Владленка в минулу пятницю здав на G2.
Коротко розкажу про систему водіських посвідчень в Онтаріо. Спочатку потрібно здати теорію, отримуєш G1. Можеш водити тільки якщо біля тебе є хтось з стажем більше 4 років, і є деякі інші обмеження. Через рік ( якщо закінчив курси, то через 8 місяців) маєш право здати практику , отримати G2 і вже водити де завгодно , правда з 0% алкоголя в крові. Є ще G, тоді вже і пива спробувати можна :).
Якщо маєш посвідчення з попередньої країни проживання, можеш здавати раніше. Але посвідчення потрібно перекласти і завірити, і в нас це зайняло час :). Зараз це смішно, але пару місяців назад я їх офіс хотіла була тихенько підпалити :).
Ще коли Владлен здав теорію, вони дали спеціальне місце, де можна перекласти наші українські права. В тому місці українського перекладача не виявилось, як і взагалі в K-W, відсутні тут сертифіковані українсько-англіські перекладачі :).
Ми найшли сертифіковану контору в Торонто, переслали все, переклали і принесли переклад в офіс. Тьотю не влаштував такий переклад, попросили завірити в нашому посольстві, ми зробили і це ( все відповідно займає час і гроші), принесли, а добра тьотя нам не повірила , сказала, що підозріло печатка виглядає. І саме головне не могла пояснити, що ж нам робити, який переклад їй принести :). Ми накатали скаргу, посварились ( тобто посварилась я :), до того Владлен один їздив ) після цього вони обіцяли розібратись. А час їде, ми ж теж не одразу після теорії почали цей процес, а вони мовчать. Не витримали, приїхали знову розбиратись. Потрапили на іншу тьотю, вона не могла розібрати , що ми хочемо, глянула на документи і каже, так тут же все ОК і зарахувала переклад. О так то, і тут бюрократія трапляється і стукнуті на голову тьоті в установах бувають, що правда це рідкі екземпляри і випадки :). Погано що ця система( завірення попереднього стажу) в них не розроблена нормально, це тільки зараз недавно переклад почали вимагати. Щоденні речі тут давно вже формалізовані, все по стандартам і швидко, а якщось рідке, і не описані формати бумажок,то по-різному буває. Немає перекладача- і все- канадська машина обробити це нормально не може :)
Але все добре, що добре закінчується :).
Машину ми ту, на яку дивились, Toyota Corolla 2001, купили, вже оформили покупку. Процес дуже простий, просто вони приїхали до нас, підписали бумаги і віддали документи. Коштувала вона для нас 10 000 $ , це десь 8 500 американських. Ще потрібно податку заплатить 800 ( 8%, бо брали в приватної особи , інакше 15%) і так по дрібницям. В минулу суботу навіть страховий поліс оформили. Стахування тут обовязкове і досить дороге :(. У нас виходитиме поки 140 $ (це ще відносно дешево) в місяць. Це покриває 1 мільйон шкоди, яку ми завдамо, і якщо хтось без полісу в нас вріжеться. І більше фактичного нічого. Ми ж виплатили всю суму зразу, так що решта не обовязкова, і життєвої потреби немає. Стоятиме вона в підземному гаражі ( в нашу кварплату одне місце входить), біля роботи Влада теж нормальна стоянка. Звичайно є шанс в стовб вїхати, але маленький, не варто це суми, яку потріно платити щомісяця.
Так що завтра залишилось тільки все зареєструвати в міністерстві транспорту і можна їздить:)