Прикольный спам-2. |

Забугорные спамеры продолжают героически бомбить мой гугловский почтовый ящик, на сей раз я круто выиграл в какую то лотерею не плохую сумму однако. Вот полный текст послания -
"WINNING NOTIFICATION/ PROCESSING ADVISE
Dear Lucky Winner,
We happily announce to you the 2009 British Lottery draw Program held in
London in association of the British Promotion Award and of the 2010 FIFA
World Cup South Africa, among the 2,900 Email addresses of individuals and
companies from Africa, Asia, America, Australia, Europe, Middle East, and
New Zea land etc. selected by computing electronic ballot system drawn,
congratulation that your e-mail address attached to Ticket #
694/7560/0545/721, Serial # 886/09, drawn the Lucky # 016/213/3517, which
subsequently won the lottery towards 2nd category file covering it's share
amount to (GBP£900,000.00) Nine Hundred Great British Pounds.
You are therefore, been approved to claim a total sum of (GBP £900,000.00)
Nine Hundred Great British Pounds in cash as credited to your File No.
RPM/9080/1153/2244. This is from a total cash prize of 125 Million Pound
Sterling.
To file out your claim please contact our fiduciary agent:
Contact Person: Mrs Linda Hall
Email:onlinepromo_666@yahoo.
You are advices to quote your ticket and lucky numbers to our fiduciary agent
in order to avoid unnecessary delays and complications. Furthermore, should
there be any change in your address, do inform our fiduciary agent as soon as
possible.
For the immediate release of your payments you are to provide the following
details to our fiduciary agent;
1.Full Names
2.Full Address
3.Nationality
4.Tell/Cell numbers
5.Occupation
6.Lucky numbers
7.Ticket numbers
8.Sex and age.
Remember that this program is organized to enhance unity and also encourage
all micro-soft users all over the world Congratulations once again from all
members of our staff, and thank you for being part of our promotions program.
Mr.Thomas WISE
CO-COORDINATOR
EUROPEAN PRIZE AWARD."
Какая трогательная забота о моём финансовом состоянии, благодарность послать им что ли...или просто послать...
| Комментировать | « Пред. запись — К дневнику — След. запись » | Страницы: [1] [Новые] |