Як сонце над Дніпром заграє
І вітер стихне, як дитя, -
Церкви на Схилах заспівають,
Людям благаючи життя...
Прокинеться величний Київ,
Причепуриться в День Святий,
В молитвах, щоб збулись надії,
Щоб швидше линув час лихий...
І Незалежність - дала знати,
Що незалежні - тут є всі,
Що Воля - не побачить грати,
Погане - зникне в забутті...
Що Праця - буде знов в пошані,
Законами захищена,
Буде покарана в кармані -
Кожна від злодія рука...
Тоді і Люди - повернуться,
На Україну зі світів,
І діти - щиро посмміхнуться,
Побачивши своїх батьків -
Тих, що світами мандрували,
Працюючи там за харчі,
Щоб Долю Правди - свою мали,
Як Хазяї, а не раби...
Тоді - Ми станемо Народом,
Де влада - буде від Людей,
І кожен - знатиме Свобода,
Це захист Праці і Дітей!
Патріотизм...
З патріотизму починається Ім"я -
Твоїх онуків, правнуків, родини..,
Коли Народ живе, як та Сім"я,
Тримає честь і гідність Батьківщини...
Патріотизм - зростає з молоком,
Твоєї Матері і самперед Держави,
Зникає втих, хто обертається рабом,
Працюючи для тих - хто краде і їх слави...
Та Ви згадайте - прадідів своїх,
Які в борні - Вам Волю добували,
Свято карали - ворогів лихих,
Які їх Щастя й Волю грабували...
Ви - лицарі, яких шанує Білий Світ,
Невже за безцінь продаєте Долю,
Дітей кидаючи, як той блудливий кіт,
Все забуваючи - образи, глум і болі...
Святим - що є, цю Землю окропіть,
І освятіть - цю Незалежність, Вам в оману,
І Свою владу - оберіть і захистіть,
Щоби позбутися бандитського обману !
Діва марія - захищатимеме Вас,
В Ім"я Господнє - зберіжіть Країну,
Душею й тілом - опануйте глас,
Про Вільну й Незалежну Україну!
Не выношу я - издевательства от хамов,
Будь они властью или в бытии
И, лишь налью по ним я - поминальные Сто граммов,
За их лихие, наглые труды!
Я - верю, что когда-то это будет,
Народ проснется и вернет себе свое
И поименно - вспомнив, не забудет,
Предаст анафеме проклятое жулье!
Хай живе Вільна, Незалежна Україна!
Хай Божа Матір - лад ідолю освятить,
Щоб в щасті - розквітала Батьківщина,
Щоб Мир і Радість додавала кожна мить!
Слався розумними людьми,
Блакитним Небом, врожаями,
Землею - де ліси й річки,
З сяючим Сонцем над полями..
Хай Бог - віками береже
І від невзгод всіх позбавляє -
Людей, хто Правдою живе
Та лиха іншим не бажає!
Хай живе Вільна Україна!
Хай Божа Матір - Долю захистить,
Щоб в щасті розквітала Батьківщина
І Мир та Радість додавала кожна мить...
Мир забытья - никем не посещаем,
Туда - лишь редко археолог забредет,
Случайно вырвет то - о чем мечтаем,
То есть сенсацию, чтонаш покой взорвет...
Как астроном, открывший свет далекий -
Быть может, догоревшей уж Звезды,
Отдаст - все лирикам иль бросит в мир жестокий,
Чтоб заработать деньги для семьи...
Так и с Историей, кто может -исправляют,
Вестимо деньги и кураж играют роль -
Преступность власти - от людей скрывыют,
Чтобы они быстрей забыли боль...
Чтобы потомки - их не проклинали,
Чтоб быть - героями белопушистыми для них,
Чтоб деток - ими на ночь не пугали,
А помнили, как "Вечно дорогих"...
Шинкаренко Игорь, город Киев.