-неизвестно

 -Я - фотограф

Ukraine_ethnic_1897

Ukraine_ethnic_1897
1 фотографий

 -Поиск по дневнику

Поиск сообщений в слава_бондар

 -Подписка по e-mail

 

 -Статистика

Статистика LiveInternet.ru: показано количество хитов и посетителей
Создан: 27.11.2009
Записей:
Комментариев:
Написано: 5875




иду

Про Українську мову Світлана Цисар-1

Понедельник, 29 Ноября 2010 г. 17:54 + в цитатник
...У 1957 році, у п'ятому номері журналу "Вопросы языкознания" на ст. 67, були опубліковані дослідження московської мови, зроблені професором М.Фаснером.

З 4-томного етимологічного словника О.Н.Трубачова він вибрав та проаналізував походження 10779 російських слів і дійшов висновку, що:

6304 слів, або 58,3%, є запозиченими з інших європейських мов;

1119 слів, або 10,3%, є невідомого походження;

3191 слово, або 29,5%, українського походження;

72 слова, або 0,8%, загальносхіднослов'янського походження;

93 слова, або 0,9%, російського, тобто московського, походження.

Щоб зрозуміти таку цікаву картину, треба знову повернутися на сотні років назад. За часів Івана Грозного в московській мові було тільки два руських слова: владика і злат.

В 1589 році в Парижі був виданий словник московської мови, в якому було тільки два руських (українських) слова.

В 1618 році, вчений лінгвист з Англії Ричард Джеймс нарахував в московській мові тільки шістнадцять руських (українських) слів.

У кінці ХVІІ століття німецький вчений Лудольф нарахував у московській мові сорок одне руське (українське) слово.

Як ми вже знаємо, Московія протягом сотень років була одним із улусів Золотої Орди, в якій спочатку панував світогляд китайської філософії, поширювалося християнство, існував іслам. Але коли пізніше татари прийняли магометанство, вони все одно ще деякий час продовжували дотримуватись толерантності китайського релігійного світогляду, в тому числі і старого язичницького світогляду, який їм велів боятись помсти чужих богів. Тому вони пітримували та захищали християнську церкву та священиків у Московії, де вживалась староукраїнська (руська) мова. (Навіть з 1250 р. по 1320 р. Митрополит московської церкви тримав свою катедру в столиці Золотої Орди Сараї, поруч зі ставкою Хана). Це дало змогу зберегти серед провідної верстви населення українську мову ще довгий час (звідси ці 30% українських слів).
Але переважна більшість населення Московії була угро-фінно-татарського походження, для якого українська мова була чужа. До того ж, живучи сотні років відокремлено в непрохідних болотах та лісах угро-фінни, мали небагату мовну культуру. До речі слово "Москва" перекладається з фінської як "гниле болото". Вже після занепаду Орди татари масово почали переходили в християнство, часто примусово. Для прикладу: цар Борис Годунов – татарин, князі Хованський, Юсупов, Урусов, Салтиков, Ордин-Нащокін, Мансуров та багато інших теж були татарами. В.Ключевський писав, що в 16-18 століттях 57% московської провідної верстви були татарського походження, тому їм була чужа українська мова, культура, традиції. З цієї причини московські правителі пішли на культурний та мовний розрив з Києвом.
Єдине, що їм було потрібне, – це спадщина Київської Русі та її славна історія, щоб оправдовувати свої загарбницькі походи під виглядом об'єднання слов'янських земель та продовжувати ідеї Орди, але тепер вже під назвою Московія, а пізніше Росія. Тобто шлях до ідеї московітів – "Москва є ІІІ Рим" – лежав через Київ. Тому підкорення Києва за всяку ціну було і залишається основним завданням як минулих, так і сучасних московських правителів. Без Києва не може бути Росії. Московія – так, але не Росія. За словами Бабуріна, Україна – це єдине джерело генетичного і інтелектуального потенціалу Російської імперії.

Українські вчителі, священники, монахи заклали основи московської мови, в якій вживалась українська граматика М.Смотрицького. Але пішовши на мовний і культурний розрив з Україною, і не маючи можливості провести філологічну та інші реформи самостійно, оскільки не було кому, вони запросили собі на допомогу німців та інших європейців, які були присутні в усіх сферах життя та принесли з собою тисячі нових для Московії слів.



Процитировано 4 раз

Видео-рок-энциклопедия от Артемия Троицкого

Понедельник, 29 Ноября 2010 г. 15:03 + в цитатник
Это цитата сообщения Lady_Vishenka [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Видео-рок-энциклопедия от Артемия Троицкого

Артемий Троицкий вернулся в кадр с Энциклопедией Рока. В каждом выпуске Троицкий рассказывает зрителям о знаковых музыкантах, группах и пластинках, перевернувших ход музыкальной истории и составляет хит-парад лучших альбомов. Программа выходит еженедельно в свободном доступе на www.tvjam.ru :



Цитата сообщения ZuBaStIk811

Gregorian - Voyage, Voyage

Цитата

Понедельник, 29 Ноября 2010 г. 14:35 + в цитатник
Просмотреть видео
37 просмотров
Gregorian - Voyage, Voyage


Комментарии (0)

танго...

Воскресенье, 28 Ноября 2010 г. 13:17 + в цитатник
Это цитата сообщения Дама-хозяйка [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

А теперь - танго...

После оглушительного успеха поста Золотые хиты Советского Союза, процитированного почти 500 раз за первые три дня, мы решили вас порадовать ещё одной подобной штучкой)) Благодарим за это пользователя под ником Сол


Для просмотра песен двигайте вниз указку справа. (503x27, 1Kb)

ПАМ'ЯТЬ

Суббота, 27 Ноября 2010 г. 12:45 + в цитатник
Это цитата сообщения Paul_V_Lashkevich [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Голод-33 - Holodomor - Голодомор народу України 1930 - х років

Ми знаємо про голодомор все більше, а найбільше - те, що він був. Ми відчуваємо Душею, хто організував цей злочин і кому він вигідний, але від нас вимагають "документальних підтверджень". Для мене таким підтвердженням є ті ситі люди, хто "заперечує голодомор".

З часом лукавство буде підтверджене документами і зізнаннями фальсифікаторів "відсутності голодомору".

А моя думка і молитва тим, кого згубили і замордували тоді.

+++

Famine-33-Голод-33


http://www.youtube.com/watch?v=Z3UzpldKpRo

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

голодомор на Украине


http://www.youtube.com/watch?v=pfZGhaQ59a4

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Famine in Kazakstan & Ukraine - (1928-1934)


http://www.youtube.com/watch?v=vVH_qkeLs-E
 

debashir | 17/08/2008 | сподобалось: 25, не сподобалось: 3

(1928-1934) - Uly Dzhut
In Kazakstan extracting resources took the form of forced grain requisitions, which, paradoxically, hit hardest those who produced no grain - herdsmen and set in motion a process that led to the near total destruction of the region's livestock. In the Pavlodar district, in Aul No. 1, 40 deaths have been ascribed to hunger, the majority of them children, while in order to survive the people left are eating cats, dogs and carrion. Similar instances have also been noted in other auly in the same district. In the report by the Moscow section of the Red Cross, currently working in the area around Aktobe, it is written that the Kazaks in those areas have been stuck by hunger and epidemic. The hungry go looking through refuse, they are eating the roots of wild plants and small rodents. "The last of the cats and dogs have been eaten, the refuse heaps around the huts are full of the bones of dogs, cats and small rodents burnt by cooking..." Cases of anthropophagy are cited. In this report (as in many others) it is written that in the capital of the Turgay district (2,500 inhabitants), 728 people have contracted smallpox, with an extremely high mortality rate. Based on the figures from the local bodies in the Turgay and Batpakarinsk districts, between 20% and 39% of the population have died and the majority of the people left alive have fled. In many of the soviets in the Chelkarsk district, 30-35% of the population in the aul`s have died. In recent times, there is doom everywhere, death of the population, the sowings did not grow, all cattle is handed out to the state, the kolkhozniki are not supplied with grain from the side of the state, the population has nothing to eat the local activists once they have seen a citizen with a piece of bread, a pound of flour, a piece of meat, they take it from him and consume it themselves, [labeling it] as a handing out to the state, but in fact they gulp it themselves Besides that, the local authorities carry out, among the hungry population, various procurement campaigns, while the populace is unable to find food, not a single piece of bread. Collectivization and sedentarization decimated the animal herding economy. Its most disastrous results were in Kazakstan, culminating in the great famine of 1931-1933. The campaign of "debajization" was meant to mark the end of traditional hierarchies in nomad society and the destruction of the tribal solidarity that prevented the state from controlling socio-economic relationships in rural areas so that it could reshape them for its own ends. The krajkom's directive dated December 25, 1931 was the first to raise the question of how to manage the masses of impoverished ex-nomads. There was not the slightest hope that the method they came up with, concentrating the Kazaks in large settlements in the region's agricultural areas, would be put into practice because there were no resources available for carrying it out. Starting in October 1931, we have hundreds of accounts of masses of indigent Kazaks fleeing in every direction and descriptions of scenes of death and desolation everywhere in the steppes. In the winter of 1931-1932 there had already been thousands of deaths in the zones where the refugees were concentrated, generally cities and industrial zones. For example, during the winter, on the site of the copper mining complex on Lake Balkhash, at least 4,000 corpses of Kazaks were buried in the snow. It is not surprising that the desperate situation led to the stealing of livestock, especially of animals that belonged to the kolkhozes. The Kazaks were the first to be fired by the sovkhozes and expelled from the kolkhozes, whose directors, in a situation of general hardship, chose to dismiss the least skilled and useful workers. Often directors got rid of whole groups of workers. In March 1933, krajkom officials ordered the sovkhozes to stop "mass firings" of Kazaks and ruled that any case in which a group of more than 40 people was fired by an animal rearing sovkhoz was to be subject to approval by the party committee of the local oblastґ. The collapse of agricultural production and animal rearing, the inability to contain the social crisis triggered by collectivization, and the increasingly insistent protests arriving from the apparats in Kazakstan, especially from Kazak officials,convinced Moscow that Goloshekin should be removed. This occurred at the height of the famine, in January 1933.
 

http://www.kinokultura.com/CA/reviews/surzhekey.html

http://forum.turan.info/showthread.php?t=83

http://rapidshare.com/#!download|725tl4|209605283|...onika_Velikogo_Dzhuta.rar|6746

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kazak Genocide (Makash Tatimov - part 1)


http://www.youtube.com/watch?v=SdpePACdkpY

Kazak Genocide (Makash Tatimov - part 2)


http://www.youtube.com/watch?v=nWswF2zxqXo

Голод начался в конце 1931 года, в начале 1932 года началась массовая гибель людей, а летом он вошел в полную силу. В КазЦИК пошел поток сообщений и телеграмм о голоде, о смертях, о бредущих в города умирающих людях, о людоедстве. Осенью 1932 года во многих аулах не осталось ни одного живого человека. Габит Мусрепов находил в степи такие поселки: «Мертвый город из белых юрт на белом снегу. Заходим в одну юрту, в другую: все вещи на месте, а людей нет». По всем дорогам и на улицах городов валялись трупы умерших, Тургай оказался окружен кольцом из трупов. Мансур Гатауллин по время поездки в Каркаралинскую область в поселке Кент нашел базу для скота, забитую штабелями трупов, а потом и казан в котором варились детские руки и ноги.
Люди бежали от голода в разные стороны, кочевники Семиречья пробивались в Китай, несмотря на заслоны ОГПУ, истреблявшие беженцев из пулеметов.
Голощекин же не нашел ничего лучшего, как устроить в октябре 1932 года в Алма-Ате «пир во время чумы» - помпезное празднование 12-ти летия республики.
Автор книги «Хроника Великого джута» Владимир Михайлов обнаружил, что все фотографии Голощекина в подшивке газеты «Советская степь», были перечеркнуты и подписаны «убийца». Причем, очень давно, чернила выцвели. Народ четко выразил свое отношение к организатору голода. И сейчас можно было бы поставить небольшой памятный бюст Берии с табличкой: «Лаврентию Берия за расстрел Голощекина». Так уж вышло, что он отомстил за голодную смерть почти половины казаков.
http://www.neonomad.kz/history/h_eura...

Великий джут (Ашаршылык) голод 1932-1933 года в Казакстане, оставил очень глубокие, до сих пор не вполне затянувшиеся раны. К сожалению, в Казакстане очень мало уделяется внимания этим трагическим событиям. Мало выходит книг и научной литературы, мало архивных исследований, практически не проводится траурных мероприятий. Практически нет памятников и мемориалов сгинувшим в годы Великого джута, не разысканы и не обустроены могилы. И не изжит страх обращения к этой важной теме. Важность обращения к этой теме подчеркивается еще и тем, что именно Великий джут принес такие глубокие и фундаментальные изменения, что, по существу, полностью поменял облик казакского народа. Без изучения последствий Великого джута невозможно полностью понять, что собой представляют современные казаки.
 

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Русский взгляд (Голодомор)


http://www.youtube.com/watch?v=ivljXKdXF08

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Великая депрессия в США и голодомор


http://www.youtube.com/v/CQGhsCIM1d8

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ВІЧНА ПАМ"ЯТЬ ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ 

І ВСІМ ЖЕРТВАМ НЕЛЮДІВ

Павло В. Лашкевич.

Київ, 26.11.2010 


ПАМ'ЯТЬ

Пятница, 26 Ноября 2010 г. 22:55 + в цитатник
Это цитата сообщения santa3 [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Без слов

Без слов

Помянем безвинныхsanta3


Понравилось: 1 пользователю

В Одесском роддоме родились двойняшки - Одесса и Украина

Пятница, 26 Ноября 2010 г. 22:44 + в цитатник
Беженка из Афганистана в Украине родила двойню. Чтобы отблагодарить страну и город за оказанную ей помощь одну дочку она назвала Украиной, вторую - Одессой

В Главном управлении здравоохранения Одесской обладминистрации рассказали, что в роддом №1 29-летнюю женщину привезла скорая помощь.

Роды прошли благополучно. Позже выяснилось, что женщина - беженка из Афганистана. При ней не оказалось необходимых документов, а также каких-либо средств для проживания, передает Репортер.

Сотрудники роддома обратились за помощью в Одесскую областную организацию общества Красного Креста в Украине. Активисты этой организации оказали женщине помощь вещами и смесями для детей. Сейчас ведутся переговоры с миграционной службой.

12:06 http://focus.ua/society/157738


На минулому тижні до Південноукраїнського центру молодих юристів, що є Виконавчим партнером Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців звернулась шукачка притулку із Афгантістану. Через декілька днів з юристом організацї звязався лікар пологового будинку та сповістив про те, що жінка народила двойню та потребує матеріальної допомоги. Юрист повідомив соціальних партнерів Управління Верховного Комісару ООН організацію "Віра, Надія, Любов", які здійсніли всі необхідні заходи щодо надання допомоги цій жінці. В подальшому вказані організації будуть опікуватись юридичними та соціальними справами породіллі.

ЩО ДАЛІ БУДЕ?!!

Четверг, 25 Ноября 2010 г. 11:59 + в цитатник
.."Вчера приходила милиция... Началось... Пока я вначале воевала с ними и доказывала, что у меня в порядке и грозилась пожаловаться в прокуратуру - они просто смеялись надо мной и дали понять, что сейчас начались другие времена. И чтобы окончательно убедить меня в этом заявили: Мы сейчас вызываем группу, забираем всю вашу оргтехнику, увозим всех ваших работников. Мы уверены, что у вас нелицензионные программы, да и люди все не оформлены... Так что так...
Началось по полной программе."

Так що буде далі,люди добрі?

Про насильство.Франц Фанон.

Среда, 24 Ноября 2010 г. 12:30 + в цитатник
Про насильство.Франц Фанон.

Колонізатор робить історію і знає, що її робить він. Безперервно посилаючись на історію своєї метрополії, він недвозначно вказує, що він тут є лише продовженням цієї метрополії. Історія, яку він пише, таким чином, не є історією країни, яку він грабує, а історією його нації, історією того, як вона захоплює, ґвалтує й прирікає на голод. Окам’янілість, на яку засуджений колонізований, можна подолати тільки тоді, коли колонізований захоче покласти край історії колонізації, історії грабежу з метою розпочати історію нації, історію деколонізації.

[url]http://vpered.wordpress.com/2010/11/



Процитировано 3 раз
Понравилось: 1 пользователю

Сканированные изображения микро монстров

Среда, 24 Ноября 2010 г. 12:00 + в цитатник
Это цитата сообщения ma_zaika [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Сканированные изображения микро монстров

Читайте ma_zaika
art
ma-zaika
Scanning electron microscope
images of Micro MonsterS

 

Сканированные изображения микро монстров

Коричневый муравей кусает травинку.

 

Британский зоолог Том Джексон выпустил книгу фотографий "Микро-монстры" (Micro Monsters). В ней собраны сотни фотографий насекомых, которые были сделаны с помощью специального микроскопа и по специальной технологии. Да, не удивляйтесь, эти крошечные монстры живут рядом с нами, в наших домах, в траве по которой мы ходим, а некоторые приспособились обитать и на нас самих. Вашему вниманию фрагменты из книги британского зоолога.

ДалеЕ >>

Квітка Цісик - Я піду в далекі гори

Среда, 24 Ноября 2010 г. 11:01 + в цитатник
Это цитата сообщения Leifart [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Квітка Цісик - Я піду в далекі гори




Понравилось: 1 пользователю

17-Сьогодні День Свободи

Понедельник, 22 Ноября 2010 г. 12:28 + в цитатник
Это цитата сообщения Элеонора_Кацнельбоген [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

17 - Сегодня День Свободы/Сьогодні День Свободи

Для мене, як і шість років тому - це свято. Свято єднання духу, розуму та справедливості!
Я по сьогодні вважаю день, коли суд признав вибори 2004 року недійсними, найщасливішим.
Хіба що можна порівняти з днями народження дітей.

17 днів та ночей. Все моє там. Було і холодно, і страшно, але ми вірили в перемогу.
Я ні разу нє рОзочІровалась і не збираюсь.
Бо для мене Майдан - це світогляд, а не чиїсь політичні забаганки...
На ньому є маленький клаптик, де стояла я, здобуваючи свободу для своєї країни, дітей та онуків...
Вітаю всіх причетних!
майдан (600x400, 60 Kb)

Український партизанський антиколоніалізм

Воскресенье, 21 Ноября 2010 г. 11:16 + в цитатник
Это цитата сообщения yury_108 [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Український партизанський антиколоніалізм

 

Український Партизанський Антиколоніалізм

22.10.2010 _ Роман Горбик
 
greatbritishlife.co.uk
 
Якщо пан Дубинянський порівнює УПА з Мау-мау, то нагадаємо, чим їхнє повстання закінчилося в Кенії. У перших урядах домінували лоялісти, тож про Мау-мау не було заведено говорити вголос добре. А тепер влада вшановує повстанців і ставить їм пам'ятники.

"Немає жодного документа цивілізації, який не був би водночас і документом варварства". Вальтер Беньямін

Днями "Українська правда" опублікувала статтю Михайла Дубинянського "Украинская партизанская армия". Оскільки тепер, як виглядає, український уряд хоче змусити певні сторінки української історії знову мовчати, можна тільки тішитися з будь-якої спроби заговорити про них.

Тим більше такої підкреслено безсторонньої й тверезо облаштованої спроби нарешті поставити УПА в природний контекст - контекст антиколоніальної боротьби ХХ століття. Однак те, що автор спинився на півдорозі, вимагає зробити кілька уточнень, які допоможуть побачити розрізнені деталі в загальнішій картині.

Друга Світова війна - колоніальна?

Отже, поглянути на УПА без політики, очима Клявзевіца і Сунь Цзи - з погляду мистецтва війни, з погляду метода. Однак цікава річ: коли заходить мова про приклади до порівняння, пан Дубинянський чомусь ходить по них переважно до Африки.

Між тим у той самий час - середина минулого віку - квітло справжнє повстанське розмаїття - маоїсти й корейські комуністи, в'єтконґівці, Фідель і Че. Уже ближче до нас у часі - Нікараґуа і Колумбія. Та й нині у світі більш чи менш активно провадиться не один десяток партизанських війн, про Афганістан казати аж якось незручно.

До того ж, подібність у методах УПА і того-таки В'єтконґа не менш разюча; не варто забувати, що могло мати місце й пряме запозичення - радянські інструктори за роки боротьби із підпіллями України й Прибалтики мали змогу чудово вивчити їхні тактики.

Але маємо Африку. Висловлю припущення, що тут нема жодної випадковості.

1950-ті. Британський концтабір для кенійських повстанців та підозрюваних у співпраці з ними. Фото: liontv.com

Пан Дубинянський несвідомо поставив діагноз не так повстанцям (бо хто ж вони такі, як не ті самі партизани), як їхнім суперникам.

Так само несвідомо, уві сні приходить, бува, розв'язок математичної задачі. Наша задачка на три дії. Проти кого партизанили В'єтконґ і Мау-мау? Проти Франції та Британії. Що робили Британія, Франція та інші європейські потуги в Африці у 50-60-х роках? Намагалися зберегти своюколоніальну присутність. Тепер підставляємо замість них УПА і СРСР - і рівняння замикається.

Можливо, ще належить усвідомити ту частину Другої Світової війни і подій після неї, що мали місце у Східній Європі, як одну з наймасштабніших колоніальних війн в історії людства.

Інтерес Німеччини, поміж іншого, полягав у фізичному освоєнні земель і ресурсів на Сході; подібні інтереси мав і Радянський Союз.

Польща опинилася в ситуації меншого хижака, якого розчленували більші. Звісно, ніщо не свідчить проти того, що в гіпотетичній українській державі Степана Бандери поляків не чекало б те саме, що українців у державі Пілсудського.

Але з відомих причин саме українці не тільки під час війни, а й після неї опинилися (чи радше продовжили перебувати) в становищі колонізованого народу.

 Єдино правильний метод?

 

"Влада виростає зі ствола рушниці". Мао 

Що таке колоніалізм? Стисло кажучи: експлуатація ресурсів одного народу іншим.

Щоб виправдати економічне й політичне панування, могутніші держави використовують більш чи менш тонко сплетені ідеології, створені не без допомоги мистецтва й наукових інституцій: поневолене населення - дикуни, темні й неосвічені, несамовиті, не можуть дати собі ради, взагалі, полишати їхню долю на їхній розсуд - небезпечно для них самих, вони ж як діти, ну й, кінець кінцем, чи є в них Пушкін Шекспір?

Поневолений народ має право на визвольну боротьбу, це ясно. Інша річ - це її методи, і тут не можна оминути тему насильства як засобу політичної боротьби.

Чи можна засуджувати бійців французького Руху Опору за те, що вони вбивали гестапівців? А цивільних німецьких урядовців? А чи змінилося б ставлення до них, якби вони ще й вдавалися до катувань - у відповідь на катування гестапо?

1961 року вийшла книжка, без якої говорити про антиколоніальні рухи і місце насильства в них - марнування часу. Зветься вона, за рядком з Інтернаціоналу, "Гнані і голодні" ("Les damné de la terre"), її написав чорношкірий лікар-психіатр Франц Фанон, пізніше чільний ідеолог алжирської боротьби за незалежність.

Книжку переклали російською в СРСР наприкінці 70-тих, її варто прочитати всім, хто хоче розуміти проблеми Африки - і, як побачимо, України.

Фанон більше аналізує, ніж ідеологізує, проте йому часто закидають виправдання вбивств білого населення колоній. Втім, Фанон радше вважав, що етап насильства в антиколоніальній боротьбі неминучий і його треба прийняти як належне.

Кенійська карикатура, в якій уряд Британії не поспішає вибачитися за жорстоке поводження з африканцями. Малюнок: pambazuka.org

Колоніалізм дегуманізує тубільців, зводить їх на рівень свійських тварин, і їхня психіка мститься: колонізований завжди готовий убити колонізатора, аби відновити свою цілісність як людської істоти.

У легендарній передмові до цієї книжки Жан-Поль Сартр - так, не Шухевич і не Бандера, і не забутий африканській лідер зі смішним ім'ям, а європеєць, екзистенціаліст марксистського гарту і класик - ішов іще далі: насильство належить тільки поневолювачеві, тому коли чужинця вбивають, до нього тільки повертається його власний злочин; щоб зламати колоніалізм, придадуться будь-які засоби.

Інший погляд на цю проблему мала дослідниця тоталітаризму Ганна Арендт, яка в 70-тих роках видала книжку, що так і зветься - "Про насильство". Вона критикує фразу Мао, винесену в епіграф. Влада виростає не з цівки рушниці, а з добровільної співпраці людей, сила ж, терор може тільки зруйнувати її.

Влада - мета політичної боротьби, насильство ж - лише один із методів, тому і оцінювати його можна лише як метод: з огляду на його ефективність.

Виправдане тільки те насильство, яке має принести прямий і негайний результат. Наприклад, оборонна війна - виправдана, бо повинна якомога швидше припинити окупацію.

Якщо ж для насильства потрібні багатоступеневі обґрунтування або воно не призвело до очікуваних результатів, його застосування - невиправдане.

З такого погляду не всі партизанські рухи мають виправдання. До того ж, диявол у тім, що, починаючи боротьбу, ніколи не знаєш про її результат. Але й мирні методи так само добрі лише в певних умовах.

Ганді спрацював, бо підходив до індійських умов; можна лише уявляти, якою масакрою скінчився б масовий ненасильницький рух в СРСР, надто часів Сталіна. 

 

Британська кінохроніка часів кенійського повстання

До того ж, ніколи не забуваймо: до насильства вдаються, коли переговорно-компромісні методи недоступні чи не дають результату, а партизанська війна - ланка в причинно-наслідковому ланцюжку, що його започаткували самі колонізатори.

Чи не запрограмували різанину в Орані й Філіпвілі тактика випаленої землі, тортур, страт і ґвалту, до якої французи вдалися ще в 1830-тих роках, за століття до Сетифської різанини 1945-го?

Але погляньмо пильніше на "чорну" Африку і на кенійське повстання Мау-мау, до того ж згадане в попередній статті на УП.

З'їсти колонізатора

Протягом 50 років своєї присутності британська адміністрація провадила політику експропріації земель у місцевого населення на користь білих поселенців (колонізація Східної Галичини й Волині польськими поселенцями була також складовою "української політики" Польщі).

Чорношкірим фермерам ще й забороняли вирощувати комерційно вигідні культури на кшталт кави.

Зрештою, це призвело до ситуації, подібної до років перед революцією 1905 року в Російській імперії: накопичення великої маси безземельних селян і наймитів  - це також було в інтересах колоніальних адміністрацій і підприємців, адже забезпечувало велику масу надзвичайно дешевої і мобільної (бо ж безземельної) робочої сили.

"Африканський Шухевич" - лідер Мау-мау Дедан Кіматі - модна фігура серед молоді. Його портрет зображають на графіті і носять на футболках

Неможливість вирішення ситуації мирним шляхом (відсутність ефективного представництва у владі й неспромога впливати на управління власним краєм) в обох випадках призвела до вибуху.

У кенійському випадку основу руху склали етнічні кікую, що були економічні найактивніші до приходу європейців і найбільше потерпали від колоніальної політики.

Ненависть спрямувалася проти безпосередніх визискувачів - англійських поселенців та урядовців, яких почали вбивати (пригадаймо погроми маєтків 1905 і 1917 років).

Одночасно повстанці розгорнули терор проти лояльних до уряду заможніших кіл - тих, кому було що втрачати (терор проти лоялістів, нагадаймо ще раз, застосовували й ОУНівці).

Дубинянський порівнює 32 жертви серед цивільних європейців із майже 2 тисячами співвітчизників, яких замордували партизани, однак це свідчить ще й про те, що на заляпаній кров'ю шахівниці колоніальної війни "білі" завжди краще захищені й менш доступні для удару, аніж "чорні", хоч би якого боку вони трималися.

Під час конфлікту обидві сторони широко вдавалися до тортур і вбивств цивільних.

Британські солдати (серед них були й африканці з інших місцевостей) по-звірячому ґвалтували, кастрували, відрізали вуха й носи, спалювали живцем. Багато хто колекціонував відрубані руки, які можна було обміняти на невелику грошову винагороду.

Повстанці теж практикували тортури. Щоб приєднатися до руху, зазвичай треба було підтвердити серйозність своїх намірів і спалити за собою мости, вчинивши те, що за нормальних умов називається злочинством.

Стали легендою ритуальні посвяти в Мау-мау, під час яких повстанці буцімто практикували канібалізм - їли м'ясо вбитих ворогів. Лідери боївок часто свідомо робили ставку на вербування кримінальних елементів, яким не було чого втрачати

Годі сумніватися, що якби в 50-тих роках в Кенії воювали Британія і Третій рeйх, допомогу від Гітлера "мікі-мауси" (так дражнили повстанців білі) прийняли б із вдячністю й щирою підтримкою (так само, як і від Сталіна).

Як і боротьба УПА, кенійське повстання зазнало безпосередньої поразки. Британський уряд здобув формальну перемогу, вдавшись до улюблених методів одного з ялтинських друзів Вінстона Черчилля - масових депортацій, страт і концентраційних таборів.

Пам'ятник Кіматі в центрі Найробі

Кінець кінцем, переміщені були майже всі кікую - мільйон чоловік, щонайменше 100 тисяч були зосереджені в тимчасових таборах, де умови мало чим різнилися від Соловків.

Кенійці масово вимирали від непосильної праці та епідемій; половина всіх жертв серед місцевого населення (50 тисяч) - діти до 10 років.

Однак - відчуймо різницю! - ліберальна британська традиція урядування не змогла дати собі ради з антиколоніальним рухом у підсумку. Вже після придушення повстання Лондон запропонував народові Кенії... вільні й загальні демократичні вибори.

Перемогу здобули помірковані націоналісти, що й довели справу до здобуття незалежності.

У перших урядах Кенії домінували лоялісти, тож про Мау-мау не було заведено говорити вголос добре. Однак тепер влада намагається вшановувати рух, моральних претензій до якого, мабуть, трошки більше, ніж до УПА.

Кажуть, що робиться це заради політичних дивідендів. Адже спомини про Мау-мау й досі ділять кенійське суспільство на кікую і решту племен, що трималися осторонь повстання. Знайома ситуація, чи не так?

А все-таки колишні повстанці мають статус героїв, а на одному з майданів столиці Найробі стоїть пам'ятник лідерові руху - Деданові Кіматі.

За логікою Михайла Дубинянського, це - кенійський Роман Шухевич.

Джерело: http://www.istpravda.com.ua/articles/2010/10/22/730/


"Молитва за гетьмана Мазепу

Воскресенье, 21 Ноября 2010 г. 11:06 + в цитатник
Это цитата сообщения yury_108 [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

"Молитва за гетьмана Мазепу

Молитва_за_гетмана_Мазепу_(постер) (296x450, 101 Kb)

  В минулу п'ятницю, 15 жовтня в кінотеатрі «Київ» розпочався ретроспективний перегляд фільмів Юрія Іллєнка. Першим демонструвався фільм «Молитва за гетьмана Мазепу».

Перед початком демонстрації фільму був невеликий виступ тих, хто причетний до його створення. Насамперед фільм був підданий невеликим переробкам і отримав новий, якісний звук, а також коментар автора (Юрія Іллєнка) щодо історичних подій у фільмі. На сцені були присутні брат режисера, два його сини, до речі «свободівець» Андрій Іллєнко – син кінорежисера, головна героїня фільму - Людмила Єфіменко, Остап Ступка  (батько Богдан – на зйомках), Лариса Недашківська, оператори, звукорежисери та інші.
Виступаючі дякували всім причетним до створення фільму, в тому числі і ВО «Свобода», певно, за політичну підтримку.
Щодо фільму. Так, це шедевр Іллєнка. Але це – елітарне кіно. Цей фільм вже зайняв чільне місце поряд з фільмами Фелліні, Антоніоні, Тарковського. Але це не фільм для широкого загалу. Широкий загал потребує блокбастеру на зразок «Оґнєм і мєчєм» Єжи Гофмана. Саме через такий фільм українці та росіяни будуть вивчати свою історію. Бо це справді найлегший та найприємніший спосіб її вивчення. І фільм цю проблему успішно вирішує, недолік – в його елітарності, що суттєво звужує глядацьку аудиторію.  

Складається враження, що автор зняв фільм не стільки для сучасників, скільки для майбутнього. Чи може просто для себе. Роки йдуть і Юрій Герасимович добре розумів, що то його останній фільм. І вирішив зняти його так, як йому хотілося. І зняв, хоча, мабуть, брак фінансування вніс свої корективи в плани майстра. Важко назвати жанр, в якому знято фільм. Це і бурлеск, і вертеп, і телеспектакль, і сюрреалізм. Але це з одного боку. З іншого – режисер старався зробити його максимально документальним. В фільмі маса подій і епізодів, що реально мала місце в історії. Коли цар Петро говорить замість «Помолимся…», «Помочимся…», то це – історичний факт.
Впадає в око історична підготовка режисера. Перед тим, як зняти фільм, автор сценарію добряче вивчив тему. Скажімо, мені був невідомий факт підтримки мілітарною силою (загоном мазепинських козаків) нового царя Петра в його боротьбі з царицею Софією. Завдяки чому Петро, власне, і став царем. 
Або інший факт. Зараз в Росії напівсерйозно розглядається план перенесення пам’ятника Петру І, авторства Церетелі, з Москви до Воронежа, де цей російський цар будував свій флот. Так от, флот царю збудували, а що було з флотом потім? Де його героїчні перемоги над турками? Перемог не було. Більше того, московіти свій флот самі ж і спалили в обмін на повернення назад 70-ти тисячної турецької армії, що йшла на допомогу Карлу ХІІ і Мазепі. Була в Петра з турками така домовленість.
Або ще одна пікантна подробиця. Цар три дні пиячив на одному з редутів, відмічаючи свою перемогу в Полтавській битві, і це на фоні неприбраних після битви трупів. Потім на третій день забажав побачити полоненого короля Карла. Виявилось, що в полон його ніхто не взяв, а він сам разом з Мазепою переправився через Дніпро і відірвався від переслідувачів.
Новим буде для читача і твердження про вирішальну роль Семена Палія в Полтавській битві. Хоча в українському фольклорі цей сюжет присутній. На царському банкеті за столом для нього не знайшлося стільця і він змушений був сидіти в кінці столу на кавалерійському сідлі.
Але реальність настільки в фільмі переплетена з сюрреалізмом, що не знаєш, де закінчується одне і починається інше. Маю на увазі епізод з маршалом Жуковим, який у фільмі розпорядився розстріляти з автоматів кістки мертвого гетьмана.
Весь фільм побудовано на споминах Мазепи перед смертю та його протистояння з царем Петром. Власне, фільм і починається зі сцени анального сексу царя із солдатом Преображенського полку, що імітує для царя Мазепу. В фільмі взагалі досить багато еротики. Головним чином ми бачимо оголену Людмилу Єфименко, вона грає дружину Генерального судді Василя Кочубея. І є на що подивитись, актриса 1951 року народження, в 2002 році, коли відбувалися зйомки фільму, їй вже було 52 роки. Цього ніколи не скажеш дивлячись на її пружні, стрункі ноги, де нема й натяку на якийсь целюліт.
Ще одне напівголе тіло – Мотря Кочубей, її роль грає Катерина Лісовенко. Ця акторка теж була присутня на демонстрації фільму. Режисеру можна було би показати сцену шаленого кохання, але він мабуть вирішив, що це вже занадто затерта тема.
З пропагандистської точки зору фільм дуже потужний. Одна сцена закатованих представниками «братнього народу» батуринців, що пливуть на плотах по річці, вже вражає. Фільм було заборонено до демонстрації в Росії, як, власне, і у нас, в Україні, щоб не дратувати країну-постачальницю газу. Але, як вже вище зазначалось, його елітарність звужує глядацьку аудиторію.
Юрій Іллєнко помер 15 червня 2010р. І я вже не зможу звернутись до режисера і автора сценарію фільму з проханням написати історичну працю про ясновельможного пана гетьмана Івана Мазепу-Колединського. Що міг Юрій Іллєнко зробити, він вже зробив, а про Мазепу напишуть інші. 

P.S. Незважаючи на цілковиту відсутність  реклами, за винятком сайту кінотеатру "Київ", "Синій зал"    був заповнений вщент. Середній вік глядачів - десь 45-50 років, звісно, була і молодь. Однак організаторам фестивалю не завадило б використовувати сучасні методи реклами. Я особисто дізнався про цей  захід з повідомлення в блозі своєї знайомої.
 

 

 


предсмертные стихи самураев

Суббота, 20 Ноября 2010 г. 23:24 + в цитатник
Это цитата сообщения ЮРИЙ_КОСАГОВСКИЙ [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

предсмертные стихи самураев * cinema -=- Muzeum Rondizm -=-

 

 (407x349, 116Kb)

 

 

DZEN (432x432, 50 Kb)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

предсмертные
стихи самураев
         Перед совершением сепукку самурай писал стихотворение ...
                                            п е р е в о д Ю.К.
 
 

 


 
В
1...
 
                                     Хое Юджимаса / Ujimasa
                                                 1538-1590
 
 
женщину ищет ветер осени
при луне ... и наш взгляд наблюдает
туманным облаком все...
махнув на себя рукой - исчезаю
из общего проявленья...
интересно - из воздуха появился
и снова туда возвращаюсь
хм... так думаю я...
 
 
 
 
Читать далее...

19 листопада 2010 року Анонс прес-конференції Євроінтеграція України та права людини – погляд зсередини

Суббота, 20 Ноября 2010 г. 14:23 + в цитатник
http://human-rights.unian.net/ukr/detail/195840

19 листопада 2010 р. 15:59 Vinnytsya Human Rights Group <vpg@ukr.net> написав:

19 листопада 2010 року
Анонс прес-конференції

Євроінтеграція України та права людини – погляд зсередини

Українська влада заявляє про свої великі очікування від саміту «Україна-ЄС», який відбудеться в Брюсселі 22 листопада 2010 року. На порядку денному питання реального, а не символічного спрощення візового режиму для українських громадян, які подорожують до країн Євросоюзу, можливе наближення погодження тексту Угод про асоціацію с ЄС та про зону вільної торгівлі, поглиблення двостороннього співробітництва та секторного співробітництва. Безперечно – успіх євроінтеграційних устремлінь України означатиме багато важливих позитивних зрушень для усіх громадян України і можна лише сподіватися, що українська дипломатія забезпечить просування України по складному та довгому шляху до ЄС.
Засадничими європейськими цінностями є визнання та повага демократії та прав людини, ефективні гарантії дотримання яких базуються на ефективній та справедливій системі правосуддя, громадському контролі за діяльністю влади, функціонуванні незалежної преси, прозорості та відкритості державних інституції, чесних та вільних від маніпуляцій виборчих системах.
Саме цим вимогам повинна відповідати Україна на момент прийняття в ЄС. Українська влада декларує відданість європейським цінностям, проте чи покращується ситуація з правами людини в Україні за період президентства Віктора Януковича? Про це розкажуть учасники прес-конференції – незалежні українські журналісти та правозахисники, які спеціально приїдуть в Брюссель, аби висвітлити інший бік сучасних українських реалій, коли вбивають та незаконну слідкують за журналістами, притискають та репресують правозахисників, брутально порушують права людини на свободу мирних зібрань, використовують проти громадських активістів страшні сталінські методи каральної психіатрії. Це також сучасна Україна, яка прагне європейської безпеки та комфорту. Та чи є інтеграція такої України в об‘єднану Європу безпечно та комфортною для європейців? Що можна і потрібно зробити нашим європейським партнерам, аби допомогти Україні очиститися від страшного тоталітарного минулого та не удавана, а реально змінитися, щоби стати повноцінною частиною об‘єднаної Європи?
Спікери на прес-конференції:
Аркадій Бущенко (Arkadij Bushenko) – Голова правління Української гельсінкської спілки з прав людини
Дмитро Гройсман (Dmytro Groisman) – Координатор Вінницької правозахисної групи
Микола Княжицький (Mykola Knyazhyckyy) – директор телеканалу TVi
Про спікерів:
Аркадій Бущенко – адвокат, правозахисник. Голова правління Української гельсінкської спілки з прав людини. Успішно представляв десятки справ проти України в Європейському суді з прав людини, автор кількох моніторингових досліджень щодо дотримання прав людини в Україні
Дмитро Гройсман - юрист, правозахисник. Координатор Вінницької правозахисної групи, яка спеціалізується на боротьбі з катуваннями, захисті прав біженців та прав пацієнтів. Вінницька правозахисна група неодноразово зазнавала утисків та репресій з боку попередньої та нинішньої влади в Україні, наразі після незаконного обшуку та вилучення усього обладнання організації її діяльність паралізовано.
Микола Княжицький – відомий український журналіст, Директор телевізійного каналу TVi, який нещодавно втратив право на мовлення та більшість раніше виділених єфірних частот. Микола Княжицький звинувачував українську спецслужбу СБУ у незаконному зовнішньому спостереженні та втручанні в особисте життя, яке мало місце в 2010 році.
Мови конференції: Українська, російська та англійська

Місце проведення прес-конференції: Кімната Магретт (Room Magrette) Міжнародний прес-центр Брюссель Résidence Palace - International Press Centre, Rue de la Loi 155 - Bloc C
1040 Brussels, Belgium, email : info@presscenter.org, tel : +32 (0)2 235 21 11, +32 (0)2 235 21 11, fax : +32 (0)2 235 21 10

Пять упражнений П.Брега для позвоночника

Суббота, 20 Ноября 2010 г. 12:05 + в цитатник
Это цитата сообщения Владимир_Гринчув [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Пять упражнений П.Брега для позвоночника

http://lanbook.lancom.ru/uploads/posts/2009-05/1243339202_paulbrag.jpgОснову системы Брэгга составляют всего 5 упражнений. Именно их надо систематически выполнять. Очень важно не только превратить тренировки в систему, но и грамотно рассчитывать свои силы. Чтобы изменить особенности и справиться с нарушениями позвоночника и ваших внутренних органов, которые складывались годами, необходимо время. Не совершайте самых распространенных ошибок:

• не превышайте нагрузку, которую способны выдержать. Это не только не ускорит результатов, но и навредит вашему здоровью.

• даже тогда, когда почувствуете заметные улучшения в самочувствии, не прекращайте выполнять упражнения.

Упражнение 1

Эффект: оказывает положительное влияние на нервы глазных мышц, головы, желудка и кишечника.

Профилактическое и лечебное значение: снимает напряжение глаз, предупреждает и снижает головную боль, способствует хорошему усвоению пищи.

И. п.: лежа на животе лицом вниз, опираясь на кисти рук и стопы (положение «упор лежа»), ноги на ширине плеч.

Выполнение: приподнимите таз выше головы, одновременно выгибая спину дугой, – тело при этом опирается только на ладони и пальцы ног, колени и локти прямые. Голова опущена. Затем опустите таз почти до пола, не сгибая при этом рук и ног. Поднимите голову, резко запрокиньте ее назад (в этот момент позвоночник максимально напряжен).

Руководство: выполняйте упражнение очень медленно. Поднимайте и опускайте таз с максимальной амплитудой, выгибая спину. Опустите, поднимите, вновь опустите. Происходящая во время выполнения смена напряжения и расслабления позвоночника при правильном выполнении упражнения обязательно принесет облегчение.

Противопоказания. Проблемы с поясничным и шейным отделами позвоночника – переразгибание позвоночника может негативно сказаться на самочувствии.

Повышенное артериальное давление – допустимо выполнение упражнения, начиная с минимальной амплитуды с постепенным ее увеличением: следует начинать с упора лежа, понемногу раскачивая тело вверх-вниз.

Избыточный вес требует осторожного выполнения с вниманием к лучезапястным суставам, несущим основную нагрузку.

Читать далее...

Народна фракція!!!!

Суббота, 20 Ноября 2010 г. 00:31 + в цитатник
ВФракция Блока Литвина сменила название – теперь она стала фракцией Народной партии

О решении фракции переименоваться объявил на заседании Верховной Рады в пятницу первый заместитель председателя парламента Адам Мартынюк. Об этом сообщает «Интерфакс-Украина».

Во фракцию Народной партии входят 20 депутатов.

здерто сьогодні з "ФОКУСА" http://www.focus.ua/politics/156576/?s=date&p=5#c50

3.1.Цікаво почути глас народу,читачів-фокусників(вибачте за народну гречність):



1 talgat 14:35, 19.11.2010
2
Краще — Партія Бидлюків!
Обсуждение: 1 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

2 bas-67 14:37, 19.11.2010
7
Країні потрібен Литвин! Самий нормальний! Простигосподи. Амінь.
Обсуждение: 1 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

3 Аннаахметова 14:39, 19.11.2010
3
Это уже верх лицемерия. Правда иного от Литвина ожидать не приходится.
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

4 Стране_Жо 14:39, 19.11.2010
7
Фрация блядина
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

5 Igor1 14:42, 19.11.2010
5
да все проще.
блоки не пускают на выборы , вот он и готовиться уже к следующим- стал партией.
где он где народ?
продажная тварь
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

6 TYERIS 14:43, 19.11.2010
2
Переименовалась в фракцию; шлюхы Украины
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

7 ки-янка 14:48, 19.11.2010
2
І. Тальков: "Перекрасить можно морду, ну а душу - никогда!"
Обсуждение: 1 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

8 iren0509 14:48, 19.11.2010
9
От перемены мест слогаемых- всеравно вы останетесь го@ном
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

9 Пять копеек 14:51, 19.11.2010
0
Ну "Народная" так "Народная".
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

10 sashko62 14:53, 19.11.2010
1
оно перед этим очень долго плакало.Значит БЮТ переименовать нельзя,незаконно, а блок литвина переименовать - законно?
БАНДА, слышишь, скоро тебе конец придет
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору



11 Big_Bang 14:53, 19.11.2010
1
Тааааа.Блятвин це ше та штучка,піком своєї кар'єри він вважає посаду спікера,пофіг при якій владі,хоч при нацистах.І в його блоку теж одна вимога - Блятвин спікер!
Країні потрібен Пінгвін))
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

12 Жизнелюб777 14:53, 19.11.2010
7
"Народная партия" - хорошее название, главное очень содержательное и без претензий и очень хорошо подходит именно этой партии )))
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

13 anat2010 14:54, 19.11.2010
2
Вони це зробили ще перед виборами .
Багато людей думали ,що це партія Костенка (укр.нар.пар.) і віддали свої голоси за цих "перевертнів".
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

14 mr Hudson 14:54, 19.11.2010
5
Когда собаке делать нехер - она яйца ...
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

15 stepan 14:54, 19.11.2010
14
Маскуються блюдолизи.
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

16 TEMPLIER 14:55, 19.11.2010
5
Тепер вона називається фракцією Чесних проституток. Лозунг тої купки продажних тушок "Хто більше заплатить - тому й віддамося"...
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

17 StarLinK 14:57, 19.11.2010
8
Надо запомнить это гавно.
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

18 lyo Dnepr 14:59, 19.11.2010
12
Надо было переименоваться в партию Людэй)))))))))))))))))
Все равно уже никогда не отмоетесь, как себя не обзовите.
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

19 alex_777 15:00, 19.11.2010
1
Литвин - проститутка рыгионаловская
хоть как свою фракцию обзывай - суть не меняется
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

20 AaBbCc 15:04, 19.11.2010
3
Почему народная, а просто это тот народ для которого придуман лозунг "ВСЕ ДЛЯ НАРОДА"
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору


21 new55 15:13, 19.11.2010
0
"...она стала фракцией Народной партии" , а народ то чей будет ?. В Украине такого народа нет.
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

22 HASOV 15:14, 19.11.2010
4
Где же в слове "народная" - народ - в жопе?
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

23 янемоскаль 15:17, 19.11.2010
13
Сколько раз г..но не называй шоколадом, всеравно слаще не станет!!!
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

24 Inlay 15:18, 19.11.2010
8
решили хоть названием отмежеваться от литвина:)))
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

25 Werewolf-SSHK 15:24, 19.11.2010
1
Було ще два варіанта:
Ми - діти кучми
Партія "нормальних"
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

26 trancemusic 15:32, 19.11.2010
6
...Фракция Литвина переименовалась...Теперь название"Пахана СОСКИ"....))))
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

27 Пять ю пять 15:43, 19.11.2010
1
Он теперь Нормальный народный идиот !! :))))))))))))))
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

28 Nika - 2009 15:45, 19.11.2010
12
Чи вже ім"я батькового соромляться? Чи вирішили його в наступний раз під полою в Раду протягнути, щоб не світився ( бо не світить самому проповзти)?
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

29 gvozdik 15:47, 19.11.2010
1
Партия праституток...
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

30 с_Таможня 15:49, 19.11.2010
1
литвин професіонал коли справа стосується утворення великих вилупкуватих очей і аморфних продажніх шкур.
Обсуждение: 1 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору


31 shtourman 15:56, 19.11.2010
6
Народна партія в якій народом і не пахне! Чує спікер, що скоро
отримає від народа! Хоче прикрити свій зад, тому і зняв своє прізвище з вивіски! Але у народа пам*ять міцна! Як і нога, яка
дасть копняка всім лже-слугам!
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

32 lady-Black 16:01, 19.11.2010
1
Обычно это делают, чтоб забыли об их прошлых делишках. Как же хочется в Раду опять пролезть! Хамелеоны, народ по делам Вас судит, а не по имени! Когда Вы уже это поймете, уроды!
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

33 pascha 16:03, 19.11.2010
1
Лучше бы она самоликвидировалась.
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

34 Дождь! 16:26, 19.11.2010
10
Ребрендиг? То же г... но теперь с бантиком + Литвин в подарок
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

35 Mack_ 16:29, 19.11.2010
7
Литвин уже хуже Мороза обгадился и имя его скоро будет нарицательным.
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

36 guesswho 17:12, 19.11.2010
1
Народной партии?

Это что бы народ путал с УНП?

Не поможет
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

37 Эд40 17:36, 19.11.2010
5
Блок Литвина- БЛ ( читать- БЛядь)
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

38 МАРК2508 18:23, 19.11.2010
1
готовлятся до того шо литвин пиде на зону
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

39 вождьЛОШАР 19:00, 19.11.2010
1
Потому что от литвина всех тошнит бля,хочет замаскироватся сука!
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

40 Silvestrr 19:08, 19.11.2010
1
Фракция-сосунков.Присасываются к власти.
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

41 death1 19:39, 19.11.2010
7
не наївся ти гамна - голосуй за литвина!
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

42 ГОРЛОВСКИЙ 19:41, 19.11.2010
12
Фракция Гандона Литвина - как раз то что нужно.
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

43 SouthRunner 20:54, 19.11.2010
1
сподіваюсь у фракцію "Перших шлюх на селі !!"
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

44 spamer4life 21:53, 19.11.2010
9
Не поможет!
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Сообщить модератору

45 Горб 23:11, 19.11.2010
0
этот йебальник сельского дурачка,на самом деле, держит границы,то есть торговля:оружием,наркотиками,людьми.
вот почему его партия-Народная.
Обсуждение: 0 | Ответить | С цитатой | Удалить



Процитировано 1 раз

Российский пситхотип - полевые исследования российского ученого Евгения Резникова...

Пятница, 19 Ноября 2010 г. 23:38 + в цитатник
Это цитата сообщения nibi [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

Российский пситхотип - полевые исследования российского ученого Евгения Резникова...

 

Російський психотип

Блукаючи просторами Інтернету, випадково натрапив на невелику замітку «Что русскому хорошо?», опубліковану ще в 2005 році на сторінках московської «Литературной газеты». В цій публікації розповідається, що група московських науковців зорганізувала польові дослідження з метою дослідити загадковість російської душі. Очолював дослідників Євгеній Резніков – доктор психологічних наук, професор кафедри соціальної та диференціальної психології Російського університету дружби народів, провідний науковий співробітник лабораторії соціальної та економічної психології Інституту психології Російської академії наук, автор підручників з психології та ряду публікацій.

Дослідження проводили в Костромській губернії – батьківщині знаного Івана Сусаніна, якого вважають патріотом і народним героєм, а віднедавна ще й носяться з бажанням канонізувати – зачислити до святих РПЦ. Однак причина вибору території для досліджень не в Сусаніні (про аферу його героїзації треба писати окремо, як і про «наукову геніальність» Ломоносова – побічного сина Петра І, Кривавого), а в тому, що ці землі, як переконаний професор Резніков, оминуло татарське поневолення; відповідно – не відбулося і етнічного змішання місцевого населення з татаро-монгольською ордою. Не досягли до Костроми і європейські традиції. Отже, з точки зору Резнікова, костромчани – це «чистий еталон» справжніх росіян слов’янського походження.

Щодо «чистого еталону» справжніх росіян, можливо так воно насправді є, але стосовно їх слов’янської етнічної приналежності – виникають питання. Достатньо поглянути на реконструкцію знайденого черепа начебто самого Сусаніна і дослідити: скільки в цьому обличчі є рис слов’янських, а скільки – угро-фінських.

Головний акцент у цьому переконанні полягає в іншому: маститий учений на академічному рівні завуальовано висловив тезу, що решта населення, яке проживає в Москві, Рязані, Брянську, Калузі чи в Твері – не чистого слов’янського походження, а представляють синтез фіно-угорської групи уральської гілки народів із тюркською групою алтайської гілки та незначними вкрапленнями слов’янського етносу. Недарма польові дослідження Резнікова так і не були завершені, зникли з наукових планів Російської академії наук. Принаймні після 2006 року про їх продовження вже не чути.

Щоб отримати докладне уявлення про загадкову російську душу, група Резнікова розробила ґрунтовну анкету, яку заповнювали вибіркові перші-ліпші мешканці в усіх районах губернії – у містах і в селях. Підсумки наукової експедиції піднесли настільки неочікувані сюрпризи, що результати досліджень не були повністю опубліковані. Проте, навіть з частково оприлюдненої інформації теж можна зробити відповідні висновки.

Наприклад, з’ясувалося, що більшість опитаних респондентів вважають своїх друзів ріднішими, аніж батьків чи власні сім’ї. Цей незбагненний для європейця фактор Резніков пояснив прихильністю костромчан до суспільних цінностей: мовляв, національний психотип російського народу формувався під впливом сільської громади, а тому і присутнє домінування суспільного над особистим.

Однак, якщо провести паралель з українським селянством, то результат буде протилежним: у Київській державі суспільний уклад здебільшого формував домінацію індивідуальних інтересів над суспільними. Отож російська тенденція до переваги колективу над особою створилася не під впливом сільського устрою, а завдяки азіатсько-ординській суспільній моделі. А ще цікаво було б детальніше дізнатися у професора про особливості російського сільського устрою в тогочасній Костромі, з її лісами, непрохідними навіть для татарської кінноти, та лише подекуди розкиданими невеличкими ділянками орних земель.

Здавалося б – продовжимо розповідь про анкетування – що після розпаду радянської псевдо-соціалістичної суспільної формації та зародження ринкових відносин в Росії, слід було очікувати відродження якостей індивідуалізму серед росіян. Проте Росія – країна особлива: опитані костромчани найменшого значення надають грошам, побутовому комфорту і цілком не дбають про власне здоров’я.

– Серед європейців і американців турбота про здоров’я – найважливіша цінність. А костромчани майже одностайно поставили піклування про власне здоров’я на останнє місце, – лише розводив руками професор Рєзников, доповідаючи про результат польових досліджень під час наукової конференції. – У нашому народі цілком відсутня культура здорового способу життя.

Зате російський народ як і раніше, славиться «широкою душею», що підтвердили практично всі респонденти. Серед якостей, найбільше притаманних нації, в першу чергу вони відзначили щирість, гостинність і застілля. Щирість і готовність віддати останню сорочку межує серед костромчан зі згубними вадами. На питання, в чому полягає найбільша характерність російських чоловіків, переважна більшість респондентів заповнили в анкеті графу «Зловживання алкоголем». Схильність до пияцтва підтверджується й дослідженням російських національних жартів-приповідок і анекдотів. Тема пияцтва в них – на першому місці.

Дізнавшись про поширене ставлення респондентів до суспільно-громадських обов’язків, науковці розгубились цілком. Так, росіяни віддають належне працьовитості (принаймні у своєму фольклорі), але дбайливе ставлення до роботи і пунктуальність вважають не обов’язковими рисами для працівника. Старанність у виконанні професійних обов’язків респонденти поставили майже наприкінці довгого списку анкетних питань.

З’ясувалося також, що російський народ ще менше схильний до раціоналізму, особливо – у сільській місцевості. А такі риси характеру як честолюбство вони не сприймають цілком. Американці та європейці, навпаки, не соромляться називати себе честолюбними, ставлять перед собою і досягають амбітні життєві цілі. Відсутність честолюбства серед росіян Резніков пояснив так: спочатку півтора століття людей пригнічували кріпосним правом, потім ще впродовж сімдесяти років клеймили словом «кар’єрист».

Однак у поясненнях професора відсутня логіка. Українці й білоруси теж зазнали російського кріпосного права і московського соціалістичного «щастя», проте такий світогляд масово серед них не прижився.

Цікаві дані були отримані після опрацювання тієї частини анкет, що стосувалися теми прояву національних почуттів. З’ясувалося, що в росіян суттєво зменшилося колишнє почуття гордості за економічні та інші досягнення країни, зате зросло занепокоєння майбутнім Росії.

Цілком несподіваним був результат стосовно релігійності опитуваних. Схоже на те, що більшість росіян вірять у долю, а не в Бога. При цьому релігійні почуття помітніше виявляють представники старшого покоління, які не так давно носили комуністичні партійні квитки. У ставленні до інших релігій росіяни не виявляють належної терпимості, що відповідає традиціям національного менталітету: якщо ти не з нами, ти – проти нас.

– Одне тішить, – знайшов розраду в своїх дослідженнях професор Резніков, – що народ не став менше сміятися і жартувати навіть після різкого падіння рівня життя.

Ми теж дуже раді за цей обділений, але веселий народ.

Нехай сміються собі на здоров’я і людям на радість, аби лише Україні не нав’язували свою державну модель та суспільні відносини в ній: з домінацією російського шовінізму та безперервними етнічними війнами на власній території з власними громадянами.

(С) http://www.duhvoli.com.ua/index.php?article=254


КНДР ВСЕ ЕЩЕ В 1953 ГОДУ... только бы объяснить им что не надо строить капитализм Muzeum Rondizm

Пятница, 19 Ноября 2010 г. 21:50 + в цитатник
Это цитата сообщения ЮРИЙ_КОСАГОВСКИЙ [Прочитать целиком + В свой цитатник или сообщество!]

КНДР ВСЕ ЕЩЕ В 1953 ГОДУ... только бы объяснить им что не надо строить капитализм ESSAY -=- Muzeum Rondizm -=-

Иллюстрированный журнал обо всем на свете (drugoi) 

«И подо льдом течет вода»: выставка искусства КНДР


Ну вот — это, наконец, свершилось. В Москву приехали работы северокорейских художников для участия в выставке современного искусства КНДР в ЦСИ «Винзавод». Итогом долгой, почти полуторагодовой работы исполнительного директора «Винзавода» Софьи Троценко и куратора выставки Анны Зайцевой явилось собрание замечательных, ярких произведений более 50-ти современных северокорейских художников, чье творчество будет продемонстрировано московскому зрителю в середине декабря. (фрагмент - другие картины ниже - Ю.К.)

пока не увидишь это - не ужаснешься
после смерти вождя все-таки наступит оттепель и у них
вот только бы объяснить им что не надо строить капитализм

=====================================================



все время думаю о КНДР
- надо сохранить последний оазис строительства социализма
хотя бы через ЮНЕСКО

но эти картины - что-то жуткое
да .... пока не увидишь это - не ужаснешься

т.е. они в своем развитии даже не подошли в 60-м гг СССР
когда оттепель наступила...
- они все еще при жизни вождя...

Читать далее...


Поиск сообщений в слава_бондар
Страницы: 67 ... 16 15 [14] 13 12 ..
.. 1 Календарь