-Видео

Лацио
Смотрели: 9 (1)

 -неизвестно

 -неизвестно

 -Подписка по e-mail

 

 -Поиск по дневнику

Поиск сообщений в ij11

 -Сообщества

Читатель сообществ (Всего в списке: 1) Pinacoteca

 -Статистика

Статистика LiveInternet.ru: показано количество хитов и посетителей
Создан: 17.09.2008
Записей:
Комментариев:
Написано: 51

Дневник ij11






Бяхме деца

Воскресенье, 19 Апреля 2020 г. 12:24 + в цитатник


Понравилось: 11 пользователям

Без заголовка

Воскресенье, 26 Апреля 2009 г. 18:31 + в цитатник
Весна!!!!
 (600x480, 106Kb)


Понравилось: 6 пользователям

Без заголовка

Воскресенье, 08 Марта 2009 г. 00:39 + в цитатник
"Да бъдеш откровен до край е невъзможно. Нито когато описваш себе си, нито когато описваш другите. Всяка изповед нещо прикрива, недоизказва или изменя. Това не е следствие само от свян или суетност, то е свойство на изречените мисли. Разказът за действителността вече не е тази действителност. Съдебното заклинание: истината, цялата истина и нищо повече от истината, е неизпълнимо. Наука история няма.



Така че аз ще заблуждавам, ще преувеличавам, ще омаловажавам, накратко - ще разказвам за неща, които със сигурност са се случили, и за хора, които са съществували, но си запазвам правото да тълкувам и описвам, както ми е угодно. Тази книга е прекалено лична, за да бъде определена като историческа проза. Опазил ме бог и от мемоари, тях човек пише, когато започва да забравя, какво иска да каже. Това е разказ за разтърсващите промени, които настъпиха с живота на хората през този век, объркаха ги, измениха поведението им, мисленето им, вярата им, нравите им. Преживял съм ги и описвам това, което аз съм видял и чул. Правя го от блазнещата мисъл, че ще се намерят люде, които да прочетат написаното и същевременно знам, че най-вероятно думите ми ще изфирясат като дим през комина и ще изчезнат завинаги. Това едва ли би имало особено значение дори и за мене. Всички ще се разтворим в нищото......"
Георги Данаилов (Доколкото си спомням)

Без заголовка

Четверг, 20 Ноября 2008 г. 10:01 + в цитатник
Сегодня слышал французскую песенку в один из блогов. Нежная, красивая песенка и никому не сделала впечатление.
А когда то среди русской интеллигенцией этот язык был в почете!

Дневник ij11

Среда, 17 Сентября 2008 г. 02:16 + в цитатник
Люблю природу и путешествия


Поиск сообщений в ij11
Страницы: [1] Календарь