Scruj, ну зрозуміло, шо акції це багато в чому спекуляція, і що в ідеалі потрібно вкладувати в конкретне діло. Просто на Заході 90% людей мають вклади в акція чи фондах чи бондах, і дуже часто це пенсійні відкладання. Адже щоб вкласти напряму, потрібні знання і здібності, нормальна сума і зразу, до того ж ризик все-таки великий. А акції можна купляти не напряму, а через фінансистів, потрошку і т.д. а фонди- то взагалі як заощаджувальний рахунок майже :).
Я не мала на увазі потрібно економити, бо ми втратила на акціях, я в цілому злякакалась погіршення економічної ситуації. Проблема в тому що падіння ринку тут все- таки повязано з реальною економікою, з кредитною кризою і банкрутством дуже великих інвестаційних банків :(. І це проявиться на скорочені робочих місць. Також багато людей втратили частину свої заощаджень- значить впаде купівельна спроможність. Впали ціни на нафту- впаде прибуток у Канади і т.д. Доречі акції нашої компанії теж трошки впали, бо багато наших клієнтів- фінансові організації, банки і т.д.