Слава Україні -
рідній Матусі!
Хвала стрімкому Дніпру -
сивому Татусю.
Кобзарями оспівана в віках,
вона, як голуб Миру,
несе свій жовто-блакитний стяг.
Із зернятка доброту свою плекає,
та любов всенародну,
голос їй свій віддаймо,
і всім Миром захищаймо.
Відродиться її добрая Слава,
оживе життєдайная сила.
Обнімуться, як брати, Захід та Схід,
бо в нас єдиний журавлиний політ.
Він, на матусіному рушникові заквітчаному,
долю спрямовує захищено.
Він на писанках різнобарвним малюнком,
мов витканим визерунком.
Він пташкою під стріхою щебече,
він по-під тином прямує далече,
до пам'ятної славної Козацької Січі.
Сьогодні Україна стала зіркою світових ЗМІ. Нами почали цікавитись усі: вивчаючи новини про політичне становище в країні, іноземці мимоволі починають слідкувати за успіхами наших спортсменів, співаків, акторів, режисерів, художників та інших публічних людей. Для нас – це шанс показати усьому світу, що ми освічені, культурні та добрі люди. І що ми справді патріоти своєї країни. Але чи все ми знаємо про нашу неньку Україну, окрім фактів, котрі почули ще давно у школі?
У Львові традиційно в переддень Різдва 6 січня відбулися урочистості із винесенням та встановленням символу Різдвяних свят - Дідуха.
Від міської Ратуші опівдні процесія сформована з мешканців Львова,дитячих самодіяльних колективів, міського Голови з родиною, депутатів, гостей міста з різних регіонів України спеціально запрошених до Львова на святкування Різдва, а також звіздаря із Різдвяною Зіркою вирушили з маленькими дідухами до місця встановлення великого Дідуха – на пл. Яворського.
Біля великого міського Дідуха до присутніх звернувся мер міста Андрій Садовий, який традиційно промовив: «Дідух до хати – вся нечесть з хати!».
Потім щедрували та колядували… Для львів’ян та гостей міста з традиційними для Різдва піснями виступали творчі колективи: зразковий дитячий фольклорний ансамбль пісні «Джерельце» при Будинку вчителя, хор «Гомін» та ансамбль «Горгани».
Цьогоріч великого (висотою понад 3 метри) Дідуха плели та прикрашали різнобарвними стрічками майстри музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» на чолі із майстром Миколою Городником. Читать далее
У Львові презентували новий офіційний відеоролик «Твій Львів» ...
30 листопада, місто отримало новий офіційний промо-ролик. Фільм став результатом роботи кінорежисера Тараса Химича та відділу промоції на основі напрацювань Хакатону «Бренд Львова»,
«Хотілось показати Львів через людей, які його наповнюють. Їх емоції, відчуття. Моє місто заслуговує на гарну роботу, яку приємно дивитися як на екрані мобільного, так і на широкому екрані»,- каже кінорежисер Тарас Химич.
НОВИЙ СЕРВІС ДОПОМАГАЄ ВИБРАТИ ФІЛЬМ З УКРАЇНСЬКИМ ДУБЛЯЖЕМ
У вас бувало, що ви годинами намагалися знайти фільм під настрій, і що б не вмикали – усе не те? В Україні з'явився сервіс, який допомагає уникнути подібних "проблем".
uapost.us
Привіт! Мене звати Джарвіс. Тривалий час я шукав своє призначення. І нарешті знайшов: вирішив стати експертом з фільмів і радити людям фільми під їхній настрій.
Я проглянув різні сайти з фільмами і зібрав інформацію про ті, у яких присутня українська озвучка чи дубляж. Також систематизував різноманітні дані, щоб зробити процес підбору фільмів максимально простим та гнучким.
Властивості системи:
інформація тільки про ті фільми, у яких присутня українська доріжка;
підбір базується на великій кількості характеристик;
розширена система оцінювання фільмів: 11 параметрів оцінюються від 1 до 5. Наприклад, часто фільми мають багато жанрів, один з яких комедія. Коли ви починаєте перегляд, то фільм виявляється абсолютно не смішним. Тут фільм оцінюється глядачами саме як смішний від 1 до 5, тому я порекомендую перелік смішних фільмів, а не тих, в яких просто вказано жанр комедія;
для зареєстрованих користувачів є функції "відкласти на потім" та "прибрати з видачі";
спеціальні фільтри для сімей з дітьми "КДП" і "КДП>13" – Коли Діти Поруч, фільми, які комфортно дивитися батькам, у присутності дітей.
Ян Валетов: Что делать с теми, кто ждет “русского мира” и “путин-приди!”
Вот пару дней назад Борис Филатов написал пост о том, что люди, которые живут рядом с нами, на самом деле, ждут прихода “русского мира”. Пост назывался “Безысходность”. Хороший пост, хотя грустный. Он не знает, что делать с этими людьми. Как их убедить?
Он прав. Таких людей очень много. И я тоже не знаю, что с ними делать.
Переубеждать их бесполезно.
Если бы в 2014 сюда пришли добассяне вместе с армией рф, это было бы для них самое то. И они не считают себя украинофобами. Они патриоты. Только не Украины, а Украинской ССР. И великой россии. Они не ненавидят Украину – у них Украина это вывеска – барвинок, сало, горилка, веночки.
Фольклорный украинец – чубатый, глуповатый, пьяненький. Младший братик. Живет на территории, но она не ему принадлежит. Она – советская. Часть великого и неделимого. Или великой и не делимой, без разницы. Но не Украина с историей, с тяжелой судьбой, с кровавым и неоднозначным (своим!) прошлым, а часть земель старшего брата, который от щедрот дал глуповатым хох..ам – нате, пользуйтесь!
Не факт, что “русский мир” пришелся бы этим ждунам по нутру. Есть у меня несколько таких восторженных, кричали “путин-приди!”, а когда он пришел, то восторг пришлось проглотить вместе с обидой: россия – это не только пенсии, господа, и эти пенсии не всегда большие. Это мечты большие, а реальность отличается. И бюрократия российская покруче. И там где в Украине можно было “порешать”, в россии решают только со своими.
В общем, когда крикнули “путин – вытащи!” было уже поздно.
Щоб екскурсія в славетне місто Львів захлинула Вас емоціями і цікавими враженнями, ми пропонуємо Вам дуже цікаві місця: побачити одну з кращих панорам міста, відвідати стародавню вулицю, дізнатись, яка традиційна львівська випічка, зануритись в романтичний Львів та пізнати історію львівської медицини.
Площа Ринок
Справжній дух Львова можна пізнати лише на Площі Ринок. Це не лише вир подій та атракцій, але й неповторна атмосфера. Це місце, де кожен камінь, будинок, фонтан має свою унікальну історію. Чого лише варта кам'яниця Єльонківська, що навпроти фонтану Нептуна. На Площі Ринок вона виглядає традиційним будинком того часу з трьома вікнами. А от зі сторони Латинської катедри у неї 12 вікон, бо власник кам’яниці мав понад 10 дітей. І так кожен наступний будинок розповість вам про життя колишніх її власників. Вас здивує і кількість левів, які з фасадів охороняють будинки, та їхні пильні погляди за вашими кроками.
Україна здавна славиться своєю співочістю. І це не просто слова, а підтверджені факти. Так, етнографи нарахували близько 200 тисяч українських народних пісень, а це більше, ніж у всіх інших націй! Найкращі фольклорні твори передаються з покоління в покоління, залишаючись повсякчас актуальними. Їх виконують як під час застіль, так під час Революцій. До Вашої уваги 15 українських народних пісень,
які вже давно стали улюбленими.
Розпрягайте, хлопці, коні
Автором пісні, яка вже давно стала народною, вважають Івана Негребецького з Полтавщини. “Розпрягайте, хлопці, коні” була маршем загонів Нестора Махна, тому автор отримав за неї 25 років заслання в Магадан.
В інтернетi набирaє пoпулярності нове прoмовідео найбільшoго західноукраїнського містa під назвoю "Досліжуючи Львів / Exploring Lviv".
Ролик з’явився на Youtube-каналі Олександра Товстого, який і є його автором. На кадрах місто зображене у всій красі. Зокрема, автор не забув про найвідоміші цікавинки: трамваї, вуличних митців і старовинні брами.
А головним героєм ролику виступив місцевий оперний театр.