В жовтні минулого року я була вирішила зайнятись нашим здоровям, не те шо в нас якісь проблеми, просто перевіркою і профілактикою. Адже на той момент останній раз ми були на огляді два роки тому, коли проходили медицину перед відїздом до Канади. Я знайшла нам сімейного лікаря, з цим мені доречі повезло, адже до них як правило черги. Лікар у нас старенька німецька бабуся, але для свого віку в хорошому фізичному стані і головне не втратила гостроти розуму :).
Ну і ми багато від неї не чекали, сімейний лікар тут - це аналог нашого участкового терапевта, і веде тебе роками. Лікар одразу направила нас здавати всеможливі аналізи( цукор, інфекції і т.д.) міряла тиск, перевіряла серце і т.д. Виявилось, що нас хоч завтра в космос відправляти можна :). Хоча у Влада виявився трошки підвищений холестерол, лікар одразу запропонувала йому дієту( не сильну, просто деякі обмеження) і ну фізичними вправами він більше зайнявся, перездав аналізи через два місяці і все виявилось в нормі.
Все це - візити до лікаря, аналізи, тут безкоштовні, вірніше вони покриваються обовязковим державним страхуванням. І ніяких додаткових "подарунків" тут немає :).
Крім того поглянула я що в мене медична страховка від роботи покриває щороку 500 доларів на хіропракта( не знаю точно як в Україні такий лікар зватись буде, може лікар мануальної терапії?, англійською звучить chiropractic-
http://en.wikipedia.org/wiki/Chiropractic) і 500 доларів на масаж, причому це на кожного члена сімї, тобто на мене і Влада. У Влада аналогічні суми на нього і на мене. Хоча з другої сторони 1000 доларів на людину- це не так і багато, реально потратити, адже тут сеанси дорогі, в середньому 30 хвилин масажу 40 доларів. Так що ми активно взялись їх тратити :). Я була у хіропракта на цьому тижні, проблем не виявив, але профілактичні вправи мені зробив і я ще кілька сеансів візьму, не поміщає, особливо що в мене сидячий спосіб роботи. А масаж то вже точно нікому не помішав :).
Також наші страховки від роботи в сумі покривають огляд у окуліта і 500 доларів на кожного члена сімї кожні 24 місяці. Огляд у окуліста Владлену дуже сподобався, коли на Україні просто перевіряють зір, то тут куча процедур: і капають тобі в очі і світять і приладів куча. Зір в нього з останньої перевірки не змінився. Також ми замовили йому окуляри. В нас то зараз є вже дві пари, але одні для сидіння за компом, інші для водіння, ну і загубити\розбити\втопити завжди можна, так що хай будуть на запас, тим більше страховкою то скористуватись не гріх :). Доречі в Україні йому відмовлялись робити окуляри на шурупах, казали що з його асигматизмом лінзиі окулярах такі, що це не можливо. Не знаю, чи ми ходили в неправильні місця в Україні, чи технолохії просунулись , але тут це не проблема, просто лінзи запронували супертонкі і суперстійкі, ну і звичайно трошки дорожчі.