Старославянский вариант албанского
Писарь возжигаше!! (Аффтар жжот!)
Учи старОсловенской! (Учи албанский)
В Козельск, зверюго!! (В Бабруйск животнае!)
Боян! ))
Летопись не читаше, но бояре глаголют - не лепо!
Писарь - адской диавол!
Писарь - пий отраву!
Пошто вы травише?
Писарь, строчи пуще, ибо зачтется.
А кто допрежь да понеже - суть содомиты поганые.
Промеж дюжины.
Сие творение смердит, а писарь охальник.
Буквицы сии зело многочисленны, при том тяжек труд разбирать.
Занесть в летописи!
Зело забавлявше, через то сверзише с седалища под трапезу.
Мочи нет боле!
Мочи нет боле, ибо псалом!
Тьма буквиц!
Во полымя!
Писарь, паки твори!
Смехот не сдержати
Первейший бысть, и с отроковицей не возлежал! (первонах, и ниипет)
Люди лепо глаголют! (каменты рулят)
Да воспомянуту быти! (в мемориз)
Благодарствую, порукоблудил
Главою бил о сруб светлицы (аПстену)
Возхохотамше под лавкою
ТЕМА ПЕРСЕЙ НЕ РАСКРЫТА!!!!