
Парламент Ірану проголосував за визнання Пентагону терористичною організацією, — ЗМІ |
07.01.2020, 10:58

Як повідомляє агентство Tasnim,документ одноголосно підтримали 206 депутатів, передає Громадське.
У законопроєкті зазначено,що до терористів прирівнюються «всі члени Пентагону і пов'язані з ним установи та організації,а також керівники,причетні до загибелі Сулеймані».До цього влада визнавала терористами лише Центральне командування Збройних сил США.
Також,як повідомляє агентство Far,згідно з рішенням,силам спеціального призначення «Аль Кудс» мають виділити 200 мільйонів євро для зміцнення обороноздатності країни.
Перед цим стало відомо,що Сполучені Штати відмовили у видачі візи міністру закордонних справ Ірану Мохаммаду Джаваду Заріфу,який мав відвідати засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку 9 січня.
Нагадаємо,27 грудня в Іраку атакували американську військову базу,унаслідок чого загинув один американський цивільний підрядник,а кілька військовослужбовців США та працівників з Іраку зазнали поранень.
США заявили про причетність до цієї атаки шиїтського угруповання «Катаіб Хізбалла»,яке пов'язують з Іраном.І 29 грудня 2019 року американські військові провели серію «точних оборонних ударів» по базах «Катаіб Хізбалла» в Іраку та Сирії.
31 грудня в столиці Іраку Багдаді декілька тисяч протестувальників атакували посольство США.Це сталося після поховання загиблих від американського авіаудару по угрупованню «Катаіб Хізболла».Учасники демонстрації намагалися штурмувати дипломатичну установу,деяким з них вдалося зламати ворота та прорватися всередину.Також протестувальники підпалили паркан і кидали каміння у камери відеоспостереження.
У ніч на 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку.Внаслідок цього загинули щонайменше семеро людей,зокрема командувач спецпідрозділу «Кодс»,що належить до Корпусу вартових Ісламської революції Ірану, генерал Касем Сулеймані.Він тоді перебував на зустрічі з представниками іракських «Сил народної мобілізації».
В офіційному повідомленні американське Міністерство оборони (Пентагон) заявило про причетність Касема Сулеймані до нападу на американську військову базу в Іраку 27 грудня та організації штурму посольства США в Багдаді.Там також додали, що мета авіаудару 3 січня — «стримування подальших наступальних планів Ірану».
Посольство Сполучених Штатів Америки в Іраку закликало американських громадян терміново залишити країну після ракетного удару США по аеродрому в Багдаді.
Після того,як вбивство іранського генерала Касема Сулеймані призвело до зростання напруження в регіоні,Сполучені Штати вирішили направити до Близького Сходу додаткові майже 4000 солдатів.
| Рубрики: | Политика |
| Комментировать | « Пред. запись — К дневнику — След. запись » | Страницы: [1] [Новые] |