-Метки

 -Рубрики

 -Поиск по дневнику

Поиск сообщений в Танчік_із_Канади

 -Подписка по e-mail

 

 -Статистика

Статистика LiveInternet.ru: показано количество хитов и посетителей
Создан: 19.01.2005
Записей:
Комментариев:
Написано: 12497

Tree_of_life





Пишу українською Наша мова калинова, солов'їна, барвинкова. Дитячі Будинки України

leaf vacuum

Воскресенье, 05 Октября 2008 г. 07:30 + в цитатник
Чого тільки не придумають ліниві американці\канадці: http://good-times.webshots.com/video/3060310680064675970rTMaRD
Рубрики:  Day by day

Комуністи

Воскресенье, 05 Октября 2008 г. 07:27 + в цитатник
Я вже якось висала про минулі вибори- http://www.liveinternet.ru/users/779967/post11421507/, і про те що в нас є аж дві комуністичні партії- Marxist-Leninist Party of Canada і Communist Party of Canada. Ось і в цьому році по нашому окрузі висувається один комуніст. І як завжди, перед виборами відбувають сумісна конференція\дебати всіх кандидатів. Я на самі дебати не ходила, просто зараз читаю статтю, дуже сподобалась програма комуністів :), їх партія wants to nationalize the oil and gas industry, wants a 32-hour work week with no pay cuts - and two years notice required by any business seeking to lay off workers.( націоналізацію нафтової і газової промисловості, 32-годинний робочий тиждень і попередження за два роки про звільнення). І чому вони так мало голосів набирають? :).
Рубрики:  Places, facts, etc

Медвідь в кафешці

Пятница, 03 Октября 2008 г. 19:55 + в цитатник
Звичайно місто Kitimat на півночі, близько до Аляски, і там медведі - звичне діло, але ж не настільки, щоб ніхто не дивувався, що вони ходять вечеряти в fast food restaurant:
http://cosmos.bcst.yahoo.com/up/player/popup/index...n=222561&cl=9995677&ch=1329521
Рубрики:  Places, facts, etc



Процитировано 1 раз

Про двомовність Канади

Пятница, 03 Октября 2008 г. 18:15 + в цитатник
Мені час від часу питають про французьку мову в Канаді, наскільки реально Канада двомовна.
Так, дійсно, в Канаді дві офіційні мови- англійська і французька, але не все так просто і кожна провінція має свої офіційну мову. І насправді Канада не те шоб двомовна, скоріше 70 % населення- англомовні, 20%- франкомовні і 10% чи навіть менше - реально двомовні. Франкопони проживають компактно, в провінціях Квебек( Quebec), в частині Нью Брансвік( New Brunswick) і в трошки в Онтаріо і Манітобі. І всі провінції мають лише одну офіційну мову, за виключенням Нью Брансвік, ця провінція має офіційними англійську і французьку. Квебек має лише французьку як офіційну і всі решта провінцій і територій- англійську.
Про вивчення мови - в різних провінціях різні системи освіти, але в всюди вчать обидві мови, в школах і універах, є доступні як англомовні, так і франкомовні школи. Особливо останнім часом почали приділяти більше уваги і коштів для вивчення двох мов. Але реально для більшості друга мова так і залишається далеко невільною. Наприклад серед моїх агломовних знайомих в Онтаріо дуже мало гарно володіють французькою, найкраще володіють ті, що ще ходять до універу і не забули те що вивчили :). А якщо поїхати до Квебеку- то в Монреалі багато двомовних, але коли відїхати в сторону, в маленьке містечко, то там простий перехожий в найкращому випадку зрозуміє тільки кілька самих простих фраз англійською.
Найбільше відчуття двомовності Канади в мене було в Оттаві, там народ, особливо молодь, без заминки переходить від одніє мови до іншої. Але це столиця, що стоїть на межі англомовного Онтаріо і франкомовного Квебеку.
З іншої сторони інколи відчувається, шо Канади таки двомовна. Ось зараз вибори і теледебати лідерів партій проходять двічі- один раз французькою, один раз англійською. Всі вони відносно непогано володіють двома мовами. І коли заповнюєш державні документи чи читаєш надписи на товарах- всюди дві мови. Я так вже трошки французьку вивчила :). Хоча наспрадві французьку я зовсім не знаю, мені за це соромно, і я планую цю мову вчити, мабуть вже з Данькою разом :).

О, і французька Канади сильно відрізняється від французької Франції, ще більше ніж англійська Канади від англійської Англії :).
Рубрики:  Places, facts, etc

Перша осінь

Пятница, 03 Октября 2008 г. 07:00 + в цитатник
Та шо ж це таке з листям? захворіло? чому воно жовтне, а не зелене, як памятаю все моє життя?
 (700x525, 78Kb)
more
Рубрики:  Dan
Pictures

Без заголовка

Пятница, 03 Октября 2008 г. 06:51 + в цитатник
Cьогодні отримала від Максимки Самойленко по чату:
2 Ь32 Б32 Ь312В4666666666У 4БТ 34 2 и вйцйцйцйцйцйцйцйцйцйцйццсссссссс\яяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяясммммммммммммммммммм555555555555555555ёёсммммммммммммм ёукукукукукукукукукукукукукукукукукукукукасвсвсвсвсвсвсвсвсвсвсвсвссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссвавававававава

Прийшлось кликати на допомогу, шоб розшифрувати, Даньку. Данилко уважно дивився і навіть мені розказав, шо це значить, але я знову не все зрозуміла :(. Мабуть діти в нас розчаровані, мами не розуміють такого простого і очевидного :).
Рубрики:  Dan

Гойдалка

Суббота, 27 Сентября 2008 г. 05:46 + в цитатник
Почали освоювати дитячі маданчики:
 (466x699, 75Kb)
Рубрики:  Dan
Pictures

Водій

Суббота, 27 Сентября 2008 г. 05:40 + в цитатник
Я-крутий водій! у мене
а) кабріолет
б) нетрівіальних кольорів
в) екологічно чистий
г) управляється голосом
д) кермо з кнопочками, що світяться і грають музику
ні в кого з дорослих такого автомобіля немає!
 (700x466, 71Kb)
Цю машинку нам подарували Соломія з Віталіком, дуже класна штука. Захисні перила потім знімаються, ручка або вкорочується щоб дитина сама водила автомобіль( коли вчиться ходити) або взагалі знімається, підставки для ніг теж знімаються. А ще можна на низ надіти зимові шини :) і вона перетворюється в качалку. Руль трошки крутиться, дитина може задавати напрямок, в випадку з Данилкою- поки не завжди правильний :)
Вид з боку
вид з боку
Рубрики:  Dan
Pictures

Homo Sapiens

Пятница, 26 Сентября 2008 г. 22:24 + в цитатник
Даньці вчора виповнилось вже аж 7 місяців! З однієї сторони довгих 7 місяців, стільки різних подій і цікавого, з іншої сторони- так швидко пролетіли.
А хлопчик поступово перетворюється на справжню Людину Розумну. Звичайно, він від самого народження був дуже кмітливим і в мене ніколи не було сумнівів що він все розуміє, але зараз це все більш і більше проявляється, стає очивидно не тільки нам, рідним :).
Кілька тижнів тому навчився дуже гарно показувати "ладушки". Любить гратись в "ку-ку", коли я ховаюсь від нього за одіяльце. Чи коли я його тримаю на руках, а тато зявляється то із-за одного мого плеча, то із-за другого, тоді він і сам любить ховатись в моє плече і заливатись сміхом від щастя :). Координація і відчуття відстані розвинулись, вже багато причинно-насвідкових звязків усвідомлює. Якось поступово, непомітно навіть, навчився свідомо нажимати різні кнопки на іграшках, крутити ручки і диски. Почала показувати йому пірамідку, але він її поки не складає, просто дуже любить розкладати :).
Ма-ма-ма-ма перейшло в мама і мам, мені навіть здається що він їх вже напівсвідомо вживає :).
Показує на деякі предмети, я прочитала що це неможливо, діти його віку не можуть ще це робити, але в мене є задокументовані приклади :), ось один із - http://www.youtube.com/watch?v=AkhcLBPVbVU

Ще росте великим сміхотуном, його легко розвеселити, дуже любить гратись в "нападалки", коли я його ловлю і цілую.
Рубрики:  Dan
Day by day

Осінь

Среда, 24 Сентября 2008 г. 19:32 + в цитатник
В нас вже третій день осені. Адже в Канаді початок сезонів прийнято рахувати за астрономічним календарем і цього року початок осені випадає на 22 вересня.
Що можу сказати, поки осінь хороша, в день температура все ще більше +20, а сонечко так світить, що навіть в одязі з коротким рукавом буває спекотно. З іншої сторони - в ночі температура вже опускається до +8 і зовсім скоро обіцяють похоладання :(.
А ми з приводу оcені купили silk comforter, навіть не знаю як перекласти, скоріше просто як ковдра із шовку, з шовковими волокнами в середині. Річ в тім що я не переношу синтетику, Влад- шерсть, да і не має тут гарного вибору шерстяних одіял. І літом ми просто вкривались тоненьким бавовняним одіяльцем, а зимою -пуховою ковдрою, бо любимо спати з відкритим вікном. Але осінню і весною була справжня проблема, під бавовною -вже холодно, під пухом - затепло. Тому ми легко піддались на рекламу цієї шовкової ковдри, яка обіцяє літом освіжати, а зимою гріти. Спимо від нею вже дві ночі, дуже задоволена, дійсно тепле і таке легеньке і приємне ! І навіть Влад, який рідко яку постіль любить,і із-за нього я змушена витрачати на постіль цілі статки, теж задоволений :). Побачимо як буде зимою, в всякому разі пухову ковдру я не викинула :).
Рубрики:  Day by day

Без заголовка

Среда, 24 Сентября 2008 г. 19:04 + в цитатник
Ретрансляція з livejournal глючить, тому процитувати не можу, кину лінки тут.
Сподобались арт-роботи: http://drugoi.livejournal.com/2719468.html
і про Canon EOS 5D Mark II- http://drugoi.livejournal.com/2720808.html
Рубрики:  Pictures
Places, facts, etc



Процитировано 1 раз

Без заголовка

Воскресенье, 21 Сентября 2008 г. 07:10 + в цитатник
Дуже цікаві і веселі фото не оцікуваних ситуацій і моментів, фоток багато, деякі не дуже хороші, але є справжні щедеври:
http://widelec.org/index.php?text=chwila&x=0&y=0&site=blog§ion=5
сайт польською, але навіть хто не знає мови, то там все зрозуміло, а chwila - це означає польською "момент" :)
samples
Рубрики:  Pictures



Процитировано 1 раз

Про ім'я

Четверг, 18 Сентября 2008 г. 20:37 + в цитатник
Як видно по паспорту , у Даньки звичайно Влада прізвище, не моє :), а повне імя Daniel Danylo. Звучить дико? Просто в Канаді прийнято давати два або більше імен, хоча всюди, крім самих офіційних документів, використовується тільки одне, перше чи яке людина вибере. Ми не збирались давати два імені, але оскільки не могли дійти до згоди, яку форму саме записати- Daniel чи Данило, то внесли дві форми одного і того ж імені :) Я звичайно була за Danylo, Влад за Daniel, і при виході з пологового будинку, коли потрібно було податись на Данчину державну медичну страховнку, ми спонтанно вирішили вписати два імені. Влад правда потім намагався без мене подався на свідоцтво про народження тільки з одним іменем, але я діслала виправлення :). Хай виросте, то вибере якою формою користуватиметься. В українські документи спробую вписати як Данило.

А взагалі, як ми вибрали імя Daniel\Danylo, теж нетривіальна історія. Я хотіла старовинне українське імя, але легко звучить англійською, Влад відкидав всі мої варіанти. Він хотів щось класичне і міжнародне, щоб і російською звучало гарно. Я ще хотіла щоб в імені було багато форм. Влад хотів шоб у нас не було знайомих з таким же імям. В результаті перебору Данило /Даниил /Daniel вийшло єдиним імям, яке задовольняло більш-менш обох. Я ще намагалась повоювати, мені здавалось шо Данила занадто зараз популярне, але Влад так мило називав животик Данькою, навіть Марлен перетягнув на свою сторону( в іспанській є форма Danilo) і в нас дійсно немає знайомих з цим іменем, так що я здалась.
Але імя малому дійсно підходить, чи то так мені здається :) і я не можу вже уявити щоб ми його по-іншому назвали :). І дійсно має багато форм, як я хотіла- Daniel, Dan, Danny, Данила, Даниил, Данилко, Данька, Даня і т.д.
Рубрики:  Dan

Без заголовка

Четверг, 18 Сентября 2008 г. 20:09 + в цитатник
Різниця між нашим статусом постійного жителя і громадянством не велика, але ось одна із великих переваг:
http://en.wikipedia.org/wiki/Canadian_Passport#Visa-free_entry
Рубрики:  Places, facts, etc

Документи

Четверг, 18 Сентября 2008 г. 19:53 + в цитатник
На минулому тижні отримала :
 (699x466, 41Kb)
(Трошки замалювала, на всяк випадок)
Заповнюєш форму, приносиш її, дві фото і свідоцтво про нароження- і за максимум два тижні паспорт готовий. Якщо заплатити за терміновість - то зроблять за один день. В Канаді паспорт один, фактично він аналог нашого закордонного, бо в середині країни паспорт не потрібен, деякі канадці живуть без паспорта все своє життя , особливо раніше, коли для вїзду в Штати паспорт також не був потрібен. Для дітей паспорт діє 3 роки, для дорослих- 5 років. О, і ще цікаво- форми і фото повинні бути підписані гарантом, людина яка знає подавача як мінімум 2 роки і ще ряд вимог до цього гаранта.

І коли Данька канадець за правом народження, то ми з Владом повинні були заслужити це право :) і все лінувались податись на громадянство. За законом легальний імігрант зі статусом постійного жителя може подати через 3 роки проживання на територі Канади, мінус час подорожей за кордон. Ми тут вже більше ніж три з половиною, виїзджали за межі менше ніж на 3 місяці. Але на цьому тижні я зібрала всю свою сили волі в кулак :), заповнила форми, сфоткались і відіслали. І десь через півроку нас викличуть на екзамен, потім ще кілька місяців і матимемо ми з Владом такі ж паспорти :).

А взагалі досвід по виробленню документів досить позитивний, не порібняти з українським :). Заяву на свідоцтво по народженню заповнили онлайн( можна звичайною поштою), саме свідоцтво приходить поштою. Паспорт також можна оформити поштою.
На дитячі виплати і на мої декретні подались онлайн. Все відбувається швидко, форми прості.

По поверненню з України оформлю Даньці і українське громадянство і впишу його в мій паспорт, через наше посольство, процес простий, просто перед поїздкою не хочу віддавати оригінали документів :).
Рубрики:  Dan
Day by day

Без заголовка

Среда, 17 Сентября 2008 г. 18:28 + в цитатник
За останні два дні перечитала кучу новин і аналітики про нещодавне падіння акції на світових ринках, зацепило і Канаду. В понеділок взагалі було страшно, навіть задумалась, чи не прийшов час економити :).

Доречі в Україн, і хоч ринок і маленький, але теж падіння акцій, ось в понеділок:
"лидерами падения, среди ликвидных бумаг, стали акции Райффайзен банка Аваль [BAVL], снизившиеся на 23.5%, Алчевского металлургического комбината [ALMK] - 21.9%, Авдеевского коксохимического завода [AVDK] – 20.0%, Енакиевского металлургического завода [ENMZ] - 16.86% и Стахановского вагоностроительного завода [SVGZ] – 15.2%."
а вчора:
"лидерами падения, среди ликвидных бумаг стали акции Донбассэнерго [DOEN] – на 29.58%, Днепроэнерго [DNEN] – на 25.37%, Укрнафта [UNAF] – на 20.0%, Енакиевский металлургический завод [ ENMZ ] – на 15.55% и Авдеевский коксохимический завод [AVDK] – на 15.0%. С начала 2008 года индекс ПФТС уже упал на более чем 70%"
Рубрики:  Places, facts, etc

Політ в Україну

Вторник, 16 Сентября 2008 г. 19:27 + в цитатник
Як вже можна зрозуміти із попереднього запису, я планую летіти в Україну, лечу тільки з Данилкою. Якщо все буду нормально, то 5-26 жовтня. Можливо погода і підведе, але як то кажуть " маємо, що маємо". Річ в тім що я до останнього надіялась на приліт Влада батьків до нас в кінці літа- на початку осені, і тільки коли точно стало зрозуміло, що вони не захотіли прилітать, я почала оформляти малому документи і дивитись на білети. А за умови що в нас тільки один прямий рейс Торонто-Київ, Аеросвітом, і той тільки 2 рази на тиждень, то гарні "дитячі" місця ( там де більше місця і де можна замовити і встановити колиску для малого) - дефіцит. Бо тримати малого 10 годин на руках мене дуже лякає :). І брати окреме доросле місце для нього, ставити автомобільне крісло теж не дуже хотілось. Питання навіть не в вартості( хоча різниця в тисячу доларів теж грає роль), а в тому що я не впевнена що він там сидітиме.
Звичайно трошки нервуюсь, як я сама летітиму, як Данилко поводитиметься, чи не захворіє іт.д. Але так хочеться побачити рідних! Раніше план "батьки до нас в цьому році, а ми в Україну наступного літа" здавався чудовим, а зараз... І не можу я бути такою егоїсткою, ще довго чекати , щоб показати Даньку; коли моя мама розмовляє до нього по телефону, в мене серце розривається. І хоч мої батьки все ще обіцяють прилетіти в кінці зими, але ж Влада батьки + мої брати, да і так вся родина мріє з Данилком познайомитись.
Так що вийходить в мне спонтанна, але надіюсь хороша подорож :).
В Києві я планую бути 23-25 жовтня, як найду українську сімку чи куплю нову вже там, скину знайомим номер, або звоніть моїм братикам.
Рубрики:  Day by day

Aerosvit

Вторник, 16 Сентября 2008 г. 19:27 + в цитатник
Мала тільки що дуже позитивний досвід з Аеросвітом. Хоча вчора їх майже матюкала :).

Почну з вчора. Купляла онлайн білети Сімферополь-Київ. З самих перших кроків сайт не вражає: на одній сторінці намішані 3 мови, не все зрозуміло, security certificate expired. Хоч всередині процесу є приємні сюрпризи-наприклад можна вибрати місця, не всі сайти це дают. А особливо мені "сподобалось" в кінці- пропонують або відправити звичайною поштою або отримати в їх офісі паперовий білет. Хоча я ж купляю так називаємі eTickets . Ну думаю, може це як додаток, тим хто хоче і паперовий квиток, хотіла пропустити- не дає, вибрала офіс, думаючи що в офіс то ніхто не піде, мені буде достатньо тих, що електронною поштою. Заплатила. Прийшло підтверження броні і оплати, навіть місця підтвердили. Але білети все не йдуть, а в підтверженні броні знайшла "цікаві рядки":
1."До оформления билета цена не гарантирована." Але ж я заплатила?!!
2."Билет:Получение бумажного билета в аэропорту Киев". Але ж ми летим із Сімферополя до Києва?!

Сьогодні, так і не дочекавши білетів електронною поштою, позвонила.
Налаштувалась на нервову розмову. Приготувалась посилати свого брата в їх офіс. А вийшло все дуже швидко і приємно. Три хвилин розмови з дуже вічливим молодим чоловіком, отримала білети і навіть вибачення! :).

А саме приємне із всього цього процесу- це ціна- $ 11,40 за білет, податки включені ( власне тариф 4+різні збори і податки 7,40). Скоріше всього літак буде йти з запізненням і т.д. Ми минулого року по Україні літали Міжнародними Авіалініями України, ціна навіть дорожча була :)( десь 40 -50 баксів за людину, але це і серпень був), із трьох вильотів два йшли з запізненням. Хоча за більше ніж 3 години запізнення на один рейс нас навіть погодували в аеропорту. Але літаки нормальні, і за 1,5 години льоту навіть годують і газети роздають. І як там не було, це краще ніж поїздом! :).
Рубрики:  Day by day

in brief

Воскресенье, 14 Сентября 2008 г. 22:05 + в цитатник
Короткі новини:

В ночі до нас дійшов шторм Айк. Добре, що карибські урагани доходять до нас дуже рідко і то в вигляді сильного теплого дощу. Так що в нас в ночі було +21, а зараз +27.

В Данилки вчора прорізався перший зубчик. А пара йому поки десь загубилась по дорозі :).
Рубрики:  Dan
Day by day

Без заголовка

Суббота, 13 Сентября 2008 г. 20:27 + в цитатник
Розбираю і викладую на picasa Данчині фотки за серпень. Не можу втриматись, щоб не показати деякі тут :).
Як він перший раз їв полуниці:
2 pictures
Рубрики:  Dan
Pictures


Поиск сообщений в Танчік_із_Канади
Страницы: 86 ... 46 45 [44] 43 42 ..
.. 1 Календарь