Другие рубрики в этом дневнике: Політика(2), Культура(3), Коли нам сумно....(1), Економіка(2), Екологія(2)

Дневник

Среда, 21 Апреля 2010 г. 01:08 + в цитатник
Н а м о т о ц и к л а х б е з г а л ь м
Рівненські екстремали перемогли на міжнародних змаганнях із спідвею
Міжнародні перегони присвятили 50-річчю спідвею у Рівному. Попри те, що господарі треку, для яких змагання стали першими цього сезону, поступилися зірковому складу Локомотива, спортивне свято вдалося на славу: обидва клуби продемонстрували яскраве видовище і справжній дух суперництва.

Рівненський "Каскад" зустрівся із латвійським "Локомотивом". Гості рівненського треку уже після трьох заїздів перемагали каскадівців з удвічі більшим рахунком. Втім, рівненські гонщики зазначають, що на відміну від сильної команди першої польської ліги, для Каскаду це перша гонка у сезоні.

Втім рівненським спідвеїстам вдалося показати свій норов. У дев'ятому та десятому заїзді обидві команди фінішували з однаковим рахунком. А в одинадцятому Семен Власов з Іллею Бондаренком привезли п'ять очок. Тим часом каскадівця Олександра Бородая часто підводила техніка.

Натомість латвійці змагання з каскадом сприйняли як тренування перед польською лігою. Гонщики Локомотиву відпрацьовували заїзди парами, а також перевіряли можливрсті своєї техніки.

В останніх трьох заїздах гонщики обох команд фінішували на рівних. Але каскад від перемоги відділяло 18 очок. Хоч гонка закінчилася з рахунком 36-54 не на користь рівнян, каскадівці не засмучуються.

Гонка з локомотивом стала відкриттям рівненського спідвейного сезону. Завдання виграти українську лігу спідвею цьогоріч, враховуючи можливості клубу, каскадівці перед собою не ставлять. Втім, спробують показати своїм вболівальникам якнайкращу їзду.
Ц і к а в о з н а т и
Спідве́й (від англ. speed («швидкість») та way («дорога»), в Польщі — «жужель», в Чехії — «плаха драга») — вид мотоциклетного спорту, гонки на короткі дистанції на спеціальних, так званих гарьових доріжках. Мотоцикли не мають гальм, а швидкість зменшують ногами зі спеціальними гальмівними черевиками.
Офіційним роком народження спідвею прийнято вважати 1923-й. Того року в австралійському містечку Вест-майтланд, розташованому поблизу Сіднея, з’явився якийсь Джон Хоськінс. Йому йшов 31-й рік і він безуспішно намагався знайти роботу. По рекомендації старих друзів Хоськінс влаштувався працювати секретарем в сільськогосподарське об’єднання. Його службова діяльність була пов’язана з роз’їздами, тож Хоськинс отримав в своє розпорядження мотоцикл, який відразу ж йому сподобався і зіграв вирішальну роль в його подальшому житті. У Вест-майтланді не було зручнішого місця для швидкісної їзди на мотоциклі, ніж кінний іподром, де шефи сільськогосподарського об’єднання владнували перегони. Завдяки ентузіазму і наполегливості йому удалося організувати групу однодумців, для органзації мотогонок.У один з недільних днів вони влаштували пробні заїзди. Рев моторів заглушив звуки органу в церкві, розташованій недалеко від іподрому, в якій якраз проходило богослужіння, і натовп людей кинувся на іподром. Джон Хоськінс думав, що його розірвуть, але видовище сподобалося, і йому доручили до щорічного дня кінних змагань 15 грудня 1923 року організувати і мотогонки. Виступати на іподромі завдовжки 1/3 милі (близько 536 м) погодилося 60 гонщиків, в кожному заїзді стартувало по шість гонщиків. Успіх змагань, названих «спідвейними гонками» (назву незабаром скоротили до одного слова — «спідвей»), перевершив всі очікування. Цю дату прийнято рахувати днем народження спідвею.