-неизвестно

 -Я - фотограф

Ukraine_ethnic_1897

Ukraine_ethnic_1897
1 фотографий

 -Поиск по дневнику

Поиск сообщений в слава_бондар

 -Подписка по e-mail

 

 -Статистика

Статистика LiveInternet.ru: показано количество хитов и посетителей
Создан: 27.11.2009
Записей:
Комментариев:
Написано: 5875




иду

Ідеологічні Постанови XII Великого Збору ОУН

Вторник, 12 Июля 2011 г. 18:17 + в цитатник
СТОРИЧНА ДОВІДКА

Емблема Організації Українських НаціоналістівЗ 28 січня по 3 лютого 1929 року у Відні проходив Конгрес Українських Націоналістів, який став епохальною подією в українській історії. На ньому було створено Організацію Українських Націоналістів. Ядром якісно нової організації стала Українська Військова Організація, яку очолював полковник Євген Коновалець.

В єдиний моноліт злилися Українська Військова організація, Легія Українських Націоналістів, Союз Української Націоналістичної Молоді. На чолі ОУН став Євген Коновалець.

Європа 30-50-х років не знала таких прикладів героїзму та самопосвяти, які дала рішуча та героїчна боротьба ОУН. У часи, коли польські шовіністи дедалі нахабнішали на західно-українських землях, а Східна Україна спливала кров`ю під чоботом червоної Москви, коли вільнолюбних українців намагалися перетворити на безправних і безмовних наймитів на своїй землі, постала потужна і безкомпромісна сила, яка поставила за мету здобуття Української Самостійної Соборної Держави.

Молодь, вихована на прикладах національно-визвольної боротьби 1917-20-х років, на чинах юних героїв Крут і Базару, на творах Миколи Міхновського і Дмитра Донцова, горнулася до ОУН, яка об`єднала в своїх лавах найкращих представників української нації. Коротке слово “ОУН” викликало лють і жах у всіх ворогів України. Націоналісти проводили масову роботу, видавали і поширювали підпільну літературу, зокрема офіціози ОУН “Розбудова Нації” та УВО “Сурма”, проводили націозахисні акції, вели просвітницьку та вишкільну діяльність. Галичину сколихнули відчайдушні чини бойовиків ОУН Гриця Мацейка, Миколи Лемика, Василя Біласа та Дмитра Данилишина і судові процеси над націоналістами, де оборонцями підсудних виступали відомі адвокати доктори Степан Шухевич та Володимир Старосольський.

Потужна плеяда митців-націоналістів, як Олег Ольжич, Богдан Кравців, Олена Теліга, Юрій Липа, Юрій Клен, Євген Маланюк та багато інших успішно ширили націоналістичну ідею мистецькими засобами.

Зростаючий авторитет та посилення впливу ОУН в Україні й за кордоном викликають неабияку тривогу в Москві. 23 травня 1938 року большевицький агент Павло Судоплатов підло вбив у Роттердамі полковника Євгена Коновальця, але план розвалу Організації не спрацював. ОУН не припиняє своєї діяльності.

У 1939 році, коли Гітлер і Сталін ділили Європу, а війська Красної армії та німецького вермахту спільним парадом дефілювали в Бресті, коли мадярські окупанти за підтримки націонал-соціалістичної Німеччини кинулись шматувати Карпатську Україну, ОУН поставила забороло коричневим наїзникам. В героїчній нерівній боротьбі загинуло багато націоналістів, а зокрема чільні діячі ОУН Зенон Коссак та Михайло Колодзінський.

Насувалася друга світова війна, яка не могла оминути Україну. В цей відповідальний час загострилася внутріорганізаційна дискусія щодо подальшої стратегії Організації та методів діяльності. 10 лютого 1940 року було створено Революційний провід ОУН, на чолі якого став Степан Бандера.

30 червня 1941 року у Львові з ініціативи революційної ОУН явочним шляхом проголошено Акт відновлення Української Держави і створено Українське Державне Правління (УДП) на чолі з Ярославом Стецьком. Реакція нацистів не забарилася. На категоричну відмову відкликати проголошення незалежності гітлерівці відповіли жорстокими репресіями. Провідників ОУН Степана Бандеру, Ярослава Стецька, Степана Ленкавського, Миколу Климишина, Володимира Горбового та сотні інших було ув`язнено до німецьких тюрем та концентраків, тисячі націоналістів загинули в нерівній борні з німецькими окупантами, серед них Дмитро Мирон, Іван Климів, Сергій Шерстюк, Ганна Максимець, Микола Лемик та багато інших.

Тільки революційна ОУН в часи війни змогла мобілізувати бездержавну націю на рішучу боротьбу з німецькими, московськими, польськими, румунськими та угорськими окупантами. Під гаслом “Свобода народам! Свобода людині!” понад десять років вівся кривавий змаг за волю і незалежність України, за новий справедливий світовий лад. Честь нації була врятована.

Восени 1942 року з ініціативи ОУН створюється Українська Повстанська Армія (УПА), на чолі якої незабаром стає Роман Шухевич. Боротьба УПА вписала золоті сторінки в історію України, а її воїни покрили свої імена вічною славою. Революційний рух ОУН-УПА породив велике число не лише воїнів, але й талановитих публіцистів, митців, поетів, зокрема таких як Петро Полтава, Осип Дяків, Йосип Позичанюк, Марко Боєслав, Ніл Хасевич та багато інших. Героїчний змаг повстанців оспіваний в народних піснях.

В листопаді 1943 року в Рівненських лісах підпільно проходить Перша конференція поневолених народів Європи та Азії, яка в післявоєнний час дала початок Антибільшовицькому блоку народів (АБН) і виробила концепцію спільного антиімперіалістичного фронту.

В липні 1944 року біля селища Сприня на Львівщині проходить Установчий Збір Української Головної Визвольної Ради – парламенту воюючої України. Президентом УГВР обрано Кирила Осьмака, головою секретаріату – Романа Шухевича.

Але сили були нерівні. 5 березня 1950 року в нерівному бою з енкаведистами в селі Білогорща біля Львова гине головний командир УПА генерал-хорунжий Роман Шухевич. На його місце стає полковник Василь Кук.

Після згортання збройної боротьби ОУН знайшла інші, адекватні ситуації, методи роботи. Перейшовши в Україні у глибоке підпілля, за кордоном ОУН розгорнула широку дипломатичну, просвітницьку, громадсько-політичну та виховну діяльність. З ініціативи ОУН було відновлено молодіжну виховну організацію Спілку української Молоді (СУМ), засновано ряд громадських структур у різних країнах, які об`єдналися в Світовий Український Визвольний Фронт, що нині діє як Світова Конференція Українських Державницьких Організацій (СКУДО). Було створено багато націоналістичних видань, серед яких варто виокремити офіціози ОУН газету “Шлях Перемоги” та журнал “Визвольний Шлях”.

Активна діяльність ОУН не залишилася поза пильною увагою комуністичних спецслужб. 15 жовтня 1959 року в Мюнхені московський агент Богдан Сташинський підступно вбиває Провідника ОУН Степана Бандеру. На його місце головою Проводу обрано Степана Ленкавського.

Після Степана Ленкавського Провід ОУН очолив голова УДП, Президент АБН Ярослав Стецько, один з провідних ідеологів українського націоналізму.

Після смерті Ярослава Стецька у 1986 році на сьомому Великому Зборі ОУН лідером організації обрано багатолітнього члена Проводу ОУН Василя Олеськіва.

В кінці 80-х років минулого століття в Україні почали бурхливо розвиватися національно-революційні процеси і ОУН всі свої сили спрямовує в Україну.

Восьмим надзвичайним Збором ОУН Головою Проводу обрано подругу Славу Стецько, котра обіймала цей пост до 2000 року.

В підсовєтській Україні на той час відновлювалася організаційна мережа, члени ОУН були в перших лавах борців з комуністично-московським режимом. Крайовий Провід ОУН очолював славної пам`яті Зеновій Красівський.

З ініціативи ОУН постає політична партія Конгрес українських націоналістів, ряд громадських організацій, зокрема Центр національного відродження ім.Степана Бандери, що є репрезентантом революційної ОУН, Всеукраїнське педагогічне товариство ім.Григорія Ващенка, Ліга українських жінок, Центр Досліджень Визвольного Руху, Братство ветеранів ОУН-УПА, Всеукраїнське Наукове і Професійне Товариство ім.М.Міхновського, Молодіжний Націоналістичний Конгрес та іншi структури.

На визвольних традиціях ОУН і УПА виховуються нові покоління молоді в молодіжних організаціях СУМ та Пласт.

ОУН активно включається в розбудову Української Державності на політичному, громадському, просвітницькому, виховному відтинках, налагоджує співпрацю з громадськими організаціями, серед яких варто виокремити “Меморіал” ім.Василя Стуса, “Просвіту”, Спілку Офіцерів України.

На Десятому Великому Зборі ОУН восени 2000 року Головою Проводу обрано друга Андрія Гайдамаху, який був повторно обраний Головою проводу Організації на ХІ Великому Зборі ОУН навесні 2005 року.

В липні 2009 року на XII Великому Зборі ОУН Головою Проводу обрано Стефана Романіва.

Сьогодні ОУН є загальносвітовою Організацією закритого типу, яка змагає до скріплення Української держави та наповнення її українським змістом, а також виконує функції координуючого центру державницьких сил в Україні та за її межами.

http://www.ukrnationalism.org.ua/movement/?ounr

ГУЛАГ – перезавантаження

Вторник, 12 Июля 2011 г. 18:15 + в цитатник
ГУЛАГ – перезавантаження
Юлій Хвещук http://www.ukrnationalism.org.ua/publications/?n=2199

30 червня, коли українці відзначали 70-ту річницю Акта відновлення Української держави в 1941 році у Львові та вшановували пам’ять жертв радянського режиму, президент Росії Медведєв підписав федеральний закон „Про внесення змін до статті 73 і 81 Кримінально-виконавчого кодексу Російської Федерації” (ухвалений Державною думою 17 червня, а Радою Федерації – 22 червня 2011 р.). Кожному, зрештою, своє: українцям – вшановувати героїв Державотворення, Кремлю – проводити косметичні заходи задля покращення загальної криміногенної ситуації у своїй вотчині. Але тут мова зовсім не про косметику.

Федеральний закон покликаний підвищити ефективність вжитих заходів, спрямованих на протидію тероризму і екстремізму, а також уникнути концентрації у виправних установах, насамперед у регіонах із напруженою обстановкою, засуджених за вчинення злочинів, що становлять підвищену суспільну небезпеку (це з офіційної довідки Державно-правового управління, опублікованої на сайті президента РФ).

Частина 4 статті 73 цього кодексу визначала перелік найбільш суспільно небезпечних злочинів, зокрема, терористичної спрямованості, за вчинення яких засуджені спрямовувалися у спеціальні виправні установи, визначені федеральним органом кримінально-виконавчої системи. Тепер список доповнений наступними складами злочинів: участь у збройному формуванні, не передбаченому федеральним законом; організація екстремістського співтовариства; організація діяльності екстремістської організації (частина 2 статті 208, частини 1 і 2 статті 282 Кримінального кодексу Російської Федерації).



Процитировано 1 раз

ІВАН СІРКО.УРУС-ШАЙТАН.

Вторник, 12 Июля 2011 г. 18:12 + в цитатник
Коли народилася ця дитина, повитухи заголосили, а мати знепритомніла. Дяк, що зайшов охрестити дитину, відмовився взяти її на руки! Перехрестив здалеку й утік. А той, хто всіх злякав, не заплакав. Він лежав на столі й бавився шматком пирога. А потім на очах у переляканих батьків з'їв його. Хлопчик народився із зубами!

За повір'ями, поява дитини з зубами означала - народився майбутній убивця. Налякані селяни радили батькам позбутися дитини! Однак хлопчика рятує батько. Він виносить дитину до натовпу й урочисто проголошує - цими зубами маля гризтиме ворогів! Ніхто тоді не знав - це народився український диявол!

За кілька років він навчиться зупиняти час, ловити кулі руками й убивати ворога самим поглядом. Про нього говоритимуть: він - перевертень. Знаменитий полководець Іван Сірко!

Іван Сірко заявляв:

«Бог свідок моєї душі, що я ніколи не ходив в Україну з тим, щоб руйнувати мою Батьківщину; не хвалячись, правду говорю, що всі мої заходи й намагання спрямовані на те, щоб робити шкоду нашим ворогам, бусурманам».

читайте далі:http://www.kozak-sirko.org.ua/



Процитировано 2 раз

ПАМ'ЯТНІ ДАТИ ЛИПНЯ

Вторник, 12 Июля 2011 г. 18:06 + в цитатник
http://barvinok.ucoz.net/news/pam_jatni_dati_lipnja/2011-07-03-38
1 липня
1910 р. поляки вбили студента Адама КОЦКА у Львові.
1917 р. загинув Франц КІКАЛЬ, командант Вишколу та Легіону УСС.
1917 р. загинув Роман КАМІНСЬКИЙ, командир відділу кінноти УСС.
1918 р. Павло СКОРОПАДСЬКИЙ заснував у Кам’янці-Подільському Український державний університет.
1951 р. у Торонто (Канада) відкрито пам’ятник Тарасові Шевченку.
1990 р. у Львові вийшло перше число народного часопису «За вільну Україну» (з квітня 2003 року газета втратила статус народного часопису, опинившись під впливом есдеків).

3 липня
1921 р. московський агент убив отамана Івана ГАЛАКУ.

5 липня
1919 р. народилася Олена ОТТ-СКОРОПАДСЬКА, дочка Гетьмана України, автор книги "Остання з роду Скоропадських”.
1986 р. помер Ярослав СТЕЦЬКО, голова Проводу ОУН.

6 липня
1672 р. гетьман Петро ДОРОШЕНКО в союзі з турками розбив поляків над Бугом.
1904 р. народився Степан ЛЕНКАВСЬКИЙ, провідний діяч ОУН і Голова Проводу 3Ч ОУН після смерті Степана Бандери.
1920 р. загинув сотник ПАРХОМЮК, командир 2-го Сірого полку 1-ї Сірої дивізії Армії УНР.

7 липня
1878 р. народився кобзар Іван КУЧЕРЕНКО-КУЧУГУРА.
1950 р. загинув сотенний УПА "ГРОМЕНКО” (Михайло ДУДА), лицар Золотого хреста заслуги 2-го класу.

8 липня
1659 р. гетьман Іван ВИГОВСЬКИЙ розгромив московське військо під Конотопом.
1668 р. народився Олег ОЛЬЖИЧ (Олег Кандиба).

8 – 10 липня 1709 р. відбулася битва під Полтавою Івана МАЗЕПИ і КАРЛА XII проти московського царя ПЕТРА І.

9 липня
1883 р. засновано у Львові українське торговельне підприємство «Народну Торгівлю».

10 липня
1975 р. помер сірожупанник Павло ДУБРІВНИЙ, лицар Залізного хреста.

11 липня
1930 р. помер командир 3-го кінного полку Армії УНР Михайло ФРОЛОВ.
1945 р. москалі замучили о. Августина ВОЛОШИНА, президента Карпатської України.
1963 р. померла Олена СТЕПАНІВ-ДАШКЕВИЧ, хорунжа УСС, четар УГА, в’язень московських таборів.

12 липня
1580 р. Іван ФЕДОРОВ видав в Україні, друковану кирилицею, книгу – "Острозьку біблію”.

13 липня
1874 р. народився письменник Марко ЧЕРЕМШИНА.

14 липня
1900 р. віче української студентської молоді у Львові, на якому було задекларовано боротьбу за самостійність України.
1920 р. в московському таборі загинув Роман ДУДИНСЬКИЙ, командир 1-го куреня УСС та II (Коломийської) бригади УГА.

15 липня
1015 р. помер київський князь Володимир ВЕЛИКИЙ.
1834 р. відкрито університет св. Володимира у Києві.
1919 р. в Переяславі отаман Дніпровської повстанської дивізії ЗЕЛЕНИЙ (Данило ТЕРПИЛО) урочисто, у присутності священиків, війська та населення, скасував Переяславську угоду 1654 року.
1944 р. створено Українську Головну Визвольну Раду (УГВР).

16 липня
1917 р. проголошено Другий Універсал УЦРади.
1919 р. перехід УГА за Збруч.
1948 р. перша сесія Української Національної Ради в екзилі.
1990 р. Верховна Рада УРСР проголосила у Києві Декларацію про державний суверенітет України.


17 липня
1849 р. народилася письменниця Олена ПЧІЛКА, мати Лесі Українки.
1888 р. народився Кость КУРИЛО, начальник штабу 1-го Сірого полку Армії УНР.

18 липня
1863 р. вийшов таємний Валуєвський указ проти української мови і українських видань.
1945 р. загинув Іван ТРЕЙКО, повстанський отаман, генерал-хорунжий УПА.
1946 р. відновлено на еміграції Спілку Української Молоді.

19 липня
1918 р. постала в Канаді Українська Греко-Православна Церква.
1944 р. почалася битва під Бродами, в якій взяла участь Перша українська дивізія «Галичина».

21 липня
1877 р. народився Степан ЖАРКО, кубанський бандурист, керівник чоловічої капели бандуристів ст. Канівської.
1907 р. народилася поетеса Олена ТЕЛІГА - українська письменниця, громадська діячка, член ОУН.
1923 р. загинув Лукаш КОСТЮШКО, член Центральної Ради; командувач партизанськими загонами на Волині.
1929 р. народився поет Іван ГНАТЮК.
1941 р. помер письменник Богдан ЛЕПКИЙ.
1942 р. загинув у німецькому концтаборі Авшвіц Василь БАНДЕРА, брат Степана Бандери (був вбитий поляками).
1944 р. загинув Микола ПАЛІЄНКО, підполковник Армії УНР, командир важко-гарматного дивізіону дивізії "Галичина”.

22 липня
1944 р. помер поет Олександр ОЛЕСЬ.

23 липня
1632 р. помер Памво БЕРИНГА, письменник і друкар.
1885 р. народився Никифор ГІРНЯК, командант Коша УСС (1915 – 1918), отаман УГА.

23 (чи 27 липня) 971 р. князь СВЯТОСЛАВ під Доростолом (Болгарія) уклав мир із греками (з візантійським імператором Цимісхієм).

24 липня
1885 р. народився Володимир САЛЬСЬКИЙ, генерал-хорунжий Армії УНР.
1990 р. над будинком Київської міськради піднято синьо-жовтий прапор України.
1991 р. урочисте відкриття пам'ятної таблиці гетьману Іванові Мазепі в Батурині.
1991 р. у Києві створено Спілку офіцерів України.

25 липня
(за ст. ст.) 1657 р. помер Богдан-Зіновій ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ.
1687 р. Івана МАЗЕПУ обрано Гетьманом України.
1920 р. формування Є. ПЕТРУШЕВИЧЕМ у Відні закордонного уряду ЗУНР.
1942 р. німці розстріляли у Києві Дмитра Мирона ОРЛИКА, крайового провідника ОУН на СУЗ.
1942 р. після триденних тортур загинув у концтаборі Авшвіці брат Степана Бандери доктор Олександр БАНДЕРА.

27 липня
1147 р. Климентія СМОЛЯТИЧА обрано митрополитом української Церкви.
1649 р. Богдан ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ переміг поляків під Збаражем.
1649 р. у бою під Збаражем загинув полковник Станіслав МОРОЗЕНКО.
1672 р. Гетьман Петро ДОРОШЕНКО погромив поляків біля Четвертині.
1865 р. народився Андрей ШЕПТИЦЬКИЙ, митрополит УГКЦ.
1919 р. загинув Матвій ГРИГОР’ЄВ, Головний отаман Херсонщини і Таврії.
1923 р. загинув Василь СЕНЗЮК, подільський отаман (1923).
1958 р. відійшов у вічність сотник УСС Дмитро ФЕРЕНЧУК.

28 липня
1931 р. помер Віктор АБАЗА, командир 1-ї Сірої дивізії Армії УНР.

29 липня
1865 р. народився галицький митрополит граф Андрей ШЕПТИЦЬКИЙ.
1887 р. народився Михайло САДОВСЬКИЙ, генерал-поручник Армії УНР редактор журналу "За Державність”.
1943 р. помер Михайло ВОЛОШИН, командант куреня УСС, диригент хору, віце-президент Союзу українських адвокатів.

30 липня
1889 р. народився Олександр ШУЛЬГІН, член Центральної Ради, голова уряду УНР в екзилі.
1899 р. народився Володимир ГОРБОВИЙ, провідний діяч ОУН.
1920 р. постала Українська Військова Організація (УВО) під проводом полковника Євгена КОНОВАЛЬЦЯ.
1947 р. помер художник Федір КРИЧЕВСЬКИЙ.

31 липня
1649 р. загинув полковник Михайло КРИЧЕВСЬКИЙ.
1875 р. народився Омелян ЛЕВИЦЬКИЙ, командант Гуцульської сотні УСС.

Гайдамаки

Среда, 06 Июля 2011 г. 22:50 + в цитатник
Это цитата сообщения Realiziya [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Гайдамаки

Вчера была на их концерте. Эмоции бурлят еще сейчас! Порвали душу на тряпочки!








Аудио-запись: Depeche Mode. Wrong.

Музыка

Среда, 06 Июля 2011 г. 22:46 (ссылка) +поставить ссылку

Комментарии (0)Комментировать

РЕЗОНАНС.ТРК КРУГ О А.МАКАРОВЕ И ДР.

Понедельник, 04 Июля 2011 г. 02:29 + в цитатник

АКАЗЫВАЕТСЯ,РЕГИОНАЛЫ-ЭТО СПОШНЫЕ ГРАФЬЯ С КНЯЗЬЯМИ

Воскресенье, 03 Июля 2011 г. 12:14 + в цитатник
Это цитата сообщения yury_108 [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Регіональні Мартини Борулі

 

16.12.10 15:59 "РЕГИОНАЛЫ" МАССОВО ОБЗАВОДЯТСЯ РОДОВЫМИ ГЕРБАМИ. ЯНУКОВИЧ НА СВОЕМ МЕНЯЕТ КОРОНУ. (ОКСАНА МИРОНОВА)

Тренд уходящего года во властных кругах — мода на родовые гербы. Чиновники и бизнесмены, почувствовавшие себя придворными при президенте-батюшке, массово обзаводятся новыми статусными атрибутами, заказывая фамильную символику.

В политике есть место грубости и хамству, но только не в тех случаях, когда разговоркасается личных гербов. Одно воспоминание о том, что дома хранится этот фамильный символ,облагораживает современных армигеров (гербовладельцев). Нередко они тут же вспоминают освоем аристократическом происхождении, а их выражения становятся изысканнее. Бизнесмен идепутат Харьковского облсовета от Партии регионов Анатолий Шатохин моментальнопреобразился, как только речь зашла о причинах, побудивших его обзавестись родовымгербом. «У меня графские корни, богатая родословная», — величаво произнесармигер-новобранец. Личный герб — не обязательно признак дворянских корней его владельца,но однозначно — подтверждение прижизненного статуса армигера. Г-н Шатохин, по егособственному признанию, давно лелеял идею родового герба, но реализовал ее лишь в этомгоду. По всей видимости, поддавшись общему ажиотажу среди однопартийцев.

Читать далее...

БЕСПРЕДЕЛ В ОДЕССЕ.ЗАКАЗ И БЕЗЗАКОНИЕ.

Воскресенье, 03 Июля 2011 г. 11:46 + в цитатник
Неправомерные действия украинских силовиков по отношению к российскому политическому беженцу Алексею Макарову продолжаются.Малиновский суд Одессы не принял во внимание ни одного аргумента адвоката,которые безусловно доказывали,что Макаров является политическим беженцем.Однако суд принял сторону прокуратуры,проявив этим свое постоянство в подобного рода делах и принял решение о экстрадиционном аресте Алексея Макарова.Судьба российского диссидента решалась,вероятней всего,в телефонном режиме.В РФ молодого человека ждет очередное сфальсифицированое дело,в итоге длительный срок.
Система не имеет границ.Украинские силовики получают команды с Кремля.Решение Европейского суда по правам человека о том,что Макаров является политическим беженцем и предоставление Швецией защиты,всё это ничто по сравнению с телефонным звонком с Кремля.
На седьмой минуте в новостях ТРК Круг за 01.07.11. сюжет о судилище: http://krug.com.ua/

Заявление политзаключенного Алексея Макарова

Генеральная прокуратура Украины приняла решение о моей экстрадиции в РФ. Это является очередным доказательством того, что украинские «правоохранительные органы» подчиняются Кремлю.

РФ является полицейским государством, в котором любой человек может оказаться за решеткой даже за оппозиционную статью у себя в Интернет-блоге. Сотни российских оппозиционеров находятся в тюрьмах и лагерях. В 2007-09 годах сотрудниками российских спецслужб были убиты мои товарищи Юрий Червочкин, Антон Страдымов и Рим Шайгалимов. Юрий и Антон были до смерти забиты бейсбольными битами, а Рим был выброшен из четвертого этажа барака колонии, в которой отбывал наказание по сфабрикованному уголовному делу. И это далеко не полный список политических убийств по заказу Кремля.

Любые попытки проведения оппозиционных акций в Эрэфии жестоко подавляются. Участники протестных митингов и шествий подвергаются жестоким избиениям, часто в их отношении фабрикуются уголовные дела. Деятельность оппозиционных организаций запрещается, и они объявляются вне закона. Правящие круги РФ проводят агрессивную внешнюю политику.

Украину кремлевские правители видят как свою будущую колонию. В Украине, как и в России, они хотят устраивать заказные политические процессы, убивать политических противников, запрещать оппозиционные организации. Я верю, что украинский народ осознает нависшую угрозу со стороны чудовищной империи РФ и встанет на борьбу с врагом.

В 2006-08 годах я уже отбывал двухлетний срок по сфабрикованному уголовному делу. В случае моей экстрадиции в Россию я буду опять несправедливо осужден уже на более длительный срок лишения свободы. Для моей экстрадиции в РФ нужно решение суда.

Я ненавижу государство Российская Федерация – наследницу империи Романовых и сталинского СССР, уничтоживших миллионы людей. Я готов отдать жизнь, чтобы Украина не стала частью этой империи. Поэтому я надеюсь, что украинский суд примет правильное решение по моему делу.

Также я буду рад поддержке со стороны общественных организаций и небезразличных людей. Вместе мы победим! http://www.bratstvo.info/index.php?go=Page&id=97

ТАК МЫ ПОБЕДИМ ИЛИ НЕТ?



Процитировано 1 раз

В Украине арестовывают чаще, чем во всей Европе

Суббота, 02 Июля 2011 г. 02:10 + в цитатник
Украина является лидером среди европейских стран Европы по применению ареста в качестве меры пресечения, об этом омбудсмен Нина Карпачева заявила на открытии международной конференции.

«Ежегодно по решению судов арестовывается более 60 тысяч человек. Правоохранители и суды злоупотребляют в Украине правом на арест», - отметила омбудсмен.

Карапачева настаивает, что прекратить «позорную практику» может новый Уголовно-процессуальный кодекс, где будет закреплен предельный срок содержания арестованного лица под стражей и такое понятие как «домашний арест».

«Пока правоохранительные органы и суды кардинально не изменят свои подходы, то количество решений Европейского суда по этому поводу будет расти», - отметила Карпачева.

Украинский омбудсмен также обратила внимание и на наличие в Украине такого явления, как пытки.

«Ежегодно ко мне поступает порядка 5 тысяч обращений о неправовых действий правоохранительных органов, и каждое третье из них касается пыток и незаконного обращения», - сказала Карпачева.

Напомним, по мнению организации Amnesty International, за последний год в Украине участились пытки в милиции.

http://obozrevatel.com/crime/v-ukraine-arestovyivayut-chasche-chem-vo-vsej-evrope.htm



Процитировано 1 раз

Скандал! В Одессе хотят сдать России участника антипутинских акций протеста,

Суббота, 02 Июля 2011 г. 01:15 + в цитатник
Скандал! В Одессе хотят сдать России участника антипутинских акций протеста,
01.07.2011 http://od-news.com/index.php?option=com_content&task=view&id=20037&Itemid=1
Сегодня в Малиновском суде Одессы состоялось судебное заседание по поводу наложения екстрадиционного ареста на Алексея Макарова. Активиста Украинского Автономного Сопротивления хотят выдать России, где ему грозит
немалый тюремный срок за участие в антипутинских акциях протеста.

Как уже сообщала Интернет газета «Взгляд из Одессы», вчера Алексей Макаров был задержан тремя сотрудниками милиции прямо у ворот СИЗО, на глазах матери и вывезен в неизвестном направлении. После поисков его след был найден в Малиновском райотделе милиции. Оттуда он был перепрятан в изолятор временного содержания на ул. Преображенской. И при этом везде сотрудники милиции нагло врали матери и сопровождавшим её лицам, что они не знают, где Алексей, что его скоро привезут.

Сегодня в Малиновском суде защита Алексея выглядела довольно солиднее, чем в прошлые разы. Сказалось участие правозащитных и общественных организаций и представителей Управления Верховного Комиссара ООН по делам беженцев, представительства ОБСЕ и некоторых других организаций. Но это не давало заведомой гарантии на справедливое рассмотрение дела. Тем более, что решение о высылке Алексея Макарова в Россию всё более приобретает не просто политический подтекст, но и спецслужбистско-коррупционный по линии Генконсульства РФ – марковская партия «Родына» -- прокуратура города Одессы.

После двухчасового заседания в «совещательной комнате» судья зачитал решение о применении к Макарову экстрадиционного ареста по представлению местной прокуратуры. Правда, в судебном решении были указаны все аргументы, приведенные защитой. Или почти все. На обжалование отводится три дня. Плюс десять дней для того, чтобы апелляционный суд назначил дату рассмотрения.

В понедельник Алексея Макарова снова переведут в СИЗО.


Владимир Ущаповский, из зала суда.



Процитировано 2 раз

30 червня.Акт відновлення Української Держави.

Пятница, 01 Июля 2011 г. 00:49 + в цитатник
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BA%D1%82_%D...%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B8

Акт відновлення Української Держави — проголошення в окупованому німецькими військами Львові відновлення Української держави. Здійснений Українськими Національними Зборами, що складалися з представників національного руху, за підтримки членів оунівських похідних груп та вояків батальйону «Нахтігаль».

Збори створили уряд — Українське Державне Правління — на чолі з Ярославом Стецьком, дещо пізніше було організовано верховний державний орган — Українську Національну Раду, яку очолив колишній голова уряду ЗУНР Кость Левицький.

30 червня 1941 р. в будинку «Просвіти» у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави. На башті Князівської гори було піднято національний прапор. Львівська радіостанція повідомила про Акт населення України і передала благословіння митрополита Андрія Шептицького з цієї нагоди.

На цій події були присутніми понад 100 чільних представників зі всієї України, а також представник УГКЦ Йосиф Сліпий.

Акт 30 червня 1941 р. засвідчив усьому світові і, зокрема, Німеччині, що український народ є законним господарем на своїй землі і буде її боронити власними грудьми перед кожним, хто намагатиметься потоптати волю України.

Звістку про відновлення Української держави понесли на Східну Україну 6 тисяч бандерівців, розділені на три похідні групи, які повсюду творили українську адміністрацію та осередки ОУН. Найбільший із них був на Дніпропетровщині (5 тисяч осіб), Кіровоградщині (1100), а також на Донбасі і в Криму



Процитировано 2 раз
Понравилось: 1 пользователю

Сообщение заместителя начальника УББ НКВД Украинской ССР А.Ф. Задоя начальнику ГУББ НКВД СССР А.М. Леонтьеву текста документа «мельниковского» провода

Пятница, 01 Июля 2011 г. 00:36 + в цитатник
2. По изгнании с Волыни в 1941 г. Красной Армии, которая под конец обозначила свое отступление тысячами замученных украинцев, бандеровцы в каждом селе и городе кидаются провозглашать стецковскую «Самостийную державу» (Имеется в виду провозглашенное 28 июня во Львове «Украинское правительство» во главе с ближайшие соратником С. Бандеры Я. Стецько – ред.). Условий для серьезной постановки государственно-политической акции не было никаких. Но бандеровцы не думали об этом, их провозглашение «самостийности» было агиткой и методом популяризации самих себя. Они стремились к тому, чтобы наиболее демагогическими мерами и наименьшими средствами, по примеру большевиков, представить себя перед украинскими массами единственными государственными строителями. Но с тем, что такой несерьезной акцией они осмеивают и сводят к агитке идею государственности, а также расконспирируют массовые революционные кадры перед новыми захватчиками, которые, само собой понятно, это дело используют, они не подумали. Зато всех украинцев, которые указывали на антигосударственность и безответственность таких действий, они старательно стали уничтожать, как «гробокопатели» украинского государства. Так погибли десятки национально и политически сознательных деятелей. Новый господин положения (имеется в виду нацистская Германия – ред.) отнесся к акции своих «союзников», как разафишировали себя бандеровцы, так, как этого и можно было ожидать. Он использовал это провозглашение на антибольшевистском фронте, потряс бандеровские ряды и перешел к провозглашению своего собственного порядка.



Процитировано 1 раз

Психологические операции: специфика

Пятница, 01 Июля 2011 г. 00:14 + в цитатник
Это цитата сообщения Руслан_Еслюк [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Психологические операции: специфика

Очень любопытный (если можно так сказать в отношении столь мерзкой деятельности) и поучительный для будущих поколений пример проведения психологической операции (на то время скорее спонтанной, нежели научно обоснованной) представляет масштабная и спланированная дезинформация Сталина со стороны руководства фашистской Германией о начале Войны. Основную информацию по данному вопросу беру из трехтомного издания "Воспоминания и размышления" Георгия Константиновича Жукова:

 

3330929_marshal3 (436x700, 202Kb)

 

ДАЛЕЕ

Активистку, жарившую яичницу на Вечном огне, выпустили на подписку о невыезде

Пятница, 01 Июля 2011 г. 00:13 + в цитатник
Активистку, жарившую яичницу на Вечном огне, выпустили на подписку о невыезде
30.06.11 // 14:35 http://glavred.info/archive/2011/06/30/143513-3.html

Активистка Анна Синькова, задержанная за приготовление яичницы на Вечном огне в декабре 2010 года, выпущена на подписку о невыезде, сообщает «Зеркало недели.Украина». Об этом в своем блоге пишет журналистка Елена Билозерская.

На сегодняшнем заседании суда прокуроры заявили ходатайство об объединении дела Синьковой с делом Донец — другой девушки, которая подозревается в жарке вместе с ней яичницы. Снова было заявлено ходатайство защиты о взятии Синьковой на поруки народных депутатов, областных депутатов и общественных организаций.

Заседание суда продолжится в 14.00. Судья – Родион Киреев.

Как сообщалось, 20 июня трое молодых людей в знак протеста против «беспредела власти и чиновников» готовили яичницу на Вечном огне в киевском Парке Славы. Таким образом они выразили поддержку активистке «Братства» Анне Синьковой, которая в декабре прошлого года совершила подобный поступок и находилась под стражей до 30 июня.

Напомним, 16 декабря двое инспекторов патрульной службы заметили четырех неизвестных, которые пытались приготовить яичницу и сосиски на Вечном огне, при этом свои действия фиксировали на видеокамеру.

22 декабря следственный отдел Печерского райуправления милиции возбудил уголовное дело по статье «хулиганство» против девушки, которая участвовала в жарке яичницы на Вечном огне в Киеве.

СВОБОДУ МАКАРОВУ!

Четверг, 30 Июня 2011 г. 23:08 + в цитатник
Это цитата сообщения Бивис [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Как Кремль работает на Украине.

Сегодня 30.06.2011 в 10.50 у стен Одесского СИЗО произошло похищение ЧЕЛОВЕКА на глазах его матери.
http://bratstvo.info/index.php?go=Page&id=97
17 апреля 2010 Алексей Макаров был арестован в Одессе, куда он отправился, чтобы принять участие в митинге памяти Максима Чайки. Оказалось, что днем ранее неизвестные облили зеленкой (которая впоследствии была смыта обычными моющими средствами) офис прокремлевского телеканала "АТВ". Макарова обвинили по административной статье "неповиновение сотрудникам милиции" при задержании. Его продержали двое суток в РУВД, где подвергали жестоким пыткам. Суд оправдал Макарова и выпустил на волю, однако у суда он вновь был арестован лицами в штатском без объяснения причин.

Сегодня Алексей был освобожден из Одесского СИЗО.Его встречала мать Ольга Вячеславовна.И люди в штатском.Когда Макаров вышел с дверей СИЗО,люди в штатском бросились на него,нанесли несколько ударов по животу и печени и затолкали в автомобиль "Мерседес" с гражданскими номерами,который уехал в не известном направлении.

В России Макарова ждет 10-тилетний срок.И скорее всего,какой нибудь одесский суд,примет решение о его экстрадиции в Россию в течении законных трех суток задержания.
Позицию Украины в этом случае можно назвать только: ПОЗА!
Оказывается государства-то разные,а Контора-одна.Пару лет назад в Симферопольском аэропорту,вот так же на глазах у украинских силовиков и правозащитников,были преданы в руки узбекских коллег 11 узбекских диссидентов,им одели мешки на голову и дали заряд электрошокером...
В 2009 Макаров попросил убежище в Украине.Государственный комитет по делам национальностей и религий отказал ему.Винницкое отделение ооновской комиссии по делам беженцев,как-то вяло(?!) отнеслось к судьбе российского диссидента.Из-за этого Макаров выпал из процедуры приобретения статуса беженца и находится в не легальном положении.Сам Макаров находился уже в Одесском СИЗО.По закону европейской конвенции о защите прав человека,которую Украина обязалась выполнять,Украина не должна выдавать Макарова в государство,где он будет подвергнут нечеловеческому обращению.Однако,что для украинских деятелей европейские обязательства,если есть такой шанс поцеловать в засос в очко Кремль.

Без заголовка

Среда, 29 Июня 2011 г. 01:09 + в цитатник
Это цитата сообщения Jerry_Silverado [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Без заголовка

28 июня 2011Новости@Mail.Ru
«Обычно если численность мигрантов превышает 7 это уже обрекает страну на межнациональные трения», – заявил в интервью газете ВЗГЛЯД директор Института демографических исследований Игорь Белобородов. Он считает, что из демографической ямы можно выпутаться не только путем привлечения мигрантов. Читать дальше


кому лень по ссылке ходить - загляните под кат
Читать далее...

мапи України

Вторник, 28 Июня 2011 г. 21:10 + в цитатник


Понравилось: 1 пользователю

Тарас Бульба-Боровець: важка ноша порозуміння

Вторник, 28 Июня 2011 г. 12:20 + в цитатник
http://diva-magura.blogspot.com/2011/06/blog-post_5863.html#more

Генерал, якого не помітили
Народився Тарас Боровець у селі Бистричі Костопільського повіту на Волині, нині це Березнівський район Рівненської області. З дитинства йому давали кличку Тарас Бульба, але майбутній творець УПА , прочитавши твір Миколи Гоголя „Тарас Бульба”, почав своїм ім’ям пишатися.
Кілька років тому у місті Березне на Рівненщині споруджено пам’ятник генерал-хорунжому, легендарному і „непоміченому” патріоту, котрий дотепер не оцінений. Жаль, що досить мало сучасних істориків та патріотів об’єктивно ставляться до внеску Тараса Дмитровича у боротьбі за волю українського народу. Боляче, що й досі українські націоналісти – колишні бандерівці замовчують або ж критикують славного сина рідної України. Бо цінував він людське життя по-справжньому, завжди прагнув порозуміння з бандерівцями та мельниківцями. Він не тільки молився, аби Бог єдність подав, але й сам діяву цьому напрямку.
Нічого правду таїти – доля насміялася над генерал-хорунжим. Його подвиг до тепер належно не оцінений. Ми повинні нарешті знати і зрозуміти , що Тарас Бульба-Боровець ніколи не був членом ОУН, але це не може бути підставою для применшення його ролі в історії незалежної України. Напевно. й тепер багатьом муляє факт, що УПА утворилася не в жовтні 1942 року, а значно раніше, і заснував її Тарас Бульба згідно з наказом Президента УНР в екзилі Андрія Лівицького від 20 червня 1940 року.
З перших днів Великої Вітчизняної УПА „Поліська Січ” діяла під командуванням отамана Тараса Бульби (передбачалося створення й інших окружних бойових одиниць – наприклад, ”Волинська Січ”, ”Полтавська Січ”). Це було в ті дні, коли провід ОУН-Бандери розповсюджував на українських землях відозву „Партизанка і наше ставлення до неї”. Бандерівці негативно тоді сприймали партизанську боротьбу проти фашистських окупантів та радянських недобитих військ. Їхня позиція змінилася через рік. За цей час командувач УПА на псевдо Отаман Тарас Бульба разом з білоруською самообороною зумів знищити радянські військові частини у так званій поліській котловині, на території, яку гітлерівські війська обминули, аби не гаяти час у нестримному просуванні на схід. Згодом військо Тараса Бульби нараховувало 10 тисяч осіб. На території Житомирщини у місті Олевську бульбівці утворили так звану республіку, в якій діяла українська адміністрація, що не підкорялася фашистам. Бо й поліські землі визволяли у 1941 році від Червоної армії саме бійці під командуванням отамана УПА Тараса Бульби.

Чи стане славний отаман Героєм України?

Обласна рада Рівненщини нещодавно звернулася до Президента України Віктора Ющенка, аби призабутому головнокомандувачу та засновнику УПА генерал-хорунжому Тарасу Бульбі-Боровцю посмертно все таки присвоїли Героя України. У райцентрі Березне 9 березня широко відзначили ювілей славного сина українського народу. Жаль, що з боку багатьох українських націоналістів – прихильників ідей Степана Бандери не підтримуються заходи по вшануванню Тараса Бульби-Боровця, який понад усе ставив здобуття самостійної України, так само як і вони. Але не підкорявся політичній організації ОУН. Бо був переконаний, що керувати повинна не партія, а уряд УНР, партійні ж діячі привели б національно-визвольний рух до диктатури.

Позиція отамана Тараса Бульби відображала трагічну сторінку боротьби українських патріотів проти іноземних зайд, довгий час вона замовчувалася. Не зробить честі сьогоднішнім українцям-патріотам той факт, що нескорений поліський отаман належно не оцінений, що він чимало зробив для запобігання українсько-польської різні на Волині, що його дружина і багато бійців загинули від рук бандерівської служби безпеки, що він завжди прагнув єдності й порозуміннями між усіма „відламами” УПА, яких було аж три – УПА Бульбівська, УПА Бандерівська та УПА Мельниківська.

Рани українських патріотів не заліковані й досі, їх вони гоять розрізнено. Наша нація, на жаль, і до тепер не згуртовується. Не тільки колишні бійці Червоної армії не йдуть на примирення з вояками УПА, а й самі упівці різних спрямувань не роблять зустрічних кроків одне одному. Крім того, ніби секретом до нашого часу була фундаментальна праця Тараса Бульби-Боровця „Армія без держави”. А та, що побачила світ у 1993 році у львівському видавництві „Поклик сумління”, виявилася куцою, не було четвертини тексту. Звісно, це не тільки порушення авторських прав, а й питання честі, совісті, історичної справедливості. Слава Богу, у 1996 році редакція журналу „Дніпро” спеціальним випуском донесла книгу до українського читача. „Армію без держави” знову якось не помітили. Але це інше питання. Хто хоче прочитати – прочитає. Ще в 30-х роках минулого століття Тарас Бульба-Боровець під псевдонімом „Пестриченко” написав книгу в п’яти томах „Людожери”, що розповідає про голодомор в Україні 1933 року, свідком чого був сам, бо нелегально переходив радянський кордон і бував у багатьох містах, де будувалось райське комуністичне життя.
Настав час розплющити очі

Українцям пора відкрити очі на проблему і, незважаючи на гірку правду, зізнатись, що справжній Герой не оцінений. Аби Україна була сильна та єдина, відчутні кроки до увічнення його пам’яті повинні робити саме державні органи.

Нещодавно мешканка міста Березне Алла Володимирівна Куц, як дослідниця діяльності земляка Тараса Бульби-Боровця, мені розповіла, що на місцевому рівні не з першої спроби вдалося депутатам проголосували за вшанування пам’яті легендарного земляка-героя . Алла Володимирівна порушує проблему перед однопартійцями по КУНу і весь час знаходяться перешкоди. Не знають наші історики та науковці й досі мюнхенського архіву Тараса Бульба-Боровця. Отримавши його з-за кордону, Алла Куц передала на прохання влади до державного обласного архіву. Як варто було очікувати, ніхто його не досліджує... І не лише тому, що матеріали німецькою мовою.

-Дехто думає, що немає жодного доказу про призначення Президентом УНР Лівицьким Тараса Боровця отаманом УПА. Але документи Головної Команди УПА „Поліська Січ” за 1941 рік мають печатки й штампи,що містять назву військового формування „Українська повстанська армія”. Архів УВАН в Канаді зберігає копію офіційного листа Тараса Бульби-Боровця до Президента УНР, де він звітує як Головний Отаман Збройних сил України про свою військову діяльність за період з 15 грудня 1941-го по 15 листопада 1943 року . Роль генерал-хорунжого Тараса Бульби-Боровця як піонера партизанської війни незаслужено применшена,-- розповідає Алла Куц. – Колізія між збройними формуваннями Бульби та Бандери сталася через неузгодження питання про політичний центр керування УПА. Бандерівці вважали, що керівництво повинна здійснювати ОУН, а Бульба-Боровець – Державний центр Української Народної Республіки в екзилі. Це стало фатальним для національно-визвольної боротьби в роки Другої світової війни. В результаті багато бульбівців загинуло, серед них дружина отамана Анна Опоченська, на довгий час була пригальмована українська визвольна хвиля. Незважаючи на це, Бульба-Боровець з пошаною ставився до Степана Бандери, виступив і на його похороні у Мюнхені.

Сам же генерал-хорунжий Тарас Бульба-Боровець, котрий помер 15 травня 1981 року, з почестями похований у пантеоні Бавнд-Брук під Нью-Йорком. На його пам’ятнику викарбовано: „Основоположнику і засновнику УПА”. Українська діаспора вже належно оцінила заслуги нашого земляка. Так, того самого поліського хлопця із Костопільщини, котрий пішов у світ широкий здобувати кусень хліба і волю для рідного народу, того, що успішно займався підприємництвом, започаткувавши свою справу на видобутку та обробці граніту, а кошти вкладав на фінансування підпільної організації „Українське Національне Відродження”, яка потім перетворилася в УПА.

Є думка, що Українська Повстанська Армія народилася 20 червня 1940 року, бо тоді відбулася широка нарада в Президента УНР Андрія Лівицького, на якій Тарасу Бульбі-Боровцю видано наказ про формування українських збройних сил. Науковцями та істориками встановлено, що перші підрозділи УПА з‘явилися на початку Великої Вітчизняної, ще наприкінці червня 1941 року в м.Олевську на Житомирщині. На місцевому стадіоні в урочистій обстановці було освячено вояків УПА „Поліська Січ”.

Боротьба за УПА

Не багатьом відомо, що у березні 1943 року склалася ситуація, коли діяло дві УПА. До існуючої під командою Тараса Бульби-Боровця додалася новоутворена, точніше перейменована бандерівська. До 15 березня це були Військові Відділи ОУН. До Головної Команди УПА Отамана Тараса Бульби прибули представники Бандери-Лебедя з пропозиціями не визнавати підлеглості уряду УНР, а підпорядковуватися Проводу ОУН Бандери. Військові підрозділи ОУН повинні увійти в склад бульбівської УПА, яка зобов”язувалася мати партійних комісарів, примусово до своїх лав мобілізовувати молодь, очистити українські землі від польського населення. Із восьми пунктів пропозицій штаб Тараса Бульби-Боровця погодився лише з одним – включення в лави УПА військових відділів бандерівців, що діяли б під єдиною назвою УПА і якими керували із спільного штабу. Побачивши, що бульбівських військ не поставити під партійний контроль ОУН, група Бандери –Лебедя перейменувала свої військові відділи в УПА.

Це був той час, коли до усіх непорозумінь додалась так звана волинська різня. Всім винним і безневинним селянам, що мешкали в Західній Україні, ОУН винесла вирок смерті. „Одної ночі лебедівці карають мечем та вогнем польське село. Вдень німці з польською поліцією карають за це п”ять українських сіл. На другу ніч большевики з поляками палять за те саме ще п”ять українських сіл та дострілюють вцілілих утікачів по лісах”,-- згадував Тарас Бульба-Боровець.

Щоб відмежуватися від новоствореної УПА , що здійснювала задуми Миколи Лебедя, 20 липня 1943 року Головна Команда УПА Тараса Бульби-Боровця змінила свою назву. Відтоді вона стала Українською Народною Революційною Армією.

Проливалася братська кров

Керівництво прославленої української армії під новою назвою вважало за злочин криваві дії бандерівців і прийняло відповідну відозву. Через це щодо отамана Тараса Бульби-Боровця та його штабу Микола Лебедь разом зі спільниками виніс вирок смерті. Так серед українських військових угруповань розпочалась маловідома громадянська війна. Прикро, але факт, що УНРА, яка під назвою УПА набула багатющого бойового досвіду, українські патріоти почали називати бандою, а командування – агентами Берліна, Лондона і навіть Москви. Не одна сотня бульбівців загинула від рук бандерівців. Тарас Бульба-Боровець опинився на роздоріжжі: що робити – дати відсіч засліпленим братовбивцям чи маневрувати, робити певні поступки бандерівцям, аби уникнути великого кровопролиття? Згідно з директивою Президента УНР Андрія Лівицького бульбівці вибрали другий шлях, щоб уникнути масового братовбивства. Тарас Бульба-Боровець пропонував створити Українську Народну Революційну Раду, котра координувала дії різних українських повстанських формувань. Одначе з боку бандерівців не було зустрічних кроків. Командувач УНРА Отаман Тарас Бульба-Боровець в останньому зверненні до націоналістів зауважив: „Українську державу зможемо збудувати лише тоді, коли об’єднаємо під одним прапором боротьби за незалежність весь народ, кожну гвинтівку, кожного українця без огляду на його політичні переконання ,без огляду на те, чим він був учора. І тому ми дуже тішилися б, коли б сьогодні наш товариш по революційній боротьбі Степан Бандера був на волі і мав вплив на роботу Вашої організації. Ми глибоко переконані, що цей революціонер після гіркого досвіду з „тотальною диктатурою” 1941 року, що позначилася смертю таких людей, як полковник М. Сціборський, сьогодні поставив би роботу Вашої організації на правдивий шлях, на шлях всенародної консолідації і будови муру єдиного революційного фронту. Але, на жаль, Степана Бандери серед Вас нема, тому деяка частина української революційної енергії спрямовується на хибний шлях”.

Можливо, й дійсно, коли б Степан Бандера не був ув’язнений, то й подальші стосунки бульбівців з бандерівцями були інакшими. А так відповідь виявилася скропленою кров’ю. У лісі тодішнього Людвипільського району на Рівненщині штаб Отамана Тараса Бульби-Боровця оточили озброєні бандерівці, чимало повстанців тоді загинуло, багато потрапило в полон до підлеглих Миколи Лебедя і було страчено. Серед них дружина Отамана Анна Опоченська, котра не видала таємниць чоловіка. Її стратили нібито за те, що була полькою, хоча достеменно було відомо не тільки СБ Лебедя, що вона донька чеського колоніста з Луцька.

Між трьох вогнів

Влітку 1943 року штаб нової УПА отримав від Миколи Лебедя вказівку розпочати активні дії проти фашистів та радянських партизанів, а коли наблизиться Червона Армія, то чинити їй спротив. Крім цього, окремим пунктом йшла вказівка знищувати внутрішнього ворога – всіляких демократів під стягом УНР. Так бульбівці опинилися між трьох вогнів. Не тільки гітлерівці і радянсько-польські партизани дошкуляли, а й свої, видавалося, брати-українці.

У листопаді 1943 року Тарас Бульба-Боровець, побачивши, що німці війну програють, а великим ворогом для України ось-ось стане СРСР, насмілився поїхати на переговори до Берліна. Крім того, що планував випросити у гітлерівських генералів майно та озброєння, яке вони покидали на території України, він піклувався про звільнення з концтабору Степана Бандери, що поклало б край необдуманим діям Миколи Лебедя, пришвидшило формування справжньої УПА. Одначе так склалося, що Отаман Тарас Бульба-Боровець „ досиджував” війну (до жовтня 1944 року) в концтаборі Саксенгаузен в камері №77, а в камері № 73 перебував Степан Бандера. У березні 1944 року в концтабір Саксенгаузен гітлерівці привезли заарештованих полковника Андрія Мельника, поета Олега Ольжича-Кандибу.

Смерть дихала у двері та вікна тісненьких камер. В той же час на українських землях лилася кров. Бульбівці розпочали підпільну боротьбу проти радянської влади на території Полісся -- від Холмщини до Чернігівщини, а бандерівці свій штаб УПА перенесли з Волині на Галичину. Тарас Бульба-Боровець знав, що становище його підпільної армії на рідній землі стає безперспективним. Сила радянських військ не вичерпна, а його підлеглі і воїни не мають достатньо зброї та амуніції, щоб долати ворога. Вже через багато років після Другої світової війни славний український отаман запише, що навіть у такій сумній ситуації боротьба українських вояків не закінчувалася, вона „ не обіцяє нам сьогодні перемоги, але вона потрібна для того, щоб показати всьому світові, що українці не визнають накиненої їм комуно-московської окупації, що ця боротьба рано чи пізно з Божою допомогою увінчається Рідним Українським Урядом в Золотоверхому Києві”. Воістину пророчі слова.
Нові дослідження краєзнавців

Побувавши нещодавно у Березному, я довідався, що місцеві краєзнавці мають чимало невідомих фактів, пов’язаних з життям свого великого земляка. Виявляється, основні документи військового архіву УПА та рукописи творів Бульби-Боровця були закопані неподалік містечка Степань, де колись (у напрямку села Труди) стояв хутір Вітряки. За доносом провокатора в 1945 році енкаведисти відкопали металеві скрині з архівними документами, зброєю та друкарськими машинками і все це вивезли до Рівного. Подальша доля цього скарбу невідома. А ще коло села Труди на кількакілометровому лузі був полігон, де проходили вишкіл вояки в 1941-42-их роках. Військовою та політичною підготовкою тут керував однокамерник Тараса Дмитровича по Березі Картузькій Петро Соловей на псевдо „Махно”. На хуторі Вітряки в садибі Гната Гожого був постій штабу УПА „Поліська Січ” . Саме на цьому хуторі у 1943 році відбулися переговори між Тарасом Бульбою-Боровцем та командиром бандерівської УПА Іваном Литвинчуком ”Дубовим”. Переговори пройшли вдало, домовилися про об’єднання зусиль у боротьби проти фашистів, одначе іншу позицію мало вище керівництво ОУН .Як свідчать степанці з роду Гожих, Тарас Бульба-Боровець був сміливою, врівноваженою людиною, багато писав. Міг годинами писати лежачи на дивані. Аркуші паперу опускав на підлогу, які піднімала і складала дружина. То були матеріали до газети „Гайдамака” (друкований орган його армії) – гумористичні оповідання під різними псевдонімами, публіцистика.

У селі Карпилівка Рокитнянського району на Рівненщині, де за часів Польщі директором кам’яного кар’єру був Тарас Бульба-Боровець, і до нині стоїть церква, збудована на його кошти (приблизно у 1938 році). Допомагав українському патріотові та славному отаманові в Богоугодній справі місцевий священнослужитель отець Михайло Симонович. Нині храм Різдва Пресвятої Богородиці діючий і парафіяни вже знають, хто 70 років тому доклав зусиль, аби за чужинської влади з’явилася православна святиня. Настоятель храму отець Василь у молитвах згадує фундатора церкви Тараса Бульбу-Боровця. Місцеві краєзнавці по зернятку знаходять нові свідчення про бої бульбівців коло сіл Малинськ, Вілля, селища Соснове, на залізничній станції Шепетівка, про невідоме поховання у селі Хмелівка, де коло церкви у братській могилі покоїться прах восьми працівників штабу УПА.

Гупало С. Тарас Бульба-Боровець: важка ноша порозуміння / С. Гупало // Кіевскій телеграфЪ. – 2008. – 26 верес.

Колишні вороги УПА та польське підпілля спільно воювали проти НКВС. Грубешівська операція 1946 року

Вторник, 28 Июня 2011 г. 12:18 + в цитатник
http://diva-magura.blogspot.com/2011/06/1946.html

цій боротьбі за волю і незалежність особливу роль можуть і повинні відіграти поляки та українці. Не тільки тому, що живемо поруч і що є кровно спорідненні, а також тому, що взаємно допустили проливу крові наших народів, з чого користали тільки інші". Мар’ян Големб’йовський, керівник Замойського інспекторату АК-ВіН, учасник антиукраїнських акцій весною 1944 року на Холмщині, ініціатор та організатор переговорів з УПА в 1945-1946.
65 років тому українські та польські партизани провели успішну спільну акцію на місто Грубешів - твердиню комуністичного режиму в цьому регіоні. Цей ювілей залишився непомітним не лише для влади обох країн, але й для медіа - жодної інформації не знайдете ані в польських ЗМІ (загалом дуже чуйних до тем польсько-українських відносин у минулому), ані, тим паче, в українських.
Наразі українці та поляки навчилася відзначати лише трагічні сторінки нашого минулого, достойно згадувати лише річниці взаємних убивств. За участю президентів обох країн відкрито меморіал у селі Павлівка в 2003 (з нагоди 60-тої річниці антипольських акцій на Волині), в 2005 - пам’ятник у Павлокомі (знову-таки з нагоди 60-тої річниці вбивств, але тепер уже українців польськими підпільниками), в 2009 - в Гуті Пеняцькій (з нагоди 65-річниці знищення поляків цього села). Тоді ж готувалися до відкриття пам’ятника за участю президентів у знищеному Армією крайовою українському селі Сагринь, яке проте не відбулося. А нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація про можливе відкриття пам’ятника загиблим полякам у селі Острівки на Волині. Ось такий вбивчий пінг-понг пам’яті.
Може, так і повинно бути – ми не маємо забувати жертв страшної війни між нашими народами і дотримуватися певної симетрії у їх офіційному вшануванні. Але українці і поляки не повинні зосереджуватися лише на цих трагічних сторінках нашого минулого. Інакше в молодого покоління буде сформовано уявлення про те, що українці та поляки лише вбивали один одного, що не було тривалих періодів творчого співіснування двох націй, що у наших літописах не записано спільні героїчні вчинки.

Аби цього не сталося, ми повинні пам’ятати, що гасла українських та польських борців за волю "Свобода народам! Свобода людині!" та "За нашу і вашу свободу!" дуже схожі, що співпраця між ними була можлива не лише під час оксамитових революцій, але й в роки кривавої війни. Тому важливо пам’ятати про Грубешів.

Навесні 1946 року на Закерзонні (територія теперішньої південно-східної Польщі) продовжували діяти український (УПА) та польський (АК, а згодом її продовжувач ВіН) підпільні рухи. За собою вони мали кілька років завзятого протистояння, жертвами якого стали тисячі українців та поляків. А перед собою спільного ворога – комуністичний тоталітарний режим.

Звільнену від нацистів у 1944 Україну втихомирювали війська НКВД. Розстріли, ув’язнення, масові депортації - звичний інструментарій "радянізації", знайомий українцями ще з 1920-тих. Схоже відбувалося і на польських теренах, де до влади прийшов комуністичний уряд, опертий на розбудовані за допомоги Москви армію і сили безпеки. Крім відносно польських формацій, таких як Войско Польське (ВП - польське військо) чи Ужонд бєспєчєнства публічнего (УБП - управління громадської безпеки) тут напряму діяло НКВД, як через розміщені гарнізони, так і через так званих "радників", які здійснювали контроль над новою владою Польщі.

Ілюстрації
Переговори між представниками польського та українського підпільних рухів,
21 травня 1945 року с. Руда Ружанецька.

Наявність спільного ворога змусила українських та польських підпільників забути минулу ворожнечу, відкласти питання, які могли їх розділяти в майбутньому, і почати переговори. Весною 1945 року перемовини увінчалися успіхом - досягнуто перемир’я, припинено боротьбу та взаємне винищення. Але підпільники на цьому не зупинилися, а продовжували періодично зустрічатися, обмінюватися взаємокорисною інформацією. Врешті визріла ідея започаткувати спільну боротьбу. На ідейному та політичному рівні проблем із цим не було, але одна справа говорити про співпрацю, інша – йти в бій і довірити життя тому, в кого ще вчора стріляв.

6 квітня 1946 року ідею збройної співпраці вперше втілено в життя - тоді підпільники провели успішну акцію на станції Вербковичі. Незабаром виникла ідея провести масштабнішу наступальну операцію на містечко Грубешів. Вона мала як конкретні практичні завдання - залякати комуністичні каральні органи, звільнити заарештованих, захопити документацію влади, так і політичні - маніфестація спільної боротьби українців та поляків. Ідея штурму Грубешова належала полякам, її ретельно обговорили на черговій зустрічі між представниками УПА та ВіН 18 травня 1946 року. Тоді ж визначили дату наступу — ніч з 27 на 28 травня.

Грубешів - типове для цього регіону провінційне містечко, більшість будинків дерев’яні, лише кілька в центрі муровані. Місто було перетворено на важливий центр нової влади: тут містилися повітові управління безпеки, міліції, комуністичної партії, розташовано гарнізон НКВД (близько 220 солдатів) та штаб-квартиру переселенчої комісії, яка організовувала виселення українців в УРСР. Недалеко за містом стояли вояки 5-го піхотного полку ВП та 32 відтинка військ прикордонної сторожі. Тож ворожі сили були досить поважні, хоч польські підпільники обіцяли, що вояки ВП та прикордонники не візьмуть участі в бою.

26 травня вранці в лісі неподалік Грубешова почали сходитися партизани. З українського боку вояки сотень "Давида", "Яра", "Чавса" та боївки Служби безпеки, з польського - відділи ВіН "Млота", "Слєпого", "Віктора", "Геля".
Ілюстрації
План наступу на Грубешів

"Між стрільцями нашими і ВіН, – читаємо в звіті про зустріч, – почалася розмова, пізнавали себе, оповідали про минулі стрічі - коли ми ще були ворогами". Очевидно, пізнавали колишніх ворогів не тільки прості вояки, але й їхні командири.

Серед них, до прикладу, був Станіслав Ксьонжек-"Вирва", на той момент комендант Замойського інспекторату ВіН, а два роки перед тим – один із командирів АК, які проводили так звану "грубешівську революцію". Тоді в березні 1944 за наказом командування польського підпілля протягом кількох тижнів було знищено 36 українських сіл.

"Ціль наша була спалити та знищити все по Буг і Солокію, – згадував Станіслав Ксьонжек, – щоби не було знаку й сліду, бо як сказав наш один офіцер на відправі "або перестати боротьбу, або змобілізувати більше війська і вдарити, бо зуб за зуб, хата за хату, село за село принесе тільки більші втрати для поляків".

Серед українських командирів, очевидно, були учасники антипольських акцій. Але – попереду спільний бій, тому в звіті про зустріч командирів написано: "Привітання відбулося в приязній атмосфері, взаємно частували себе тютюном".

Згідно розробленого плану 120 вояків УПА отримали завдання штурмувати приміщення НКВД, боївка СБ - переселенчу комісію, вояки ВіН мали нападати на польську безпеку (УБП), міліцію та осередок компартії. Особливістю цього бою було використання українськими повстанцями так званих "торпед" – трофейних німецьких 150 мм турбореактивних снарядів. Торпедник для цих снарядів винайшов чотовий УПА, уродженець Полтавщини, Гриць Руденко, для запуску використовувався електричний струм, або... підпалена солома. Про точність наведення снарядів говорити не доводилося, їх використання мало за мету не стільки завдати фізичної шкоди ворогові, як залякати. Учасники бою згадували: "торпеди" летіли з пронизливим ревом літака, залишаючи за собою вогняний слід, як у комети.

Власне з артобстрілу міста й почалася атака повстанців, засвідчивши серйозність їх намірів. "Першу торпеду, – згадував "артилерист" УПА, – пустив я в кошари (казарми) НКВД. Торпеда попала в середину. Перед випущенням торпеди в будинку було світло, та видно було, що всередині кімнати робиться. Отже, я бачив, як двоє большевиків милось, а пізніше убирались. По вибуху торпеди я не бачив вже жодного світла, ані людей в кімнатах".

Бій у місті тривав півтори години, за цей час розбито будинки НКВД, УБП, пошти, захоплено комендатуру міліції, знищено автомобілі та документацію, звільнено з полону 25 в’язнів. Невдачею закінчився штурм переселенчої комісії - її чиновники виявилися дуже добре озброєними і зуміли відбити атаку повстанців. Вояки ВП, як і обіцяли польські підпільники, не взяли участі в бою у місті.

Цікаво, що серед тих, хто під впливом підпільної пропаганди відмовилися виступити проти своїх земляків, був поручник Войцех Ярузельський, майбутній комуністичний диктатор Польщі. Майбутній зрадник був і з українського боку - групу СБ очолював Леон Лапінський, на той момент референт СБ Холмської округи, а згодом, після захоплення в полон, - керівник легендованої мережі ОУН в Польщі.

Об’єктивно оцінити кількісні втрати у бою важко - як звично, кожна сторона подає дуже відмінні цифри. Згідно повстанських звітів НКВД та польські комуністичні сили втратили близько 100 вояків вбитими, натомість комуністи офіційно повідомили про загибель 9 вояків НКВД, 5 польських прикордонників, 2 функціонерів комуністичної партії та 2 службовців УБП. З боку повстанців - двоє українців загинули в місті, троє при відступі з нього і ще троє, в тому числі український командир операції Євген Штендера, були поранені.

Значно більшими були політичні втрати комуністів - успішна атака на певний час практично паралізувала їх репресивну активність. Інформація про успішну українсько-польську акцію позбавила владу можливості спекулювати на протистоянні між обома народами. "Факт замирення між польським та українським підпіллям, – писали в українській підпільній пресі, – хоча він ще дуже хиткий і не прибрав уже розмірів ширшої співпраці, затривожив, як треба було сподіватись, найбільше большевицьких окупантів. Вони вдарили в усіх польсько-большевицьких газетах на алярм та намагаються розбити це порозуміння шалено шовіністичною протиукраїнською пропагандою".

Ці факти, хоч давно вже стали історією, досі лякають адептів принципу розділяй та владарюй, тому замовчуються ними. Ми ж не маємо права мовчати. Адже, якщо наші попередники, які стріляли один в одного, зуміли переступити через своє важке минуле заради майбутнього, зуміли стати колишніми ворогами, ми тим паче зобов’язані зробити це.
Володимир В’ятрович


Поиск сообщений в слава_бондар
Страницы: 67 ... 36 35 [34] 33 32 ..
.. 1 Календарь