Ludovik_XIV, это еще вопрос, кто тут темный :-)
Во время Великого поста к обычным утренним и вечерним молитвам добавляется еще молитва св.Ефрема Сирина:
Господи и Владыко живота моего! Дух праздности, уныния, любоначалия и празднословия не даждь ми. Дух же целомудрия, смиреномудрия, терпения и любве даруй ми, рабу Твоему. Ей, Господи, Царю, даруй ми зрети моя прегрешения и не осуждати брата моего, яко благословен еси во веки веков. Аминь.
Некоторые еще советуют читать в день по канону, но это не обязательно.
На остальные увеличения молитв, это уж как духовник благословит.