Художник Виктор Морозов – мастер современной чеканки Триптих "Русский реквием" Панно ...
ЗАЛИВНОЙ ПИРОГ С КАРТОШКОЙ И КАПУСТОЙ - (0)Заливной пирог с картошкой и капустой Очень сытный и весьма полезный пирог с тушеными кап...
ХУДОЖНИК ВИКТОР МОРОЗОВ – МАСТЕР СОВРЕМЕННОЙ ЧЕКАНКИ - (0)Художник Виктор Морозов – мастер современной чеканки Триптих "Русский реквием" Панно ...
МОНАСТЫРСКИЕ РЫБНЫЕ КОТЛЕТКИ - (0)Монастырские рыбные котлетки Монастырские котлеты. Рецепт Рецепт этих котлет увидела од...
РЫБА В СЫРНО-СЛИВОЧНОМ СОУСЕ - (0)Рыба в сырно-сливочном соусе Если у Вас нет времени на готовку, то такое блюдо будет для Вас кста...
ДИП ОТ ПЕЧЕНИ ЧУШКИ |
Дип от печени чушки
Метки: КУЛИНАРИЯ БОН АПЕТИ |
СЫРНО-ТВОРОЖНЫЕ МИНИ-ПИРОГИ ИЗ ЛАВАША |
Сырно-творожные мини-пироги из лаваша

Мини-пироги, потому что это не целый пирог, а он разделен на 4 порции. Это удобно тем, что пирог изначально уже разрезан и остается только положить на тарелку гостю, форма кусочка не нарушается, как бы это было при резке пирога.
Лаваш — 1 упак.

Метки: КУЛИНАРИЯ КУЛИНАРИЯ Уютная_кухонька |
ОБЕЗКОСТЯВАНЕ НА РИБА С ЕДНО ДВИЖЕНИЕ |
|
|
ХРУСКАВИ РУЛЦА С ПЛЪНКА ОТ РИБА И ПЕСТО |

( Collapse )
8 филийки тостерен хляб без кората
8 парченца прясно рибно филе
8ч.л сос песто
2 яйца за панировката
сол и олио за фритюрника
Приготвяне :
Намазваме филийкие с песто ,слагаме филе от рибата ,сол и завиваме на руло с помоща на стреч фолио като бонбони Слагаме рулцата във фризера за 15мин .

Разбиваме двете яйца и посоляваме .Потамяме рулцата в яцето и пържим в нагорищен фритюрник до златисто .Изпържените рулца се слагат в тава и се допичат във нагрята на 180градуса фурна за 10мин

|
|
ТЕРИН С ПУШЕНА СЬОМГА, КОЗЕ СИРЕНЕ, АВОКАДО И ЛАЙМ |
Продукти:
100 г пушена дива сьомга Labeyrie
продукти за терина:
150 г козе сирене Chavroux
100 мл готварска сметана Elle & Vire
1/2 авокадо
2 с.л. каперси Fragata
кората от 1 лайм
сокът от 1/2 лайм
2 стръка пресен лук
прясно смлян черен пипер
50 г нарязана на ситно пушена дива сьомга Labeyrie
за декорация:
клончета касис
салата валериана
балсамова редукция
|
|
СЬОМГА СЪС СПАНАК И СМЕТАНА |
Продукти за 4 порции
4 котлета сьомга
сол и черен пипер на вкус
2 с.л.зехтин
500 г ситно нарязан спанак
2 стръка нарязан зелен лук
2 с.л.нарязан магданоз
2 с.л.нарязан копър
2 скилидки счукан чесън
4 с.л.заквасена сметана
4 резена кашкавал
Приготвяне
* Посолете рибата и я овкусете с черен пипер. Подредете я в тава, покрита с хартия за печене.
* Задушете в зехтина лука, чесъна, спанака, магданоза и копъра. Гответе кратко за да запазите свежия зелен цвят. Отцедете плънката от излишната вода и охладете. Прибавете сметаната, посолете и разбъркайте.
* Разпределете спанака върху парчетата риба. Върху всяко сложете по едно парче кашкавал.
* Загрейте фурната на 200* и изпечете рибата за около 15 минути. Ако обичате рибата по-изпечена гответе още 5 минути. Сервирайте топла. Да ви е сладко!
|
|
КАРАМЕЛИЗИРАНА СЬОМГА |

Ако сте купили филе, това е по-добрият вариант, тъй като лесно можете да отстраните големите костици. При котлетите ще трябва да отстраните кожата и основната кост. Нарежете рибата на едри парчета, сложете я в купа или в дъното на тенджерка. През това време направете карамела.

В малък съд (джезве, малка тенджерка) сложете олиото и захарта. Загрейте сместа на слаб огън, но не разбърквайте, докато захарта се разтопи. Олиото и карамелът ще започнат да се отделят (както ако смесите зехтин с балсамико), така че това да не ви плаши. Когато карамелът добие светло кафяв цвят, веднага се добавят нарязаните на ситно чесън и лук и сместа се оставя да къкри, докато лукът пусне вода и карамелът се разтопи напълно.
Рибата се залива с карамеления сос. Ако рибата е студена, а карамелът горещ при изливането му, той може да се втвърди. Но това не бива да ви стряска, просто продължете да добавяте продуктите и разбъркайте. Добавят се рибения сос и черния пипер. Разбърква се и се оставя добре, покрива се с фолио и се прибира в хладилника за 1 час да се маринова.
След час извадете маринованата сьомга от хладилника. Сложете дълбок тиган на котлона и сложете парчетата в нея. Ако имате с незалепващо покритие, ще е още по-добре, за да не загори. Гответе парчетата риба около 5 минути от всички страни до побеляване. Добавете нарязаната на ситно лимонена трева, лютата чушка и настъргания джинджифил.
Поднесете със сварен жасминов ориз, сварен с малко сол.
|
|
ТОМ ЯМ КУНГ – ТАЙЛАНДСКА ЛЮТИВО-КИСЕЛА СУПА СЪС СКАРИДИ И ГЪБИ |

20 скариди
4-5 чаши вода
3 глави дребен лук
2 лимонови треви
2 с.л. рибен сос
20 средно големи гъби
6 листа от зелен лимон
3 с.л. сок от зелен лимон
2-3 люти чушки
5 листа от кориандър
зелен лук
|
|
МАРИНОВАНА СЬОМГА С ХРЯН И ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО |
Продукти
прясна сьомга филе около 1 кг
2 с.л. сол
2 равни с.л. захар
настъргана кора от 1 лимон
5 с.л. настърган хрян
1 глава настъргано на ситно сурово червено цвекло
Приготвяне
* Смесете солта и захарта и натрийте парчето риба от всички страни. Ако е тънко намалете с 1/3 количествата сол и захар.
* Поставете рибата в кутия и я поръсете с лимоновата кора. Намажете я с хряна и плътно покрийте отвсякъде с цвеклото. Затворете кутията и приберете в хладилника.
* Оставете рибата да се маринова 2 дни, като периодично я обръщате.
* Почистете рибата от полепналата марината и я изплакнете със студена вода. Подсушете добре и увийте в найлоново фолио. Сервирайте сьомгата нарязана на тънки резени с препечени филийки. Да ви е сладко!
* Ако харесвате по-силни аромати може да поръсите сьомгата с черен пипер, кориандър, семена от копър или резене. Не е нужно да ползвате морска сол, готварската ще ви свърши чудесна работа. Рецепта 24 Kitchen.
последно модифициран в
|
|
РИБА В ТЕСТО С МОЦАРЕЛА / FISH IN BREAD WITH MOZZARELLA |
Необходими продукти:
1 бр сьомгова пъстърва (или друга риба по желание)
1 бр. лимон
1 бр. лайм
1 бр. портокал
2-3 картофа
2-3 стръка див чесън
125 г моцарела
зехтин
пипер (зърна и млян)
сол
тесто
Започваме с подготвянето на рибата. Аз се спрях на обичаната у дома сьомгова пъстърва (беше на промоция), която хем е вкусна като сьомгата, хем е по-евтина, хем пък не е толкова мазна. Моята риба бе големичка - около 700 г, преди почистване и филетиране. Вие разбира се можете да се спрете на друга риба по желание!
За първи път филетирах риба, и, макар да не бе лесно като да режеш масло, пак се справих, както казва нашият президент Плевнелиев : "Справих се не зле!" ( Каквото и да означава това) :)
Оставете в хладилника за около половин-един час.
|
|
КАЛМАРИ С ДОМАТЕН СОС |
|
|
СОЛЕНА ТОРТА С ПУШЕНА РИБА |
Студена и отлежала е по-хубава. Със "запотена" чаша бяло вино (и ако може с морска гледка) удоволствието е гарантирано (само за тези, които обичат риба разбира се).
Ароматите, в това рибно предястие, са сплотени, като колектив от соц времето. Нещо като тимуровска команда ;))
Не се чудете за асоциацията :) Сравнението ми кацна на езика от спомените по ученическите бригади, за които пък се сетих на път за морето, минавайки през Габарево... А това, ехеее, беше толкова отдавна... бригадите, де.
Продукти (за 4 големи или 6 по-малки порции):
|
|
РИБНИК |
|
|
НАИСТИНА ЛИ ШОКОЛАДЪТ НЕ ОБИЧА ВОДА?! |

Този пост е за разбиване на всякакви митове за отношенията между шоколада и водата. Защото не само че шоколадът обича вода ами даже я обожава. Нека започна от самото начало, защото Вальо е на мнение, че читателите изобщо няма да разберат за какво говоря, а той самият ме попита пет пъти „Защо пък да не обича шоколадът вода, аз винаги пия вода след като ям шоколад.“ Ммм да, за тези които активно се занимат със сладкарство е ясно за какво говоря, но коментарът на Вальо направо ми каза, че той наистина не знаеше за какво бяха всичките тези опити, разливане на вода върху шоколад и зареждане на лед във фризера по време на най-голямата зима. Започнах да му обяснявам.
Шоколадът съдържа мазнини от какаовото масло и сухи съставки - какао и захар. Когато шоколадът се разтопи той става много гладък, нежен и лъскав. А когато в него попадне малко вода става твърд и на гранули – сухите части се навлажняват и започват да залепват една за друга. Тогава се казва, че шоколадът се е пресякъл - втвърдява се, лъскавината се изгубва. Никой не иска това да се случи с неговия шоколад докато го приготвя за глазура, за топене на плодове или бисквитки, или за декорация. А вода в него може да попадне случайно – от парите, когато шоколадът се разтопява на водна баня, но може да бъде и от невнимание или дори нечий любопитен (лаком) пръст потопен в разтопения шоколад. (Превантивни мерки за това се споменават в почти всяка рецепта и често казано, от скука вече пропускам да ги чета.)
Ако това се случи на твоя шоколад в никакъв случай не го изхвърляй. В него може да се добави малко растителна мазнина или краве масло и да се загрее докато се разтопи отново и сместа стане хомогенна. Тази смес вече не може да се използва за перфектната глазура или декорация, но може да се добави в различни десерти, като например в сместа за шоколадовите кексчета с джинджифил и сладко от портокали, шоколадовия кейк с вино, шоколадов фъдж, шоколадовите звезди, шоколадови бонбони, за пълнеж на кифлички и какво ли още не.

Или да му се добави още вода. Точно така – вода. Малко количество вода наистина може да бъде пагубно за шоколада, но какво се случва ако е повече? Може да си приготвим глазура, с която да залеем сладкиша или в която да потопим дребни сладки и бисквити. Може да си приготвим мус, трюфели и даже шоколадова сметана без сметана.
И аз бях шокирана, когато за първи път в книгата Real Chocolate прочетох такава информация и рецепти . Малко по-късно се сблъсках с рецептата на Хестън Блументал за шоколадовата сметана без сметана описана в книгата му Family Food: A New Approach to Cooking
. Нищо друго не ми оставаше освен да опитам. След като опитах да приготвя първия си шоколадов ганаш с вода (пропорциите на шоколада и водата, които използвах бяха 1:1) бях малко скептична пред вида на течния разреден шоколад, който получих, но след няколко часа в хладилник сместа стегна. Потрих доволно ръце и започнах с експериментите.
Дотук открих (за себе си) три техники за умело смесване на шоколад и вода. Първите две са с вряща вода, която се добавя към вече разтопен шоколад или към много фино настърган шоколад. (За да се получат наистина фини шоколадови парченца използвам кухненски робот. Настъргвам шоколада на едро и след това го смилам в кухненски робот докато шоколадът стане почти на прах. Възможно е части от него да започнат да се топят от развилата се температура - това не е проблем.)
Третият начин е да смесят настърган шоколад и студена или хладка вода и да се загреят директно на котлона (не е нужно използването на водна баня), а след това сместа да се охлади.

В зависимост от пропорциите на шоколада и водата могат да се приготвят глазура, ганаш или мус. Спазвайки пропорциите от рецепти от гореспоменатите книги, адаптирах следващите рецепти за 100 грама шоколад. Така лесно може да се пресметнат пропорции за по-големи количества. Въз основа на информацията от книгите, лични наблюдения и вкусови предпочитания приготвих два десерта - трюфели с лайм и матча и мус с кафе. В самите рецепти ще дам предложения и за други аромати, които биха могли да се използват.
Ще започна с шоколадовата сметана на Хестън Блументал, която може да се изполва за гарниране на десерти или след като се охлади в хладилник да се сервира като мус.

Адаптирано от книгата Family Food: A New Approach to Cooking
Посочените количества са за две порции мус или за гарниране на 4 порции десерт.
Част от водата може да се замени с отвара от кафе, черен чай, или ароматен алкохол (уиски, тъмен ром, вино).
Най-хубавото на тази рецепта е че ако шоколадът не стегне добре или се пресече по време на разбиването, просто се връща на котлона, загрява се и процедурата се повтаря.
За неуспех на рецептата са възможни две неща, пише Хестън Блументал. Първото е прекалено много вода в сместа. Ако това се случи, в нея се добавя още шоколад и се загрява отново докато се разтопи. Продължава се по рецептатата. Втората причина може да бъде бъркалката, с която се разбива – с повече телчета – по-добре.
Продукти:
Шоколадът и водата се смесват в тенджерка. Загряват се на среден огън, като се разбъркват периодично докато шоколадът се разтопи напълно. Ако водата заври не е проблем, но трябва да се внимава да не се оставя да ври прекалено дълго, тъй като част от нея ще се изпари и пропорциите ѝ с шоколада ще се променят.
Приготвят се два съда – един голям и един по-малък. Големият съд се запълва с малко лед и студена вода. Върху тях се слага по-малкия съд.
Когато шоколадът се е разтопил напълно се изсипва в по-малкия съд.

Разбива се с телена бъркалка докато сместа се изстуди и започне да се сгъстява. Тук може да се контролира гъстотата, като се вземе под внимание, че след като се охлади добре крема ще стегне още.
С този прекрасен аериран шоколад може да се гарнират десерти или да се разсипе в купички и да се охлади за 1-2 часа в хладилник.
Предлагам да изгледаш видеото, в което Хестън Блументал приготвя тази шоколадова сметана.

Още една примерна рецепта за мус, в която пропорциите и техниката са по-различни. Въпреки че водата в него е малко повече от тази в предходната рецепта, този мус е по-плътен. Бих го определила по-скоро като ганаш и не се аерира.
Тук отново може част от водата или цялата вода да се замени с вряло кафе, чай или да се добавят различни аромати в нея или в самия мус след приготвянето му и преди да се охлади. Какво ще кажеш за малко канела, кардамон или звездовиден анасон? Бих опитала този мус с рози, сушени сини сливи и дори малко пушен пипер. Всичко това, разбира се ако пропусна кафето и ако използвам чиста вода.

По идея от книгата Real Chocolate
Посочените количества са за 2 порции.
Продукти:
Шоколадът се разтопява на водна баня. Отстранява се от водната баня и в него по малко (1 супена лъжица) се добавя от врялото кафе, като след всяко добавяне се разбърква хубаво. В началото шоколадът ще стегне, но добавянето на кафе и разбъркването се продължава докато сместа стане гладка. Изсипва се в две малки купички и се охлажда в хладилник за 2-3 часа.

И последното ми предложение е за трюфели с кора от лайм, оваляни в матча. При тази рецепта постигнах перфектното съотношение на шоколад и вода, при което да се образува достатъчно стегнат ганаш, че да се оформя лесно на трюфели, но и много приятна кадифена текстура.

Посочените количества са за 10-12 трюфела.
Вместо кора от лайм може да се използва портокалова кора, различни подправки като ванилия, канела, кардамон, карамфил, звездовиден анасон, розова вода, ароматни ликьори, мока, а трюфелите да се овалят в кокос, смлени ядки или какао.
Продукти:
Шоколадът се разтопява на водна баня. Отстранява се от водната баня и в него по малко (1 супена лъжица) се добавя от врялата вода, като след всяко добавяне се разбърква хубаво. В началото шоколадът ще стегне, но добавянето на водата и разбъркването се продължава докато сместа стане гладка. Добавя се кората от лайм и се разбърква добре.
Ганашът се охлажда на стайна температура, като се разбърква периодично. Покрива се със стреч фолио и се оставя в хладилник за 2 часа или повече. Когато е добре охладен и стегнат от него се приготвят трюфели, които се овалват в матча. Матчата бързо попива в шоколада, но за сметка на атрактивния зелен външен вид вкусът ѝ остава .

Оказа се, че шоколадът обича водата, стига тя да е в определени пропорции и със спазване на определени техники. Така че, ако следващия път случайно попадне капка вода в твоя шоколад, не се паникьосвай, а просто добави повече от нея. Най-хубавата част е, когато сам се убедиш в това. Особено след всички напътствия, с които си се сблъсквал, как не трябва да се смесват шоколад и вода.
Надявам се да се насладиш на тези рецепти и да импровизираш върху тях с вкусове и аромати. При тези техники на смесване на шоколад и вода се запазва истинския вкус на шоколада, който вече може да се презентира с различна плътност и текстура. Рецептите са подходящи и за веган (постна) диета. Вече ми хрумва един специален десерт.
Метки: шоколад |
ПАСТА ЗА ОТПЕЧАТВАНЕ ВЪРХУ ТЕСТЕНИ ПЛАТКИ (PRINTING PASTE) |
Пастата за отпечатване представлява тесто приготвено от белтък, пудра захар, брашно, разтопено масло и евентуално какао. Приготвя се изключително бързо – в рамките на 5 минути. С нея и парче дантела (друг шаблон или сладкарски пош), бързо и лесно може да направите десерт, който да изглежда, така сякаш е приготвен от ръцете на прочут сладкар. ![]()
Винаги много съм харесвала десерти декорирани с тази поста за отпечатване, но не бях опитвала приготвянето и докато не видях „номера с дантелата“ в блога на Йоана. Това беше повод, да потърся рецептата в моята книга French Cooking: Classic Recipes and Techniques, защото нямах спомен да я бях виждала там. Намерих я разбира се, но благодарение на Йоана!
Начин на приготвяне:
Белтъка и пудрата захар се смесват в купа. Разбиват се с миксер докато увеличат обема си и се образуват връхчета.Брашното и какаото се пресяват над белтъчната смес. Разбъркват се до хомогенност. Накрая се добавят маслото и сладкарската боя. Разбърква се хубаво. Добре е да оберете страните на купата със шпатула и да разбъркате още веднъж.

Сместа се прехвърля в съд с похлупак или се покрива с прозрачно домакинско фолио. Прибира се в хладилник за 4-5 минути или колкото е нужно да стегне добавеното в пастата разтопено масло. Може да се съхрани в хладилник за няколко дни, но за да се работи лесно, пастата не трябва да е прекалено студена, затова ако е стояла по-дълго в хладилника, преди употреба се оставя на стайна температура да се отпусне. Може да се разбърка за кратко с миксер.

Начин на приготвяне:
Приготвя се по абсолютно същия начин като какаовата паста за отпечатване, като количеството на какаото се замества с брашно. Охлажда се за няколко минути и може да бъде използвана.

Оставете пастата за отпечатване бяла, ако блата върху който ще бъде приложен отпечатъка е какаов или оцветен със сладкарска боя.
Може да я оцветите със сладкарски бои преди или след охлаждането в хладилник. На долната снимка се вижда как съм приготвила, отпечатък от предварително нарисуван модел. Страните на сладкарския пош със оцветената в зелено паста за отпечатване са намазани с по-тъмен цвят зелена боя, така зеленото става в два нюанса, излизайки от 1 пош. При рисуването с пастата за отпечатък може да си помагате и с четка за рисуване.

Ето как става и „номера с дантелата“!
Всичко което ви е нужно: паста за отпечатване, парче хартия за печене (моето е с размери 40 х 33 см., колкото е дъното на тавата на фурната ми), шпатула и парче дантела. Вместо парче дантела съм ползвала каре, което имитира плетено на една кука. Обикновено ги продават по пазарите (където продават и пердета) и не струват много, а има всякакви модели. От някаква изкуствена материя е и се изпира много лесно. След като се направи отпечатъка се накисва във вода със сапун, а ако е ползвана боя и е поело от цвета и след изпиране се потапя във вода с хлорин и си става снежно бяло. Така, че не се притеснявайте, че ще го „унищожите. И парче дантелено перде от подобна материя би могло да се ползва.
Хартията за печене се слага върху равна повърхност. Покрива се с дантелата. Върху дантелата се изсипва пастата за отпечатване и с помощта на шпатула се разнася равномерно и на тънък слой върху повърхността ѝ. Притискайте с ръка края на дантелата и хартията докато разстилате пастата за отпечатване върху дантелата, за да не се разместят. Дантелата се отлепя внимателно от хартията и отпечатъкът е готов.

Когато правите отпечатъка за кръгли блатове, може да разчертаете размера им върху хартията за печене – това може да ви служи за ориентир. Не препоръчвам да ограничите отпечатъка само в региона на разчертания кръг, защото е възможно част от него да не стане както трябва, особено когато дантелата не е повтарящ се мотив. На долния колаж може да видите какво имам предвид. Най-добре е отпечатъка да обхваща цялата повърхност на хартията за печене, така както се вижда на горния колаж, за да може по-късно ринга (който ще ограничава тестото за блатовете които ще бъдат ползвани),да се намести в най-добрата част от отпечатъка.

Необходимо е хартията с отпечатъка да се постави във фризера за 4-5 минути преди върху нея да се растели тестото за платките. Както се вижда от долния колаж, когато отпечатъка е голям, е лесно да се подбере най-добрата част, в която да бъде поставен ринг-а. Тестото се насипва в центъра му и се разстила внимателно с помощта на лъжицата. Пече се според инструкциите в рецептата. Когато се извади от фурната се оставят за 4-5 минути да охлади и тогава може да се освободи от формата. Преди това прокарайте острието на нож между стените на ринга и блата, за да го отделите от тях и предотвратите разкъсване.

Отрязала съм хартията за печене около изпечения блат, за да не се рони пастата за отпечатване, която не е била под тестото. Блата се изважда от тавата и се обръща върху друго парче хартия за печене. Така долната му страна (тази на която е отпечатъка), ще дойде отгоре. Хартията се отстранява внимателно и блата се оставя така докато се охлади, след това може да се ползва за десерта, за който е предвиден. Отстраняването на хартията от блата може да стане и след като изстине напълно, но трябва да го махнете от тавата в която е печен. Когато се прави руло се процедира според инструкциите на рецептата.

ТУК може да видите всички снимки.
|
КУХОННЫЙ СТЕЛЛАЖ ИЗ КАРТОНА СВОИМИ РУКАМИ |
Вот такой стеллаж из серии "Мебель из картона" своими руками можно сделать для дачи или для детской комнаты.
На самом деле я делала этот стеллаж не с нуля, а на базе старой тумбочки. Однако при необходимости его можно сделать полностью из картона с абсолютного нуля.
|
КАК ИЗВЛЕЧЬ ПОНРАВИВШУЮСЯ МУЗЫКУ ИЗ ВИДЕО? |
Серия сообщений "Уроки для блогов":
Часть 1 - Как скопировать текст с сайта, который защищен от копирования.
Часть 2 - Как взять картинку с альбомов Яндекс -фото
...
Часть 39 - Как новичку не заблудится на ЛиРу
Часть 40 - Как сделать музыкальную открытку без фотошопа
Часть 41 - Как извлечь понравившуюся музыку из видео?
Серия сообщений "Музыка":
Часть 1 - Коллекция песен, оставшихся нам от Советской эпохи.
Часть 2 - Самые известные новогодние песенки на сайте Музыкальная МАЛЫШКА
...
Часть 14 - Программа для нарезки музыки
Часть 15 - Это старое, старое радио...
Часть 16 - Как извлечь понравившуюся музыку из видео?
|
КАК МОЖНО БЫСТРО СДЕЛАТЬ КОРОБОЧКУ ДЛЯ СУВЕНИРА БЕЗ КЛЕЯ, ИСПОЛЬЗУЯ ОДНУ БУМАГУ. |
Как можно быстро сделать коробочку для сувенира без клея, используя одну бумагу?
Материалы и инструменты:
бумага;
ножницы;
украшения.
1. Для начала делаем крышечку от коробки. Берём отрезок бумаги размером 21.5х21.5 см. и расчеричиваем её по диагонали. Линии идут от одного угла к противоположному.

2. Один из углов сгибаем так, чтобы он смотрел в самый центр. Затем сгибаем его еще раз, чтобы уже край этого сгиба шёл вровень с расчерченной полосой по центру.



3. Проделываем то же самое со всеми углами отрезка.

4. Делаем надрезы с двух сторон, как на фотографии.

5. И начинаем складывать поэтапно.





6. После того, как крышка от коробочки готова, нужно сделать её дно из отрезка бумаги размером чуть менее 21.2х21.2 см. Дно делается таким же образом, как и крышечка. В данном случае используется однотонная бумага.


Вот коробочка готова и её можно скрапить, главное - есть основа.
Можно делать коробочки разных размеров, но не надо забывать, что дно коробочки меньше в размере на 3 мм., чем её крышка!
|
ПЕЙП-АРТ. ДВА ВИДЕОУРОКА. |
|
СОДОВЫЕ АРОМАТИЗАТОРЫ ДЛЯ ДОМА. КАК ПРОСТО! |
Приветствую вас на страницах моего дневника!
А я к вам еще с одним ну очень простым рецептом:) Помните, я публиковала интересный вариант ароматизации и дезинфекции туалета с помощью бомбочек, кто не видел, посмотрите здесь - Ароматные бомбочки для... туалета:) Рецепты. Теперь же я хочу порадовать вас еще более простым вариантом создания ароматизаторов для любых помещений из обычной соды:) Очень просто, ароматно и весьма эффективно:) Приятного просмотра!

|