Зараз, коли в мене вже є Данилко, я ще більш чутливо стала ставитись що всяких катастроф і катаклізмів, не можу дивишся на карди із Китаю, після їх землетрусу, або особливо на ситуацію в Бірмі. Коли вже люди зможуть як не боротися, так хоч передбачувати подібне?!
В Канаді дуже активно освітлюють ці події, багато організацій намагаються допомогти М’янмі і просте населення зібрало багато пожертвувань.
Доречі канадці подали class-action lawsuit( мабуть найкращий переклад буде "груповий позов" ) до Apple, відносно життя батареї попередніх версій IPod , що вона не витримує 8 годин без підзарядки як рекламувалось, а тільки три. І ніби Apple ще до суду пропонує 45$ кожному хто купив IPod music player до 24 червня 2004 року :). Але аж 80 тисяч канадців можуть розраховувати на подібну виплату, тобто в сумі 3,6 мільонів $ .
Я хоч і не працюю, але це ж тимчасово :).
Моя компанія RIM сьогодні представила свій новий смартфон, новий BlackBerry 9000 що працює в 3G сітці. В нас він проходив під кодовою назвою Meteor, а офіційна назва ніби буде Bold. Вся преса називає його відповіддю на Apple iPhone і в принципі так воно і є.
Я з ним працюювала ще до декретної відпустки, звичайно ще було куча багів, але що сподобалось вже тоді- дуже швидкий процесор і класний екран, гарно працює з графікою і відео. А дизайн взагалі супер, з рук не хочеться випускати :).
Ось такий він приблизно, тепер можна показувати :):
А на днях в інет прослизнули фотки ще одного BlackBerry - розкладушки, того що офіційно ще анонсували. Це вже не перший раз подібне відбувається, причому на фотках видно що зняли його в туалеті нашої компанії :)( за плиткою ). Від самого верху прийшов грозний лист, що винних зловлять і накажуть, але в мене є підозра що це був тонкий маркетинговий крок :).
Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body./Решиться родить ребенка - дело не шуточное. Это значит решится на то, чтобы твое сердце отныне и навсегда разгуливало вне твоего тела.
Цього року це вже і моє свято, адже я - мама :).
Памятаю я Влад перший раз сказав до Данилки в перші години його життя - "Пойдем к маме? ", в мене одночасно пройшов мороз по шкірі і почало розпирати від гордості. Я так до цих пір ще до кінця не вірю, що я мама такого унікального маленького чуда. Хіба я заслужила?! Чи все я роблю правильно? Звичайно за 2,5 місяці я дійсно нічого ще поки не заслужила, але я дуже стараюсь бути гарно мамою:). І хоч я не знаю як це мені вдасться, я точно знаю що я бути старатись і вчитись кожен день на протязі всього мого наступного життя, прикладу всі свої зусилля щоб Данька був щасливим і виріс хорошою людиною.
А своїй мамі і мамі Влада я хочу ще раз подякувати за все що вони для нас зробили, зараз я це ще більше ціню. І я мрію щоб я справилась зі своєю роллю мами, так же добре як це робите ви, щоб Данилко любив мене так, як ми любимо вас!
Photo: Gleb Garanich/Reuters
A boy places flowers in front of coffins bearing the remains of 65 Red Army soldiers killed during the Second World War during a reburial ceremony Friday near the small village of Sukhaya, Ukraine, 80 kilometres north of Kiev.
Ми ж заселялись в цей будинок в кінці жовтня\листопаді, всі квіти вже відцвіли. Тільки зараз, весною, я зрозуміла що власниця будинку дуже любить квіти, що в неї гарний відбір рослин на невеличноку задньому дворику і перед будинком. Я звичайно за ними трошки доглядаю і сама Іванка приходила однього дня, поробила багато садової роботи. Але з усіх квітів, найбільшу радість мені приносит простий барвінок, він мені такий рідний :)( асоціюється з Україною, батьками).:
Багато відомих сайтів і газет надрукувало статтю Ольги Бондарчук про Київ, моя улюбленна канадська газета також- http://www.theglobeandmail.com/servlet/story/LAC.2...RSCHOICE03/TPStory/?query=kiev
Досить гарно написано, може дійсно хтось із іноземців вісля цього захоче відвідати місто.
Сумую за Київом :(, за його архітектурою, за Голосіївським парком, за Майданом, Хрещатиком і Андріївським спуском, за каштанами і за ботанічним садом. Він мабуть зараз виглядає приблизно так:
А можливо і ні, ще бузок і не цвіте, він десь в середині травня зацвітає.
В більшості країн святкують Першотравень, куча вихідних, всі кудись їдуть. А в нас і вихідних то немає :(. Хоча в принципі Влад брав минулі понеділок і вівторок вихідними, ми їх провели дома і із друзями.
А зараз Данилко спить, Влад теж читаючи заснув, за вікном дощ , мені сумно і так захотілось кудись поїхати.. Я вже три місяці не виїзджаю за межі наших містечок. Потрібно щось спланувати. Не хочеться мучити малого, тримати його подовгу в автомобільному кріслі, але можна вибрати якесь недалеке місце. Потрібно йому вже показувати світ :).
Всі мабуть вже чули чи навіть відчули на собі світову продуктову кризу, наприклад сильне подорожання і недостачу рису. В Канаді це поки фактично не відчувається, із-за сильного канадського долара. В нас навіть подешевшали продукти харчування, особливо овочі і фрукти , так як вони в більшості імпортовані. Звичайно це все тимчасово, скоро і в нас ціни продукти харчування почнуть рости. Крім того, сильний долар також має свої мінуси.
Так от, в канадській пресі активно обговорюється ця криза, з цифрами і прогнозами. Не веселими ... В одній статті привели статистику по країнам скільки % від прибутку в середньому витрачається на їжу. Виявилось що в Канаді 11%, в Штатах 10%, в Китаї 28%, а в Вєтнамі аж 40%. Різниця величезна, крім того я так підозрюю і якісь харчування дуже різна. Звичайно в Північній Америці багато всяких генетичномодифікованих продуктів і іншої фігні, зате мясо і риба входять в щоденний раціон кожної сім'ї. Про Україну там данних не було, але я думаю що українські трати ближчі до китайських, ніж до канадських.
Доречі в Канаді один із показників\характеристик сімї з низьким прибутком є те що вона тратить більше 62% на їжу, житло і одяг( середні трати 44 %). За такими умовами вся Україна- це люди з низьким прибутком :(.
Цієї середи на рейсі Аерофлоту Москва-Торонто один із пасажирів гарно приклався до алкоголю і помер :(.
А тілька місяців тому на рейсі Аеросвіту один росіянин теж напився, йому почало здаватись що його ображають і він витягнув ножика( як тільки зміг пронести на борт?! ).
Тому недивно що інколи мені приходиться розповідати деяким канадцям що в нас горілку на сніданок не всі п'ють :).
Два дні тому Данилці зробили першу прививку, вірніше це один укол, але він несе в собі вакцинацію від кількох вірусів. Я дуже переживала як він перенесе, відчувала себе зрадником коли віддавала малого в руки лікарю, але він молодець, все пройшло чудово і ці два дні він гарненько почувається.
Доречі в принципі в Канаді можна відмовитись від прививок, хоча це і нелегко зробити. Але я вірю в вакцини, тому ми плануємо робити всі плановані прививки.
Соломія і Віталік подарували Данилці дуже класну книжечку, називається "Жартівливі віршики", з надзвичайно красивими малюнками і дійсно гарними віршиками. Навіть мені, дорослій, цікаво читати і розглядати малюнки. Данька теж сміється, коли я їх йому читаю, звичайно не від змісту, а він моїх інтонацій :).
Особливо він посміхається від цього віршика :
Несподіванка
Біля нашого городу
Кріт щодня ходив по воду.
Потім виставив табличку,
Чепурненьку, невеличку:
"Дуже прощу не топтати
Помідори і салати,
Як можна, то й щавель,
Бо від ними йде тунель".
Останній тиждень в нас багатий на гості. Ми звичайно і раніше приймали гостей, але якось не так інтенсивно, раз чи два на тиждень і маленькими групками :).
А це минулої середи до нас приходили Соломія і Віталік, в пятницю до мне приходили подружка Маша зі своїм сином, в неділю у нас збиралась велика російсько-україно мовна компанія, 14 чоловік, святкували Паску і "робили оглядини" Данилки, сьогодні приходили ще одні друзі зі своїм сином. Також з суботи по понеділок в нас жили друзі зі Штатів. На диво я не дуже і втомилась, в будинку було чисто і навіть було що їсти :). Малий себе також відносно непогано вів, мабуть тому що кучу подарунків і компліментів отримав :).
Сьогодні була в дитячому магазині, в ньому цілі черги на здачу назад пластикових бутилочок для молока чи Формули.
Річ в тому, що Канада визнанала bisphenol A, хімічну сполуку що входить до складу фактично всього пластику\пластмаси як шкідливу. Але несе вона в собі небезпеку тільки при нагріванні і шкідлива в першу чергу саме малятам.
Кому цікаві деталі- http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A
Так що уряд планує ввести закон з обмеженням на вміст bisphenol A, особливо на вміст в бутилочках для дитячого харчування. Більшість товарів перевищує безпечну дозу :(. Виробники і магазини навіть не дочекавшись закону діють. З полок позникали подібні речі, багато виробників відзивають назад товари. Причому не потрібно мати чеки про покупку, чи щоб бутилочки не були в користуванні, вони приймають назад все, через магазини і дають за здані бутилочки магазинні кредити( гроші що можна потратити саме в цьому магазині).
Добре що я не користувалась потрібними бутилочками, але все-одно страшно, невідомо, можливо через кілька років найдуть шкідливу дію ще чогось, то, чим наприклад грається мій Данилко.
Доречі дівчата з України зверніть на це увагу. Можливо в Україні і не введуть подібного обмеження і бутилочки спокійно будуть продаватись і далі :(.
Photo: Karoly Arvai/Reuters
Journalists have lunch at a new event venue that offers dinners ‘in the sky’ on a platform lifted by a crane above Heroes Square in Budapest.