Исходное сообщение Lana_Kiev
Я чула, що дуже багато людей в Канаді не мають власного житла, і це вважається нормою. Але у мене така, можно сказати, фобія з цього приводу :(
Як особисто ви до цього відноситесь? Чи не засмучує це вас?
Декілька днів тому слухала радіопередачу з Канади, де згадували, що зараз люди постійно колесять "за місцем роботи".
То може і зовсім не має сенсу купувати власне житло?
Я б не сказала, що дуже багато людей в Канаді не мають власного житла, як правило не мають молоді люди без дітей або пенсіонери. Народу без дітей власне житло не особливо потрібне, особливо будинок, все таки це не так і дешево і займає багато часу і сил на пітримку його в належному стані. Пенсіонери часто продають будинки і живуть в кондо( висотні будинки або групки невеликих будинків з кучею сервісів), теж морочитись з будинком не хочуть, ну і площі великі їй вже не потрібні.
Те що в нас невласне житло, нас не засмучує :). Це наш свідомий вибір, а не вимущена ситуація, наша фінансова ситуація дозволяє купити житло, і непогане житло. Адже тут ніхто не вносить всю суму одразу, ти можеш навіть не вносити початкової суми, а виплачувати все в кредит. Як правило люди вносять 20-30%, а решту виплачують 10-15 років. Проценти на кредит тут невисокі, зараз до 7%. Будинки в нашому місці звичайно коштують по різному, наші друзі-знайомі купляли десь за 200-300 тисяч.
Будинок який ми зняли коштує мабуть 210-230 тисяч.
Але люди дійсно багато переїзджають, міняють будинки десь раз в 5 років. Кредит можна перекинути на наступний будинок.
Ми не купляємо житло, так як рахуємо це не дуже ефективним на даний момент, ціни тут на жило ростуть не так як в Україні :), а коли ти перепродуєш житло, то втрачаєш до 10% від вартості будинку( 5-6% агентам, куча грошей за оформлення і т.д.). Тобто якщо ти купляєш на короткий проміжок часу, то ще не відомо чи виграєш. Плюс коли живеш в вдасному будинку платиш податок на нерухомість, тобі потрібно вкладати гроші в нього, міняти вікна, плиту, підлогу і т.д.
Ми платимо за рент десь стільки ж якби ми б "віддавали впусту"( проценти по кредиту+ податки+ вкладування на пітримку в належному стані) при купівлі.
Крім того ми вкладуємо гроші і інші речі, Влад "грає на ринку", купляє акції і фонди, він рахує це кращим вкладанням ніж в будинок і поки в нього виходить непогано.
Ще ми мабуть рентуємо тому, шо тут це дуже зручно, це не Україна, де тобі ціну можуть підняти коли хочуть, чи взагалі виселять, тут все законодавчо продумано і оформлено. І саме головне- нам мало що потрібно робити в будинку :), ми ліниві і не любимо займатись ремонтами, встановленням нової побутової техніки і т.д. В випадку рента це все для тебе робить той хто здає.
Я в цілому думаю що в Канаді що рентувати, що жити в власному будинку виходить десь однаково в економічно-фінансовому плані. Це просто твій вибір. Так що за це не переживай, коли приїдете, підете на роботу, то швидко зможете дозволити собі купити житло.