів в місяць.
І доречі будинок в нас же невеликий, десь 150 квадратних метрів.
Електоенергія - тут все шо можна роблять енергозберігаючим :). Ми її особливо не економимо, а якщо врахувати що в нас і плита електрична (тут в більшості електричні), то за електроенергію я рахую ми платимо небагато.
Взагалі в Канаді енергоносії звичайно дешеві, особливо якщо порівняти з Європою. Але так і має бути, адже тут всі ресурси свої- куча газу, води і т.д.