First day of spring |
Сьогодні день весняного рівностояння( http://en.wikipedia.org/wiki/Equinox) і канадці вітають один одного з першим днем весни. Я на робоіт тільки годину , а вже провела 4 майже однакових розмови на тему весни, теперішньої погоди і поганого прогнозу :).
Подобається мені як Google.ca оформлює свій сайт до кожної дати\свята, ось яка зараз картинка з приводу першого дня весни:

|
St. Elias Ukrainian Catholic Church |
І ще про одну українську греко-католицьку церкву, вона знаходиться майже за 100 км від нас, просто щедевр архітектури:

Тут більш класні фото і поясненя:
http://www.flickr.com/photos/jeannot7/3262244575/
http://www.flickr.com/photos/snuffy/sets/72157614509145934/
|
Україські церкви |
Відносно різноманіття церкв, ну і звісно моя улюблена "українська" тема:).
Українські цекрви в межах 30 км від мого місця проживання, вірніще ті, про які я знаю.
Ukrainian Orthodox Church of St. Sophia ( Українська православна церква святої Софії):

В нашому містечку, я була тут на службі. Православна церква, адаптова під канадські мірки, народ більшість часу сидить, служба проходить на українсько-російсько-англійській мові, причому батюшка на всіх цих трьох мовах говорить з легким акцентом, виявилось що він поляк за національністю. Сюди ходять як і старі імігранти, так і нові. Багато не тільки українців, а і росіян і білорусів. Зараз при вході до церкви вісить транспорант-обява про продаж вареників:).
Ukrainian Catholic Church of the Transfiguration

В нас в місті. На службі тут не була, здається це церква яку в нас називають греко-католицькою. При церкві є окрема будівля- українських клуб, бувала там , наприклад на фестивалі писанок. В клубі також є дуже цікаві стенди про історію української іміграції до наших містечок. В основному тут збираються нащадки старих імігрантів, деякі вже і українською не говорять.
St. Mary’s Ukrainian Catholic Church:

В сусідньому містечку, ніколи там не була. Наступна ще в одному містечку поряд, теж там ніколи не була.
Holy Protection Mother Of God Ukrainian Catholic Church:

|
Kiev Fashion Week |
Зараз в інеті повно фоток з Київського Тижня Мод, особливо вразили роботи дизайнера Олени Буреніної :
|
Без заголовка |
В минулу пятницю ми з Марлен і Девідом ходили в ресторан. Звичайно, для нас похід в ресторан без Даньки- це вже велика і рідкісна подія :), але пишу я про це тут не тому. Просто місце, куди ми ходили, дуже цікаве. Це перероблена в ресторан церква(New Apostolic Church).
Для більшості українців словосполучення "перероблена в ресторан церква" звучить дико. Для мене це також не вично, навіть враховуючи що я сама в церкву не ходжу, але ж виросла в оточенні, де до святих будівель відносяться дійсно як до святих. В Канаді( Штатах, і навіть в багатьох країнах Європи ) до цього відносяться зовсім по- іншому, різних віросповідувань тут дуже багато, будівлі церкв дуже різні і їх досить часто перероблюють в щось інше. Наприклад зараз в Квебеці і зокрема Монреалі значно зменшилась кількість католиків, багато цекрв закриваються і перероблюються. І навіть перероблюються в житло, причому дуже модне і дороге, і від самої будівлі стараються зберегти як можна більше деталей.
А ресторан виявився дуже кравивим ( фото не мої, з сайту ресторана):
|
Ще про квіти |
Влад подарував невідомі для мене квіти :

коли розпустились більше:

Ніхто випадково не знає їх назви?
|
Без заголовка |
Все-таки канадська зима не вічна :) і до нас прийшла весна, вже кілька днів сонячно і тепло, на вулиці і парки буквально висипались дорослі і діти. На вулиці ще поки нічого не цвіте :(, але дома в мене повно квітів, навіть орхідея яку ми збирались викинути, розквітла. Чи то вона теж мені вирішила подарунок на ДР зробити? :). Просто мені її подарували, вже з бутонами, більше року назад і вона довго цвіла, місяців вісім, а потім стала виглядати як помираюча , але коли Влад запропонував її викинути, злякалась і розпустила нові квіти :)
Я ж за квітами доглядаю по мінімуму, але чи то квіти зараз повиводили такі стійкі, чи то вони мене пробачають :), але ростуть дуже гарно і квітнуть постійно.
|
Без заголовка |
|
|
Всім дякую за вітання! |
Мрiї здiйснились, це - бризки нових вражень у вирi дня.
Все тобi дарую, дарую в день народження.
----
Медлено минуты убегают вдаль,
встречи с ними ты уже не жди,
и, хотя нам прошлого немного жаль,
лучшее конечно впереди!
|
|
Без заголовка |
Photo: Doug Ives/The Canadian Press

Так на дорогах Канади зустрічають і віддають честь машинам що перевозять тіла загиблих в Афганістані солдатів. Імена, портрети і історії кожного загиблого публікуються на центральних сторінках всіх газет.
За час миротворчої місії в Афгані число канадських солдатів, шо віддали своє життя вже перевалило за сотню. Причина більшості смертей- вибухи і міни. І можливо не всі канадці підтримують ідею цієї місії, не згідні з тим, що це потрібно афганцям і Канаді, але відношення до солдат завжди дуже-дуже позитивне. І в цілому суспільство і держава приділяють дуже багато уваги всім воєнним.
|
Хроніка кризи |
Photo: Tom Hanson/The Canadian Press
A news photographer lies on a snowbank to take a picture at the Bank of Canada in Ottawa after it cut interest rates.

Так, кредитну (позикову) ставку в нас понизили до 0,5%, такою низькою вона не була за всю свою історію.
В нас в місті не особливо відчувається, але по Канаді зросла кількість безробітніх . Акції, цінні бумаги падають в ціні. Вартість нерухомості знижується, щоправда це поки також не стосується нашого міста. Народ мало витрачає, так як хвилюється за майбутнє, а це звичайно погано впливає на економіку. Замкнутий круг.
Але Канада ще досить непогано тримається :):

|
Без заголовка |
Влад на днях отримав замовлений ним зовнішній спалах до своєї фотокамери і весь вечір випробував його, фоткав Даню. А я вчора розбирала ці фотки, відбирала гарні( фотка з останнього посту якраз із цього сету). Розбираю, дивлюсь на деякі фото і мене не покидає враження, що вони щось мені нагадують, що я це вже десь бачила і зрозуміла що ж вони мені нагадуть! :)
тато і син, кольоровий варіант:

чорнобілий варіант:

Звичайно, не точна копія, але дуже схожі, не тільки в цілому , а і в мілких милих деталях:). І Даня дійсно виглядає трошки старше свого віку, бо Владу на середньому фото 2 роки 10 місяців.
І коментарях ще фото.
|
Враження від Канади |
Тато побув в Канаді всього два тижні і вже повернувся додому, а мама залишається до 12 квітня.
Я намагалась підготувати їм як можна інтенсивнішу культурну програму (показати місця типу Ніагарський водопад), але як мені здалось найбільше враження на них справили не ці туристичні місця, а атмосфера і люди. Доброзичливість і вічливість, розміреність життя і посмішки навколо. Маму приємно здивувало, що коли Данька в супермаркеті вирішив пробігтись перед возиком іншого покупця, той не тільки не почав кричати, що за дитиною погано дивляться :), а й почав робити Дані компліменти. І в цілому мама в захваті від відношення до дітей і скільки для них всього зроблено. А тата вразив канадець, що подарував нам два білети на хокей( ми стояли в черзі, а в нього якраз трапилось два лишніх). І атмосфера на хокеї тату сподобалось, як всі стоячи співають гімн, що приходять туди цілими сімями, як обладнаний зал.
Ще їм сподобались дороги і вічливість водіїв, чисті вулиці. Кажуть що дуже зелено , парки гарні, і дивують величезній кількості білочок :).
Про продукти сказали, що інші, але в цілому досить непогані, що риба і фрукти хороші. Ми з ними їздили на фермерський базарчик і на саму ферму , так батьки дуже високо оцінили мясо і мед звідти.
|
BlackBerry Curve 8900 |

Модель BlackBerry, який мені фірма видала в користуівання 2, 5 року, вже зовсім стара. А оскільки в мене до шефа стільки прохань( про те щоб часткоао працювати дома, про те щоб перейти на скорочений робочий тиждень, то сервера мені потрібні, то переглянути написаний мною геніальний план ), то я вирішила його поки не турбувати такими дрібницями, не натякати ще й на новий телефон. Він і так мене вже боїться, блідніє коли я розкриваю рот :). Але вчора шеф видав мені кучу нових телефонів для використання при тестуванні і сам мимоходом заявив що йому соромно за мій корпоративний телефон, що його потрібно здавати в музей :) , запропонував мені два телефона на вибір:
http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrycurve8900/curve_specifications.jsp і http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrybold/bold_specifications.jsp
Я цілий день думала :) який вибрати. Коротко, то перший, Curve 8900 ( інша назва Javelin,) наш самий новий серед анансованих і по всім параметрам кращий ніж Bold, крім одного, Bold -3G.
І вибрала Curve 8900 , звичайно на 3 G інет швидший, але скільки мені того інета потрібно? :), а так він більш жіночий і взагалі в Влада вже Bold :).
Тут огляд мого нового телефону :http://crackberry.com/blackberry-javelin-8900-smartphone-review
|
Три украинских клуба вышли в 1/8 финала Кубка УЕФА |
Мій татусь такий щасливий !
А ще він дуже радіє з " футбольних задатків" у Дані :), бо той любить бігати і стукати по мячикам чи кулькам ногою, доганяти і знову стукати :). Так дідусь вже встиг помітити в онука фізичні дані і талант, хороші швидкість і координацію :).
Так що навіть не знаю, бо Влад мріє про сина-тенісиста, а я про сина- фігуриста :).
|
|
Без заголовка |
Кульки повітряні надуті, подарунки готові, тортик, свічка і т.д. Я ж не віриться що Дані завтра виповниться рік. Інколи здається що цей рік був довгим і надзвичайно багатим, наповнений скількома цікавими моментами, відкриттями. А інколи, що цей рік пролетів так швидко, і ніби тільки вчора я вперше приклала Даню до своїх грудей. Але одне точно- цей рік був надзвичайно щасливим :).
|
|
Без заголовка |
Даня і лайка Марвік , з Ice Dogs Festival на минулих вихідних:
|
Без заголовка |
Знайшла нові для себе ресурси- http://ukraineeconomy.blogspot.com/, http://www.fitchratings.com/corporate/index.cfm
Взагалі останнім часом на очі трапляється дуже багато статей статей про українську економіку в канадській пресі, вчора наприклад прочитала невеселий огляд з назвою Ukraine's Banking System Risks Collapse.
|